Samsung Q91 - docieranie/ustawienia

Gelerth

New member
Witam !

Od wczoraj jestem w posiadaniu q91. Mam parę pytań:

- Czy ten TV trzeba docierać ? przeczytałem cały wątek o C91/Q91 i jedni twierdzą że to nie LG i nie trzeba docierać, inni że można ale niekoniecznie. Jak to jest ?
- jak ustawić Q91 wg. waszych doświadczeń ? Znalazłem ustawienia SnaQ'a, ale to dla C91, wg mnie są bardzo fajne choć contrast podciągnąłem bo było za ciemno. Co to jest w ustawieniach Tint: G 53/47 R ?
- Czy ja dobrze rozumiem że są trzy profile ustawień które można edytować (dynamiczny, standart, film) i to wszystko ? Czy te ustawienia są dla wszystkich wejść czy np dla scart inne dla hdmi inne , itd ?

pozdrawiam.
 

egregor

New member
Gelerth napisał:
Witam !

Od wczoraj jestem w posiadaniu q91. Mam parę pytań:

- Czy ten TV trzeba docierać ? przeczytałem cały wątek o C91/Q91 i jedni twierdzą że to nie LG i nie trzeba docierać, inni że można ale niekoniecznie. Jak to jest ?
- jak ustawić Q91 wg. waszych doświadczeń ? Znalazłem ustawienia SnaQ'a, ale to dla C91, wg mnie są bardzo fajne choć contrast podciągnąłem bo było za ciemno. Co to jest w ustawieniach Tint: G 53/47 R ?
- Czy ja dobrze rozumiem że są trzy profile ustawień które można edytować (dynamiczny, standart, film) i to wszystko ? Czy te ustawienia są dla wszystkich wejść czy np dla scart inne dla hdmi inne , itd ?

pozdrawiam.
Z tego co mi sie wydaje, dla kazdego wejscia/zrodla masz mozliwosc ustawienia roznych ustawien.

Ja tam profilaktycznie docieram, ale to taka troche zbiorowa schiza :) Bo ani powidokow nie uswiadczylem (w C91), wszystko gra a zaczynalem ze standardowymi ustawieniami. Teraz mecze sie z zamglonym obrazem sugerowanym przy docieraniu :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja bym docierał. To miałem na myśli, więc nie wszyscy mówią nie. Poza docieraniem zalecam wypełnianie pełnego ekranu obrazem bez pozostawiana czarnych pasów po bokach lub na górze i na dole.

ArtS :)
 

Draco22

New member
Czyli jakie maja byc te ustawienia przy "wypełnieniu" pełnego obrazu? Zrobić to zoomem? czy w ustawieniach TV? no i reszta ustawien, kontrast itp, no i żeby obraz nie był spłaszczony,może poda ktoś dokładne ustawienia?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W zależności od telewizora różnie się to nazywa, ale. Ja preferuję dwie metody:

Dla obrazu 4:3 ustawiam zawsze Letterbox zwany też Zoomem. To opcja, która powiększa obraz i obcina trochę z góry i z dołu. Zachowuje jednak poprawne proporcje.

Dla obrazu 16:9 korzystam z opcji 16:9. Odtwarzaczem koryguję ewentualne pasy, gdy obraz jest 2:35:1 z pasami.

ArtS :)
 
Do góry