seria q92

aaa111

New member
Jutro przyjedzie do mnie plasma 50q92. Z tego co porównywałem to parametry techniczne są takie jak 91 lecz jest w zasadzie jego następcą. W zasadzie w Polsce brak jest jakichkolwiek danych - conieco można znaleźć na stronach niemieckich. Ma ktoś konkretne informację na temat różnic pomiędzy tymi modelami?
 

supczinskib

New member
aaa111 napisał:
Ma ktoś konkretne informację na temat różnic pomiędzy tymi modelami?
Q92H nie jest nastepca Q91H, jest to model przeznaczony na inne rynki niz Polski. Jakie sa roznice - nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

ANDPOL

New member
aaa111 napisał:
Jutro przyjedzie do mnie plasma 50q92. Z tego co porównywałem to parametry techniczne są takie jak 91 lecz jest w zasadzie jego następcą. W zasadzie w Polsce brak jest jakichkolwiek danych - conieco można znaleźć na stronach niemieckich. Ma ktoś konkretne informację na temat różnic pomiędzy tymi modelami?
Już ci współczuję.Tv nie przeznaczony na nasz rynek.Jak ci sie popsuje,to się zaczną schody,bo żaden serwis w kraju nie będzie chciał tego naprawiać.Pozostanie odesłanie do sklepu.
 

aaa111

New member
ANDPOL napisał:
Już ci współczuję.Tv nie przeznaczony na nasz rynek.Jak ci sie popsuje,to się zaczną schody,bo żaden serwis w kraju nie będzie chciał tego naprawiać.Pozostanie odesłanie do sklepu.

Importer dodaje polską gwarancje którą realizuje sprzedawca w systemie door-to-door. Natomiast w ostateczności pozostają ustawowe uprawieniania jak rękojmia lub niezgodność z umową.

Natomiast co do sprzętu to widzę że ma datę produkcji JULY 2007 i klepany był w Słowacji (cud że nie w chinach :) )
 
Ostatnia edycja:

ANDPOL

New member
aaa111 napisał:
Importer dodaje polską gwarancje którą realizuje sprzedawca w systemie door-to-door. Natomiast w ostateczności pozostają ustawowe uprawieniania jak rękojmia lub niezgodność z umową.

Natomiast co do sprzętu to widzę że ma datę produkcji JULY 2007 i klepany był w Słowacji (cud że nie w chinach :) )
One wszystkie są ze Słowacji.Widocznie tam jest fabryka na Europę.Co do tej gwarancji,to zgoda,ale co jak się popsuje po gwarancji?Być może,że są to tv na tych samych podzespołach i da się zrobić,ale pewności nie ma.Dlatego ja zawsze szukam sprzętu na nasz rynek,no chyba że jakaś drobnica,której się nie opłaca naprawiać.
 

jawer1

New member
Witam,

już gdzieś o tym pisałem, różnica między Q91 a Q92 polega na tym, że 92 ma na dolną cienką listwę nałozoną nakładkę niklowaną, a w naszych q91 listwa jest czarna w kolorze obudowy.

A jeszcze jedno, takiego q92 (stał obok q91) tylko w wersji 42" widziałem gdzieś 3 miesiące temu w MM w Łodzi, więc moze nie będzie tak źle z tą gwarancją.
 
Ostatnia edycja:

aaa111

New member
Co do serwisu pogwaracyjnego to bym się nie martwił bo każdy serwis chętnie wykona naprawy płatnej swojej marki nawet wersji egzotycznych. Natomiast gorzej jest z serwisem bezpłatnym bo samsung również za pomocą gwarancji realizuję politykę cenową w róznych krajach.

Co do niklowanego pasku w Q92 to faktycznie jest i ładnie to wygląda. Sama plasma odbiera rzecz jasna tak samo jak Q91. Świetnie radzi sobie z sygnałem SD - nawet z pasywnej anteny można oglądać. Znajomy ma LCD Bravia i mówi że kolory są zbliżone ale sygnał z SD dużo lepiej na plazmie wyglada jednak.
Mankamentem są paski z filtra przeciwodblaskowego na szczęscie widoczne tylko przy jednorodnym kolorze z bliska oraz nie do końca dobre autoformatowanie.
 
Do góry