Odbicie na matrycy

spikeff

New member
Witam

Pytanie dotyczy plasmy samsunga 42 cale. Na matrycy odbiło się logo odtwarzacza DVD. Czy są sposoby na usunęcie tego śladu?

Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
Najpierw oczywiście spróbuj zapuścić wzór sygnału z opcji antywypaleniowych lub "śnieg" z pustego kanału. Zobacz czy po godzinie coś pomoże. No chyba że próbowałeś już tych standardowych "prodedur"?


Czy powidok widoczny jest cały czas (podczas oglądania jakiegoś programu) czy tylko podczas jednolitego tła (białego, czarnego, szarego...)? Czy widać go z bliska, daleka? Ile czasy było wyświetlane to logo non stop?
 

spikeff

New member
deniro24 napisał:
Najpierw oczywiście spróbuj zapuścić wzór sygnału z opcji antywypaleniowych lub "śnieg" z pustego kanału. Zobacz czy po godzinie coś pomoże. No chyba że próbowałeś już tych standardowych "prodedur"?


Czy powidok widoczny jest cały czas (podczas oglądania jakiegoś programu) czy tylko podczas jednolitego tła (białego, czarnego, szarego...)? Czy widać go z bliska, daleka? Ile czasy było wyświetlane to logo non stop?

Dzięki. Jeszcze nie robiłem tej podstawowej procedury. Więc ją rozpocznę.
Niestety widok jest widoczny również podczas oglądania TV, lecz bardzo słabo, bardzej uwidacznia się na jednolitych polach. Najbardziej jest widoczny na jednolitym biały tle. Widać go z odległości około 2,5 - 3 metry.
Jeśli chodzi o czas wyświetlania to ciężko powiedzieć, TV służył przez 3 msc do wyświetlania różnych reklam, ale ktoś musiał zawalić sprawę i podczas zawieszania się płyty, odtwarzacz generował duże swoje logo które na dodatek było umiejscowione w jednym miejscu. Wiadomo do tego typu celów daje się tanie DVD, te nowe mają loga pływające.

No to zapodaje wzór sygnału

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie i doświadczenia, będę wdzięczny

Pozdrawiam
 

kenobi36

New member
Sam jestem ciekaw czy tak mocno utrwalony powidok da się usunąć.
Jak go już mocno wymęczysz to nie zapomnij zdać nam wynik operacji.
Powodzenia.
 

spikeff

New member
Witam ponownie
No to jest czym się podzielić
TV o którym mowa to Samsung Plasma PS42C6H. Przez trzy miesiące miała przepracowane ponad 600 godzin. Tak jak pisałe został mocny powidok na całym ekranie loga odtwarzacza DVD. Był na tyle silnie widoczny, że było go widać podczas oglądania TV z odległości 2,5 metra i dalej, podczas transmisji filmowej. Ogólnie dramat!
Poradziliście włączyć wzór sygnału. Więc tak zrobiłem w dniu dzisiejszym o 9 rano. Zauważyłem, że trzeba mieć podłączoną antene TV aby był jakiś sygnał, bo w innym przypadku TV wyłącza się po 10 minutach.
O godzine 17-tej powidok był już słabo widoczny w zapuszczonym trybie wzoru sygnału ;)
O godzinie 22.30 jest już ledwo widoczny w tym trybie, po przełączeniu na odbiór TV jest już niewidoczny podczas nadawanych transmisji telewizyjnej, jak i reklam z jednolitym tłem i podczas przełączania kanałów :grin:
Obecnie zapuszczam jeszcze białą plansze, aby zniwelować do końca powidok. Co do efektów poinformuję później.

Podsumowując narazie, nie ma się co obawiać powidoków, bo nasze TV sobie radzą z eliminacją tego zjawiska :grin: Oczywiście są jakieś granice.
Uważam, że jeśli przy normalnym użytkowaniu takie zjawisko pojawi się to można je bez problemu usunąć, bo nie sądzę aby ktoś z nas doprowadzał swoje mienie do takiego stanu jakie ja zastałem.

Narazie dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 

kenobi36

New member
Dzięki za wyniki. Myslę że wielu może odetchnąc - szczególnie tych chuchających na stare i docierających swoje nowe cacka.
 
Do góry