Wypalające się piksele w Plazmie Samsung PS-42Q91H

grzech23

New member
Witam wszystkich,

Chciałbym prosić o Wasze zdanie na temat wypalających się pikseli w Plazmie Samsung PS-42Q91H.
Pytam ponieważ dzisiaj byłem w Elektroword'zie we Wrocławiu i sprzedawca pokazał mi dokładnie powyższy model.
Wg sprzedawcy ten telewizor był w sklepie jedyne 1,5 miesiąca a już wyraźnie widać było wypalone piksele - widać było loga TVP1 oraz "oczko" TVN po drugiej stronie.
Wg sprzedawcy w domu pewnie tak szybko się to nie wypali, ale twierdził, że po pół roku będzie to wyglądało podobnie jak u nich w sklepie.

Będę wdzięczny za opinie oraz doświadczenia w tym temacie, ponieważ byłem już zdecydowany na zakup tej plazmy i dzisiejszy widok i wiadomości dały mi wiele do myślenia.
Zastanawiam się, czy fakt wypalonych pikseli może wynikać z tego, że w takich sklepach często przez wiele godzin leci ten sam program, a jednak w domowych warunkach oglada się często różne programy ?

Z góry dziękuję wszystkim za informacje.

Pozdrawiam !!!

Myślę, że sam odpowiedziałes sobie na pytanie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oczywiście, że przyczyną tych powidoków jest katowanie telewozra przez naście godzin dziennie tym samym programem.

Na przyszłość używaj przycisku Edytuj, nie twórz nowych wypowiedzi, tym bardziej po zaledwie półgodzinnym oczekiwaniu.

ArtS :)
 

grzech23

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem, że w domowych warunkach przy oglądaniu TV przez średnio 4 godziny dziennie nie powinno być takich problemów ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli to będzie tylko jeden program, to może być problem. Jeśli jednak będziesz oglądał różne programy, nie.

ArtS :)
 

Mabri

New member
grzech23 napisał:
Witam wszystkich,

Chciałbym prosić o Wasze zdanie na temat wypalających się pikseli w Plazmie Samsung PS-42Q91H.
Po pierwsze mylisz pojęcia - to nie wypalone piksele!
Po drugie efekt wypalanie się plazm jest szeroko opisywany na forum.
 

deniro24

Member
Bez reklam
grzech23 możesz być spokojny - podczas normalnego oglądania ten problem wogóle nie występuje w tym tv. Oczywiście czasami powidoki się pokazują (oczywiście trzeba bacznie obserwować by zauważyć) na czarnym tle, gdy przełączamy program, ale znikają po kilkudziesięciu sekundach. Po kilku minutach oglądania czegoś innego i zapuszczeniu później czarnego/białego lub szarego ekranu juz nic nie widać. Ja również bardzo się obawiałem plazmy i powidoków - teraz wiem, że podczas normalnego użytkowania tego telewizora nie ma wogóle tego problemu. Nie bawiłem się w żadne docieranie, od początku ustawiłem go tak jak mi się podoba i już.

Pozdrawiam.
 

grzech23

New member
dziękuję za opinie i doświadczenia. Fakt jest taki, że zamówiłem już ten telewizoerk i już niebawem sam będę mógł się przekonać jak to wszystko będzie funkcjonować.
Ale jestem dobrej myśli, że nie będzie większych problemów z użytkowaniem tego telewizora.

Pozdrawiam wszystkich - już niebawem napiszę o własnych wrażeniach z użytkowania tej plazmy.
 

kenobi36

New member
Zawsze dodatkowo możesz troczę modyfikować powiększenie wtedy logo może być niżej lub wyżej - profilaktycznie tak robię.
Po miesiącu użytkowania plazmy nie widzę problemów. Nawet jak Żona go przez pół dnia katuje TVN24 to następnego dnia nie widzę żadnych pozostałości.
Badziej mnie martwi szczególne nasilenie awari podawanych na przyklejonym wątku Samsuga.
Zobaczymy co będzie dalej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry