50c91 vs 42q91

aaa111

New member
Witam,

Jestem już praktycznie zdecydowany na model 42q91 aż w MM nie zauważyłem 50c91. Dotychczas byłem pewien że 50 cali to lekka przesada ale widząc obraz bodajże z DVD z odległości niespełna 2-3 metrów byłem zadziwiony jakością. Różnica w cenie znaczna - powiedzmy ok. 1500 zł. Dodatkowo zauważyłem różnicę w rozdzielczości w modelach 42 cali jest 1024x768 natomiast przy 50 calach jest 1366x768.
Jako że w same cyferki średnio wierze zastanawiam się jakie są praktyczne różnice w oglądaniu jakości obrazu SD (lepiej,gorzej?) i HD? Nie wiem co lepiej się skaluje? Dodatkowo chciałem używać TV do Xboxa 360 i też pytanie o praktycznie różnice i zmianie rozdzielczości bo tu chyba to ma znaczenie duże. Poza tym jak to wygląda przy obrazie z n-tv? Do tej pory wydawało mi się że obraz HD (bez full) jest nadawany w rozdzielczości 1366x768 wiec może tu będzie trochę lepiej?

Generalnie czy w ogóle warto dopłacać tak dużo do 8 cali. TV będę oglądał z odległości 4-6 metrów. W jakości HD stosunkowo nieczęsto - może coś z "n" czasami. Głównie SD z 'n'/ DVD / xbox

Co to tym sądzicie?
 

jawer1

New member
Dokładnie

W tym przypadku, jeśli wybierasz między wielkościami TV, a modele są podobne, to najważniejsza jest odległość oglądania. Jeśli u Ciebie ma być 4-6m to tak jak powiedział 'doc38' zdecydowanie 50". Nie masz się nad czym zastanawiać.
 

noise

New member
jawer1 napisał:
Dokładnie

W tym przypadku, jeśli wybierasz między wielkościami TV, a modele są podobne, to najważniejsza jest odległość oglądania. Jeśli u Ciebie ma być 4-6m to tak jak powiedział 'doc38' zdecydowanie 50". Nie masz się nad czym zastanawiać.

siedze 3,5, kupilem 50" i powiem Wam ze chcialbym 60" :D
 

Mabri

New member
aaa111 napisał:
Witam,

TV będę oglądał z odległości 4-6 metrów.
Co to tym sądzicie?

Przy tej odległości 50" to prawie konieczność. Jeżeli stać cię na dołożenie różnicy nie masz się nad czym zastanawiać!
 
Do góry