PS42Q91 czy PS42A451

oski13

New member
No moim zdaniem 451 choć Q91 niewiele od niego odstepuje Q91 niemiałem w domu wiec ciezko jednoznacznie stwierdzić
Ps Poco w kazdym watku zadajesz to samo pytanie?? Wystarczyło np w Samsung PS42A450 i pochodne, bez zakładania nowych tematów.
Ale pewnie ArtS czuwa :eek:k: wiec zrobi porządek :mrgreen:
 

milion

New member
abi czuwa i potem nie mogę znaleźć tutaj nic... zadaję pytanie gdzieś, ono stamtąd znika i tak dalej... widać mamy inny system katalogowania postów ;)

zadałem tam pytanie, na wątku o którym wspominasz, ale zniknął gdzieś... ;)

Różnica w cenie między oboma modelami to ponad 500 PLN... a skoro nie widać różnicy ;P

Pozdrawiam... i dzięki za info...
 

milion

New member
dzięki ArtS...

pytałem o A451 bo już byłem na niego zdecydowany, a tu pojawił się właśnie Q91 i z całkiem dobrymi opiniami na stronach sklepów internetowych i pojawił się dylemat... a ponieważ obawiam się, że promocja się skończy i przejmie mi koło nosa to wstawiłem kilka pytań, żeby możliwie najszybciej poznać opinię Forumowiczów... a tu się jakoś mało kwapią...

co do linka gdzie są moje wypowiedzi to niestety nic się u mnie nie otwiera... :(

Pozdrawiam...
 

oski13

New member
Milion chyba na odwrót :) Najpierw był Q91 a potem pojawił sie 451. No chyba e w twoich poszukiwwaniach najpierw znalazłes 451 a pózniej Q. Jak moge zapytać to o jakiej promocji mówiesz o którym modelu.
Tak jak Ci mówiłem cieżko jednoznacznie stwierdzić czy nowy jest lepszy Ja bym powiedział ze sa porównywalne z plusami dla 451 za np 100Hz 100000godz pracy Chyba słabszy ma filtr antyodplaskowy ale czy napewno to tez głowy niedam

Edit Co do Twoich postów to u góry po prawej tam gdzie jest nick masz cos takiego jak znajdz moje posty :grin:
 
Ostatnia edycja:

milion

New member
oski13 dokładnie tak, dokładnie... właśnie o chronologię moich "odkryć" mi się rozchodziło, a nie o pojawienie się modelu na rynku... A451 jest w RTV Euro AGD za 3499 PLN, natomiast PS-42Q91 jest w Partner RTV AGD za 2929 PLN... i stąd dylemat...

jednak cena przemawia za sprawdzonym i przetestowanym Q91... skoro różnice są niewielkie... to wiadomo... "po co przepłacać?" ;)))

Pozdrawiam i dzięki za uwagi
 

oski13

New member
Niema zaco:)
A czy ten czy ten model to i tak powinienes byc zadowolony
Pozdrawim i polecam sie na zas
 

polls

Member
Nie tylko cena przemawia za Q

Q vs A

Q
+Czerń jest bardziej czarna inna powłoka anty-odblaskowa
+Lepiej sobie radzi z sygnałem SD bardziej wyraźny i nie tak plastyczny jak A
>60000H
-Nie przyjmuje 1080P/24
-Biały ma zabarwienie różowawe

A
+Biały jest biały dużo lepszy niż w pv80 i Q
+Odwzorowanie i soczystość kolorów po stronie A
+-Czerny jest czarny dopóki niema pasów po bokach lub góra dół i nie włączymy źródła światła
+100000H
---Przyciski na panelu tv totalna tragedia
--przełączanie kanałów zbyt długie (może doprowadzić do nerwicy)
 

milion

New member
ehhh....

ja Wam powiem, że ja już dostaję nerwicy i mnie szlag jasny trafia od łażenia po sklepach, szukania, porównywania i jeszcze za każdym razem się okazuje że coś nie gra! sic!

moja droga w skrócie wyglądała tak:
- pierwszym TV był Philips LCD 32 100hz i inne bajery, modelu nie pamiętam a znaleźć nie mogę teraz - kosztował około 3300 PLN w marcu,
- nastepnie były poszuiwania i posty na tym forum, z których dowiedziałem się, że jednak plazma, bo jak chcę oglądać (i teściowie - oni też chcą tv) kablówkę i głównie to, a nie chcę się irytować za każdym razem gdy włączam TV to powinna być plazma...
- wybór padł za tem (z powodu ceny i parametrów) na Samsunga A451 i bym już go kupił (promocja w rtv euro agd - 3499 PLN), ale gość w sklepie zaprowadził mnie do Panasonica V70 (3999 PLN) i polecał go nieco bardziej niż Samsunga...
- nie zdążyłem się zdecydować na żaden a tu w radiu reklama, że w Partner RTV AGD (czyli marce ART DOM'u) mają promocję Samsunga Q91 za 2929 PLN...
- poczytałem popytałem i już byłem gotów kupować... pojechałem do sklepu w Łodzi i co...

...i wjedno wielkie G! ja nie wiem czy oni tam mieli jakiś tandenty egzemplarz, czy jakiś felerne światło czy po poprostu wszystko się sprzycięgło przeciw, ale jakoś obrazu jaką zobaczyłem na tym TV mnie zwaliła z nóg, a upadek przyjemny nie był... wcześniej oglądałem Plazmę A451 i mimo, że stała w asyście LCD jakość obrazu z kabla i dvd była porównywalna, a przyznam że z kabla nawet lepszej jakości, nie latały piksele i generalnie było OK... wczoraj chcąc zobaczyć jak gra Q91 załamałem się totalnie, może gdyby nie stał w otoczeniu LCD (jak wcześniejszy A451) to zauważył bym to nieco później, ale jakoś kolorów była straszna, wszystko - cały obraz niesamowicie, nienaturalnie ciemny, w zestawieniu z LCD bardzo ciemny... zawołałem jakiegoś nieroba szwędającego się po sklepie, odzianego w żółtą firmową koszulkę salonu, z łaską się dowlókł się do mnie i sennym wzrokiem oraz miną idioty zareagował na pytanie o tak gigantyczne zaciemnienie obrazu na modelu Q91... odparł, po dłuższym zastanowieniu, że "ten typ to tak już chyba ma", przy czym nic nie zdradzało w jego zachowaniu, że zna ten model, a o możliwości porównania go z innymi mowy być nie było... zapytałem wtedy czy da sie coś poradzić, czy może jednak to wina tego konkretnego egzemplarza (sam sobie wciskam model Q91 - powinienem dostać prowizję od sprzedania temo modelu) na co pan sprzedawca o urzekającej aparycji idioty zaproponował podniesienie kontrastu na max i jasności tez na max... niestety nic to nie pomogło, co wywowało u niego wyraz podobny do tego jaki możemy zobaczyć na obliczu rozczarowanego brakiem dżemu w pączku trzylatka... kiedy zapytałem przebiegle ;) czy takie ustawienie TV nie skraca jego żywotności, pan sympatyczny z rozbrajającą szczerością oznajmił, że "owszem, ale coś za coś"... tylko za co skoro majstrowanie przy ustawieniach nic nie pomogło... ehhh... sprzedawcy... trudno trafić na kompetętnego...

podsumowując znów jestem w kropce... oglądałem dzisiaj jeszcze Panasonica V80 i na prawdę obraz mi się podoba... znów jestem w kropce i nie wiem na co mam się zdecydować...

- czy obraz z Q91 jest po prostu ciemny czy to ten jeden egzemplarz...?
- na modelach V80 i A451 nie zaobserwowałem zeciemnień, a obraz był ładny?
- w jednym z salonów (chyba Mix Electronix) uzyskałem od sprzedawcy informację na temat Q91 (nie mają już modelu tego modelu), że to TV sprawdzony i cieszący się sporym uznaniem wśród klientów...

Co robić?!

na plazu boju pozostają Q91, A451 i V80... ceny właściwie te same, różnica najwięcej 400 PLN ale to też tylko między Q91 i dwoma pozostałymi...

Pozdrawiam w oczekiwaniu na wyczerpujące wieści...
 

uQuad

New member
Jesli te panasoniki maja faktycznie wiekszy problem z green ghostingiem a jak sie czyta opinie to jednak maja.. i jesli jestes na to wrazliwy - bierz samsunga bo cie szlag trafi.

Pozatym jezeli ten Q91 faktycznie ma problem z jasnoscia to nie wiem jak moze byc lepszy w SD.. widze ze zwykle przyciemnienie ustawien w A451 ma wplyw na detal obrazu.
 

milion

New member
może sobie jakiegoś crt kupię :D:D będzie spokój!

czy "green ghosting" to pojęcie odnoszące się do tempa wyświetlania kolejnych kanałów po naciśnięciu klawisza "channel +" lub "channel -"?

jeśli Panasonic faktycznie każe długo czekać na "załadowanie" kolejnego kanału to istotnie prawdopodobieństwo, że podniesie mi się ciśnienie, a w skutek tego zrobię jakąś krzywdę mojemu nowemu mebelkowi... ehhh...

czyli wg Ciebie jednak Samsung A451?
 

allabahal

New member
To zielone linie, przy szybko poruszającym się obrazie, a nie przełączenie kanałów :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

uQuad

New member
W moim przypadku to nawet przy statycznym obrazie widze jakies dziwne tecze miejscami, dziwne zjawisko. :-/
 

milion

New member
uQuad napisał:
Pozatym jezeli ten Q91 faktycznie ma problem z jasnoscia to nie wiem jak moze byc lepszy w SD.. widze ze zwykle przyciemnienie ustawien w A451 ma wplyw na detal obrazu.

Włąsnie nie jest lepszy Q91 w SD, a lepszy jest A451 - generalnie w ogóle jest lepszy ;)
 

uQuad

New member
Proszę nie cytować poprzednika. To zbędne powtórzenie wypowiedzi znajdującej się tuż powyżej. ArtS :)

Nie wiem czy jest lepszy ale z kazdym dniem zaluje zakupu coraz bardziej..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

oski13

New member
uQuad zaczyn myśleć, ze albo Ty masz jakis felrny egzemlarz albo źródło albo ja ze wzrokiem. Doszukuje sie Twoich problemów i nic :krol:
 

uQuad

New member
Egzemplarz nie jest felerny bo wystawowy mial taki sam problem. Wlacz se jakiegos FPSa z konsoli i poobracaj sie - obiekty zwyczajnie przeskakuja w wyrazny i denerwujacy sposob.
 
Do góry