Przebarwienia ekranu PS-42C7H

hellfucker

New member
Witam.Od pewnego czasu zauważyłem niebieskie albo żołte przebarwienia na ekranie..Wyglada to tak jakby nagle sypnąć niebieskim albo zołtym piaskiem w róznych częsciach ekranu,najczęsciej gdy pojawi sie jakies jasne tło..Efekt zdaje się nasilać..TV jest jeszcze na gwarancji..Zastanawiam sie czy to normalne w plazmach, bo to nie jest klasyczny efekt smużenie czy pikselowania itd.tv to Samsung plazma PS-42C7H..Jakby ktoś wiedział o co tą z tym chodzi to proszę o odpowiedź..Dzieki pozdrawiam
 

Szopan

New member
A dokładnie regulacja napięcia matrycy - problem opisywany w wątku o tym modelu.
Co prawda większość miala niebieskie piksele(ja też),ale żółte są nowością;)

Tak czy siak- do naprawienia.
Jak trafisz na ,,ludzkiego"serwisanta - powinien zrobić Ci to w domu - czas operacyjny ok.15 minut:mrgreen:

Pozdro For All!!!
 

Fizio

New member
Piksel plamy

Witam.Ja miałem podobny problem z PS-42E7H po 40min pracy u dołu ekranu pojawiały się niebieskie plamy(piksel) po miesiącu już były widoczne na całej matrycy białe tło było niebiesko żułte byłem załamany bo moja plazma była kupiona za granicą nasz serwis gwarancyjny nie obejmuje zagranicom kupionych TV :( ale znalazłem na tutejszym forum wypowiedzi kolegów że ten przipadek jest związany z zasilaniem matrycy więc załączyłem w ustawieniach maksymalne oszczędzanie energi (może wystarczy średnie lub niskie)i wszystkie ustawienia na 50% obnirza to napięcie kture płynie na matryce po całkowitym wychłodzeniu się matrycy i ponownym załączeniu plazmy nie powino być problemu z piksel plamami umnie poskutkowało i znów ciesze się wspaniałym obrazem:mrgreen: na marginesie by wszystkie ustawienia chodziły na maksa to tak jak podpowiada kolega Szopan czeba minimalnie podregulować napięcie w bebechach plazmy.Pozdrowienia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry