Help please >SAMSUNG PS63P76FD ktoś testował i jak wypada przy KURO lub Panasonicu ??

Hoody1333

New member
Witam

Musze w przyszłym tygodniu nabyć duża plazmę
Opcje są praktycznie 3 modele:




PIONEER PDP-LX6080D KURO 20,000 : 1

PANASONIC TH-65PY700 10000:1

SAMSUNG PS63P76FD 10000:1

Co do tego samsunga to spotkałem np na ceneo rózne wersje
[FONT=&quot]SAMSUNG PS 63P76F[/FONT]
[FONT=&quot]Samsung PS 63P76[/FONT]
[FONT=&quot]Samsung PS63P76FH z czego ten ma 15000:1 czego nie moge potwiedzić na żadnej stronie
[/FONT]PS63P76FD i ten na oficjalnej stronie



Widziełem go wczoraj w media markcie i czerń była czarna nie to co obok na panasonicu, natomiast ten sam panasonic w mega avansie miał czarną czerń jak przystało ,ale nie mieli kuro żeby porównać i to takie latanie a nikt nie ma nic do oglądania gdyby nie to forum i internet równie dobrze mógł bym rzucać monetą który wybrać .

Już sam nie wiem jak z tymi panasonikami wyglada, i samsung cenowo też wypada super bo 17tyś zł za 63' to dobra cena - akcesoria wieszaki na sciane itd tanie, pytanie o obraz ktoś może miał okazję postawic obok kuro albo panoasonica i zrobić porównanie ?

Bardzo bede wdzięczny za odpowiedź.

Hoody:-D
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Panasonic'iem nawett sobie głowy nie zawracaj.
A co do KURO, mam sx5080d a kumpel q96 samsunga- prawda jest taka że jeśli (o ile...) zobaczyłbym różnicę w obrazie to mimo wszystko nie jest ona warta tych pieniędzy... KURO 2x droższe od Samsunga.
Nie twierdzę że żałuję zakupu, ale na pewno Samsung jest bardzo dobrą plazmą.
 

Hoody1333

New member
Dzięki za odpowiedź

Samsunga mam 63' za 17-18 tys a KURO tego 6080d za 23.5 tyś
i mam dylemat czy jest to warte dopłaty 5tyś do kuro, aha do kuro jeszcze głośniki 800zł + wieszak na ściane 600 i robi sie prawie 25koła czyli już 7wiecej niż samsung. Trochę mnie to smieszy że przy tv za dwadziescia praę koła okrajają go z głośników i naciągają dodakowo - takie trochę robienie głupiego z potencjalnego klienta - ale robią tak bo wiedzą że są dobrzy :) i i tak klient zapłaci



( nie chodzi o 3cale w tą czy 5 cali w tamtą jak przy panasonicu lecz o jakość - czerń - mogotanie - parametry )

jak by nie było jest to jakaś tam chyba pólka premium i szukam cały dzieńtestów już nie w polsce i dalej pusto , 50' są ale większych nikt nie testuje :)

Samsung mi sie osobiście podobał ale jak mam kupić i żałowac że nie dołożyłem to będe zły ....
a nie mam możliwości postawić kuro 60 obok sams 63' wziac ten sam sygnał 2 piloty i posiedziec ze 3h to bym wiedział wszystko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja w ciemno brałbym Kuro - sam mam 4280 xd i jest rewelacyjny - 6080 bedzie jeszcze lepszy :)
 

Xisiek

New member
Hoody1333 napisał:
czy jest to warte dopłaty 5tyś do kuro, aha do kuro jeszcze głośniki 800zł + wieszak na ściane 600 i robi sie prawie 25koła czyli już 7wiecej niż samsung. Trochę mnie to smieszy że przy tv za dwadziescia praę koła okrajają go z głośników i naciągają dodakowo

Jezeli Cie stac na zakup Pioneer'a to go kup - jest najlepszy.
Natomiast nie ma nic smiesznego w braku glosnikow w takim tv,
gdyz producent wychodzi z (bardzo) slusznego zalozenia, iz
klient wydajacy na telewizor ponad 5000 euro zapewne ma
bardzo przyzwoity system KD i nie ma potrzeby dolaczania 'piszczalek'
do panelu, ktore i tak nie beda uzywane.
Co wiecej brak glosnikow jest zawsze milo widziany przez purystow, ktorzy
maja z tego tytuly weliminowane kolejne teoretyczne zrodlo 'zasmiecania' sygnalu.
PS> Gospodarz kiki robi przeciez prezentacje tv wiec jezeli rzeczywiscie masz do wydania taka kwote to nie sadze, aby byl problem z pokazem wspomnianych paneli u ciebie w domu.
 

Hoody1333

New member
re

Co do hasła że zwycięzca jest tylko jeden zgadzam się samsung jest pewnego rodzaju kompromisem.
Natomiast głośniki to raz sprawa podstawowa jak ja wywaliłem teraz aureę do sypialni to gdyby nie miała głośników to musiałbym kupować jakiś mini zestaw bo przed spaniem w nocy nie bede hałasował na maxa tylko ma być słychać i to nie za głośno.

A jak bede np sprzedawał za 3-5lat komuś tego pioneera i ktoś bedzie chciał głośniki to nie kupi bo już bedzie tysiąc nowych modeli i żadne nie będą pasować i co nie sprzedam szybciej tylko później - po to są głośniki , wszedzie jest to obligatoryjne, to tak jak bym kupował sobie samochód i miał moje s8 bez audio przecież jak go stac na s8 to sobie sprzęt też dokupi mogę gokupuś B&O za 40 koła ale mam jakiegos tam BOSE i mi wystarcza - i to jest zwyczajne naciągactwo pioneera bo dodatkowe 5.1 też moge dokupić. Wiecie ile kosztuje ich wykonanie 2ch plastików z paroma głośnikami przy hurcie ? 800 zł ? nie moze 100 może 200, ale czemu nie zgolić z klienta który już i tak przepłaca konkurencje o 5-10 tyś.

Idać inna drogą jak go nie bede sprzedawał i wyniosę do gościnnego pokoju bo np kupie za 3 lata czy 5lat nowy to moi goscie w nocy mają oglądać polonię 1 z napisami i machającym panem w okularach.

Może i pioneer króluje zgadzam sie ale zdziera perfidnie nie dośc że jest najdroższy to trzeba dokupować elementarne wyposażenie.

Pozatym znam paru melo maniaków i mają swoje pokoje odsłuchowe głośniki po 100tyś szt i wieże firmy jakieś tam nie znanej bez migających rzeczy żeby nie zakłucały i kupują cd tłoczone na złocie bo słyszą róznicę pomiędzy zwykłym srebnym kompaktem, i nie potrzebują telewizora to tego żeby im siał zakłócenia elekroniką itd. nie mylmy ogladacza filmów jakim jestem z melomanem.
Pozdrawiam Hoody

ps. jutro od rana potwierdzam cenkę na 6080d i zobaczymy co dalej :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
istotą sprzedaży topowych firm na świecie jest zadowolenie klienta. Co to oznacza?
Ano tyle że każdy wybiera co chce. Pioneer dał możliwość wyboru różnych głośników , różnych podstawek i różnych uchwytów.
Taką zasadę mają też najdroższe firmy świata w telewizorach Loewe , Nec , B&O a więc firmy które dają możliwość doboru ostatecznego klientowi.
Porównujac do aut - to sprawdźmy listę dowolnych aut w wersji podstawowej i wersji Ltd. I obowiązku kupowania aut z full wypasem nie ma. Tak jak można kupić zamiast Twojego Audi - Dacia Logan i też będą zadowoleni. Ale czy Ty będziesz zadowolony - watpię.
Kiedyś w Moskwie na targach Vipów przyszedł człowiek i zapytał o upust na samochód Bugatti . Przemiły pan poinformował go że skoro pyta o upust to nie stać go na ten samochód .
Na całym świecie to co jest dobre poprostu kosztuje :D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Hoody, masz rację jeśli chodzi o odsprzedaż. Ale powiedz. Co to znaczy 1000 zł więcej przy cenie 20000? Głośniki możesz dostać za około 600 zł, a podstawę za około 400. Pytaj w lepszych źródłach. No może do 60" to będzie trochę więcej, ale do 50" w takich kosztach można się zmieścić.

Gdybym się decydował na 50" Pioneera też pewnie kupiłbym z głośnikami i podstawą mimo, że docelowo wieszałbym samą ramkę na ścianie. Jeśli o mnie chodzi, to szkoda, że model 42" ma zintegrowany głośnik.

Można jedynie zastanawiać się nad tym, dlaczego Pioneer nie wypuszcza dwóch odmian w tym z dołączonym wyposażeniem dodatkowym. To trochę tak, jakby wszystkie samochody były bez klimatyzacji, a dopiero klima byłaby dodatkiem do zamontowania w garażu.

Ciekawe ile procent kupujących Pioneera 50 i 60 cali kupuje podstawę i głośniki?

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
kiki napisał:
przyszedł człowiek i zapytał o upust na samochód Bugatti . Przemiły pan poinformował go że skoro pyta o upust to nie stać go na ten samochód .

:eek:k:

chcialem podsumowac, tylko ta 'buzka', ale wyskoczylo okienko, ze musi byc przynajmniej 10 znakow ... wiec sie rozpisalem ;)
 
Ostatnia edycja:

Hoody1333

New member
Tu się zgodze zadowolenie klienta, wczoraj postawiłem sobie warunek co do ceny za 6080d i zaraz ide robić przelwik na konto tylko czekam na maila z nr i na taką kwote jak chciałem jak wszystko wyjdzie bede zadowolony :)

A co do sprawdzenia przez dsv to mam najpier sciagnac sobie numery seryjne zeby potem nie było ? bo mam go z gwarancją producenta.

Ja jakoś śrendio siebie widzę w kompromisach bo jak kupię coś sredniego to jestem niezadowolony i potem i tak kupuję topa i jestem zadowolony.


Wiadomio że załączone glośniki grają gorzej niż jakiekolwiek głośniki kina domowego może poza półka do 1000 zł

W sumie to ten kuro sam z siebie jest najlżejszy 65' panasonic ma 82kg
samsung 68kg a kuro 55kg oczywiscie netto ale ważne to że sam to moge przywalić na ściane przy asyscie moze na wszelki wypadek 1dnej osoby :)

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Do tej plazmy można podłączyć prawie każde głośniki ponieważ tv ma standardowe wyjście.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Hoody, silny z Ciebie chłop. :)

Wyjścia głośnikowe akceptują głośniki do 16 omów, więc nie ma rzeczywiście problemu.

ArtS :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
ArtS007 napisał:
Ciekawe ile procent kupujących Pioneera 50 i 60 cali kupuje podstawę i głośniki?

ArtS :)

Ja od razu wiedziałem, że będę słuchał wszystkiego przez kino domowe. Nawet nie myślałem o tym, żeby szpecić moje Kuro jakimiś dodanymi szkrzydłami:) No i musiał wisieć na ścianie - to był warunek żony:) PZDR
 

Xisiek

New member
Hoody1333 napisał:
Ja jakoś śrendio siebie widzę w kompromisach bo jak kupię coś sredniego to jestem niezadowolony i potem i tak kupuję topa i jestem zadowolony.

To po co byl w ogole ten watek ? :mrgreen:
 

Hoody1333

New member
po to żebym był w pełni przekonany że kupuję coś naprawdę dobrego - dodam w rozsądnej cenie.
Poczytałem, pogadałem, poogladałem , zasięgnąłem Waszej cennej opinii i mam tyle wiedzy ile mogłem zdobyć. Ale i tak zaważyłą cena kuro gdybym miał go kupić za 24 kupił bym samsunga
 

maniekk

New member
ar2 napisał:
Do tej plazmy można podłączyć prawie każde głośniki ponieważ tv ma standardowe wyjście.

Martwi mnie, że to "prawie" robi wielką różnicę ....;) .
Nie chce mi się szukać konkretnego posta ale głównym wątku ktoś pisał, że chciał wykorzystać do podłączane posiadane wcześniej głośniki i niestety się nie dało; jakieś zabezpieczenia czy cóś. Musiał kupić original Pioneer
 

Hoody1333

New member
Jakby ktoś miał ochotę na nowego PDP-LX6080D w super cenie z wieszakiem i głośnikami z 2ma latami gwar w pl i fakturą to mogę podać firmę.
No i jak tu nie być zadowolonym nie zdarli ze mnie kupiłem to co wszyscy chwalą, nic tylko wiercić dziury w scianie :)

ps. jakie kołki 10mm starczą ? tak z waszego doświadczenia

:-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D:mrgreen::-D
Hoody
 
Do góry