Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najciekawsza prezentacja na avs 2017

Wróć HDforum > Video > Plazmy > Samsung > C91H oraz Q91H - wady i zalety (tylko do użytkowników)
Odpowiedz

Member

Meldunek: Sep 2007
12-10-2007, 20:26
Domyślnie C91H oraz Q91H - wady i zalety (tylko do użytkowników)

Jak w temacie. Najlepiej w punktach, żeby nie szukać po całym forum
Odpowiedź z Cytatem
atomer jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Jul 2007
13-10-2007, 11:32
Domyślnie

przeczytaj przyklejony wątek!
Senior Member

Meldunek: Dec 2006
13-10-2007, 16:39
Domyślnie

Też bym tak chciał.
Zaczym podjąłem decyzję o plazmie Samsunga przekopałem całe wątki o PV60, o PV70 o Hitku9700, o Pionku 427 ... i wiele innych o plazmach.

Nie ma tak dobrze.
CZYTAĆ, SZUKAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ.

__________________________________________________ _________________________
N-recorder HDTV, Yamaha RXV-620, Samsung 42Q91H - poziom zadowolenia (+++++++++-) , Lenowo G550
Odpowiedź z Cytatem
jawer1 jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Oct 2007
19-10-2007, 14:13
Domyślnie

Cytat:
Napisał jawer1
Też bym tak chciał.
Zaczym podjąłem decyzję o plazmie Samsunga przekopałem całe wątki o PV60, o PV70 o Hitku9700, o Pionku 427 ... i wiele innych o plazmach.

Nie ma tak dobrze.
CZYTAĆ, SZUKAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ.
jesli mozna mam pytanie do Ciebie bo widze w sygnaturce za masz nboxa (bialego) i 42Q91H, czy masz podlaczony poprzez kabel hdmi do nboxa? Chcialbym go sobie sprawic ale boje sie wpadki w stylu nie dzialania hdmi, wczoraj bylem w MM kupic panasa pv7 ale sprawdzilem hdmi i nie dzialalo wiec podziekowalem, u mnie nie wchodzi w gre nbox->component->tv tylko HDMI
Odpowiedź z Cytatem
cammus jest offline
Senior Member

20-10-2007, 11:33
Domyślnie

Witam

N-box'a mam podłączonego z Q91 za pomocą HDMI. Mogę powiedzieć, że w 99,99% połączenie przez HDMI działa.
Dlaczego nie 100%, ano dlatego że bywają, ale bardzo rzadko, zacięcia dźwięku na ok. 0,5sek.
Choć zastanawiam się, czy to jest wina połączenia przez HDMI, bo jak nieraz mam włączony w N-box'ie dźwięk DD (wtedy dźwięk nie idzie przez HDMI, a idzie przez cyfrowe wyjście optyczne do amplitunera) to też zdarzają się takie przycięcia dźwięku.
Generalnie 0 problemu z obrazem (super jakość), 0,01% problemu z dźwiękiem (ale może to wina n-ki, a nie połączenia HDMI)
Kabelek HDMI mam raczej niskobudżetowy za ok. 50PLN

N-recorder HDTV, Yamaha RXV-620, Samsung 42Q91H - poziom zadowolenia (+++++++++-) , Lenowo G550
Odpowiedź z Cytatem
jawer1 jest offline
Junior Member

Meldunek: Oct 2007
20-10-2007, 17:43
Domyślnie

Cytat:
Napisał jawer1
Witam

N-box'a mam podłączonego z Q91 za pomocą HDMI. Mogę powiedzieć, że w 99,99% połączenie przez HDMI działa.
Dlaczego nie 100%, ano dlatego że bywają, ale bardzo rzadko, zacięcia dźwięku na ok. 0,5sek.
Choć zastanawiam się, czy to jest wina połączenia przez HDMI, bo jak nieraz mam włączony w N-box'ie dźwięk DD (wtedy dźwięk nie idzie przez HDMI, a idzie przez cyfrowe wyjście optyczne do amplitunera) to też zdarzają się takie przycięcia dźwięku.
Generalnie 0 problemu z obrazem (super jakość), 0,01% problemu z dźwiękiem (ale może to wina n-ki, a nie połączenia HDMI)
Kabelek HDMI mam raczej niskobudżetowy za ok. 50PLN
wielkie dzieki za odpowiedz, co do tego dzwieku to dzis bylem w sklepie i gosc mial pv70 przez hdmi i dzwieki przez optyk i tez mu na discHD przycinalo, twierdzil ze to przez antene (20%sily, 70&jakosc mial).

Mam jeszcze jedna rzecz, znalazlem dzis w mode1 wersje 42c91h w niezlej cenie (3,5tys), moje pytanie to czy oprocz zlacz roznia sie te modele czyms istotnym wartym szukania q91? c91 jest od reki (gosc twierdzi ze maja go 3-4tyg - to chyba nie bedzie problemem ze przez ten czas swieci?) a q91 bym musial zamowic przez net i w sumie by byl drozszy o koszty transportu wiec jesli nie roznia sie znacznie to bym wzial tego c91, co poradzicie?
bede korzystal z nbox, dvd (panas s35), czasem divx, zadnych blurejow, hddvd czy konsol nie przewiduje w ciagu kilku lat do czasu az kupie fullhd

ps. jak sprawdzic w c91 jak dlugo pracowal?
Odpowiedź z Cytatem
cammus jest offline
Senior Member

21-10-2007, 10:27
Domyślnie

Może najpierw jak sprawdzić...

Musisz wejść do menu serwisowego. Przy wyłączonym TV należy z pilota wcisnąć sekwencję przycisków:
info -> menu -> mute -> power.
Pierwsza pozycja w menu - 'Panel on Time' informuje o ilości "wyogladanych" godzin. (U mnie już 1200)

Co do różnic między C91 a Q91 jest sporo w podpiętym wątku (sam o tym pisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...238#post106238)

Najważniejsze to:
1. Jedno HDMI więcej w Q91.
2. Funkcja MOVIE Plus której nie ma w C91.
3. Podobno w Q91 jest kontrast 15000:1 a w C91 10000:1. Ale czy to prawda, i czy tą różnicę wogóle widać? (wątpię)

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że działanie funkcji MOVIE Plus jest bardzo fajne, ale mało filmów to wykorzystuje (tzn. nie zawsze widać jej działanie). Wadą jest też to, że działa ona (jest aktywna w menu) tylko przy określonych ustawieniach ekranu (rodzaj kontrastu i rozmiar).

Jeśli chodzi o trzecie HDMI, to dziś mi jest niepotrzebne, ale jak za 2 lata kupię sobie kamerkę HD to się pewno przyda (o ile nie zmieni się standard HDMI).

A jeszcze jedna dygresja do twojego tekstu
Napisałeś: "czasem divx, żadnych blurejow, hddvd ... nie przewiduje w ciagu kilku lat..."
Ja też tak mysłałem, a teraz zamiast filmów w rmvb czy avi po 700MB, większość tego co oglądam to pozycje mkv po 4GB w formacie 720p lub 1080i (jakość bajka)

No cóż wybór należy do Ciebie, ja w każdym bądż razie nie żałuję wydanych, w tamtym czasie, kilku setek więcej na Q91.

Odpowiedź z Cytatem
jawer1 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania