Bzyczenie w Samsung PS42Q91

mr.shifty

New member
Witam.

Samsunga mam okolo tygodnia.Jestem przekonany, ze po uruchomieniu od samego poczatku nie wydawala ta plazma zadnego dzwieku.Niestety od wczoraj slysze bzyczenie.I to nawet troszke ucieżliwe.Czy to normalne ?czy juz mam dzwonic po serwis?? Tyle sie naczytalem o bzyczeniu w LG a tu taka niespodzianka....

Pozdro
 

mr.shifty

New member
Najprawdopodobniej te czynnosci zbiegły sie w czasie.Od samego poczatku (chyba jak kazdy) bawilem sie "obrazem".Najgorsze,ze nie bzyczy jeden element(cewka czy tam przekaznik-nie znam nie na elektronice:) ) ale kilka,przynajmniej takie mam wrazenie.Moze jest funkcja ,ktora resetuje wszsytkie dotychczasowe ustawienia?Moze to by pomoglo.

pozdrawiam
 

sebol81

New member
Jeżeli ktoś nie słyszy bzyczenia/brzęczenia dobiegającego z plazm to przepraszam bardzo ale ma problem chyba ze słuchem (na jego plus :) ). Każda plazma bzyczy/brzęczy, jedne mniej, inne bardziej. Oczywiście mówię tu o sytuacji kiedy telewizor wyświetla jakiś obraz, bo gdy np włączymy tylko telewizor i będzie czarny ekran to fakt - wtedy nic nie słychać. Ale wystarczy zapuścić coś na ekran a telewizor się odezwie. Im obraz będzie jaśniejszy, tym mocniej będzie bzyczeć/brzęczeć.
 

bankrootghost

New member
sebol81 napisał:
Każda plazma bzyczy/brzęczy, jedne mniej, inne bardziej. Im obraz będzie jaśniejszy, tym mocniej będzie bzyczeć/brzęczeć.

jeżeli tak twierdzisz, to znaczy że WIESZ, który element telewizora plazmowego jest odpowiedzialny za bzyczenie/brzęczenie. ( każda plazma bzyczy/brzęczy więc bzyczy/brzęczy wspólny/wspólne elementy).
Mógłbyś je wskazac ?
 

sebol81

New member
Zgadzam się z ArtS007...
Jak niektórzy zauważyli najgorzej na tym polu wypadają chyba telewizory LG aczkolwiek nie jest to regułą...
Natomiast jeśli chodzi o wiatraczki to jest to odrębna historia :) Wiadomo, ułatwiają one bardzo cyrkulację powietrza, ale nie życzę nikomu jak po kilku latach użytkowania taki mały brzdąc się nagle odezwie... Bo odezwie się na pewno - to jest tylko kwestią czasu ;-)
 

bankrootghost

New member
ArtS007 napisał:
Układ wysokiego napięcia oraz ewentualnie transformator. Niektóre telewizory mają jeszcze wiatraczki.

ArtS :)

1. co to znaczy "układ wysokiego napięcia" ?
możesz/możecie podać konkretny element tego układu, który bzyczy ?
2. konkretnie który transformator ?

co do wiatraczków to faktycznie - niektóre NIE MAJĄ
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ależ Ty wymagający... ;)

Układ wysokiego napięcia to przede wszystkim układy cewek wysokiego napięcia.
Transformator? Oczywiście zasilający.

ArtS :)
 

bankrootghost

New member
ArtS007 napisał:
Ależ Ty wymagający... ;)

Układ wysokiego napięcia to przede wszystkim układy cewek wysokiego napięcia.
Transformator? Oczywiście zasilający.

ArtS :)

drążę temat, bo chcę się czegoś ciekawego dowiedzieć, to chyba nie jest karalne :rolleyes:

zatem jedziemy dalej ;) :

jakiej wartości wysokie napięcie występuje w telewizorach plazmowych ?
do czego ono jest "przyłożone" ?
czy twierdzisz, że do jego osiągnięcia są używane cewki ?


co do transformatora zasilającego: dlaczego oczywiste ?
Transformatorów (cewek) w takim sprzęcie jest kilka.
Twierdzisz, że transformator zasilający ZAWSZE powinien bzyczeć/buczeć ?

dla wyjąsnienia dodam, że nie rozmawiamy o jakimś lipnym transformatorze czy lipnej cewce, która MOŻE bzyczeć.
Sęk w tym, że NIE POWINNA.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ech. Nadal uważam, że jesteś wymagający. Ja nie twierdzę, że musi być przydźwięk, ale może być. Dalej nie będę drążył, gdyż nie pracuję w serwisie plazm.

ArtS :)
 

michal3434

New member
Bzyczenie

Wczoraj zakupiłem tą plazmę, po podłączeniu przez 3 h pracy prawie nic nie slyszałem ( w nocy na wyciszonym dźwięku), wyłączylem tv i poszedłem spać. Dzisiaj rano włączam i niestety coś bzyczy. Co to może być? Wada i TV do wymiany, czy ten typ tak ma?

pozdrawiam

michal3434
 

ANDPOL

New member
U mnie nic nie bzyczy (prawie nic). Przy normalnym użytkowniu nie da sie nic usłyszeć. Przy wyciszonym dźwięku dopiero z odległości 0,5 m słychać delikatne bzyczenie. Ale może już jestem głuchy na starość.
 

kenobi36

New member
Tak to już jest. Transformatory buczą, a przetwornice bzyczą. Czym większa moc tym głośniej bo zwoje w cewce lub transformatorze niezależnie jak mocno ściśnięte i tak drgają, z czasem od drgań się rozluźniają i dzwięk może się nasilić. Zwykły transformator buczy bo pracuje na częstotliwości sieci czyli 50Hz. Przetwornica może pracować nawet na 100 KHz ale impulsy są cały czas korygowane przez sprzężenie zwrotne i to wywołuje ćwierkanie.

Mój samsung jest OK, trzeba przyłożyć ucho. Dopiero jak włączę tryb "Cały biały" to dopiero go słychać.

I dla poprawienia humoru.
Na politechnice blondynka pyta profesora:
Dlaczego ten transformator buczy?
Gdyby Pani miała 50 okresów na sekundę, też by Pani buczała.

Proszę wszystkie blondynki o wybaczenie.
 

milion

New member
PS-42Q91 czy PS42A450?

Witam,
mam nastepujące pytanie, otóż zastanawiam się między dwoma telewizorami PS-42Q91 czy PS42A450?

Który Waszym zdaniem jest lepszy?

Pozdrawiam
 

Xisiek

New member
Ciezko powiedziec, ktory lepszy. Wskazanie na ten a nie inny bedzie czysto subiektywne. Zwroc uwage, ze oba maja nieco inne parametry - jeden pochodzi z roku 2007 a seria A to juz 2008. Pamietaj tez o tym, ze aktualny model, o ktorym piszesz to raczej nastepca najprostszej linii "C", natomiast "Q", ktory ewentualnie rozwazasz, to juz propozycja oczko wyzej (ale z ubieglego roku).
Warto wiec chyba poczekac na nastepce linii "Q" lub jezeli zakup pilny nabyc stary model Q, bo aktualnie jest dostepny przeciez w znakomitej cenie (bodaj kolo 2700 pln). Warto dodac, ze w momencie rynkowego startu kosztowal ok 4300-4400pln :mrgreen:

PS. Sadze, ze na bdb plazmy w klasie budzet (aktualny poziom Kuro) przyjdzie nam poczekac jeszcze z rok, moze dwa.
 
Do góry