C91H oraz Q91H - wady i zalety (tylko do użytkowników)

jawer1

New member
Też bym tak chciał.
Zaczym podjąłem decyzję o plazmie Samsunga przekopałem całe wątki o PV60, o PV70 o Hitku9700, o Pionku 427 ... i wiele innych o plazmach.

Nie ma tak dobrze.
CZYTAĆ, SZUKAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ.
 

cammus

New member
jawer1 napisał:
Też bym tak chciał.
Zaczym podjąłem decyzję o plazmie Samsunga przekopałem całe wątki o PV60, o PV70 o Hitku9700, o Pionku 427 ... i wiele innych o plazmach.

Nie ma tak dobrze.
CZYTAĆ, SZUKAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ.

jesli mozna mam pytanie do Ciebie bo widze w sygnaturce za masz nboxa (bialego) i 42Q91H, czy masz podlaczony poprzez kabel hdmi do nboxa? Chcialbym go sobie sprawic ale boje sie wpadki w stylu nie dzialania hdmi, wczoraj bylem w MM kupic panasa pv7 ale sprawdzilem hdmi i nie dzialalo wiec podziekowalem, u mnie nie wchodzi w gre nbox->component->tv tylko HDMI
 

jawer1

New member
Witam

N-box'a mam podłączonego z Q91 za pomocą HDMI. Mogę powiedzieć, że w 99,99% połączenie przez HDMI działa.
Dlaczego nie 100%, ano dlatego że bywają, ale bardzo rzadko, zacięcia dźwięku na ok. 0,5sek.
Choć zastanawiam się, czy to jest wina połączenia przez HDMI, bo jak nieraz mam włączony w N-box'ie dźwięk DD (wtedy dźwięk nie idzie przez HDMI, a idzie przez cyfrowe wyjście optyczne do amplitunera) to też zdarzają się takie przycięcia dźwięku.
Generalnie 0 problemu z obrazem (super jakość), 0,01% problemu z dźwiękiem (ale może to wina n-ki, a nie połączenia HDMI)
Kabelek HDMI mam raczej niskobudżetowy za ok. 50PLN
 

cammus

New member
jawer1 napisał:
Witam

N-box'a mam podłączonego z Q91 za pomocą HDMI. Mogę powiedzieć, że w 99,99% połączenie przez HDMI działa.
Dlaczego nie 100%, ano dlatego że bywają, ale bardzo rzadko, zacięcia dźwięku na ok. 0,5sek.
Choć zastanawiam się, czy to jest wina połączenia przez HDMI, bo jak nieraz mam włączony w N-box'ie dźwięk DD (wtedy dźwięk nie idzie przez HDMI, a idzie przez cyfrowe wyjście optyczne do amplitunera) to też zdarzają się takie przycięcia dźwięku.
Generalnie 0 problemu z obrazem (super jakość), 0,01% problemu z dźwiękiem (ale może to wina n-ki, a nie połączenia HDMI)
Kabelek HDMI mam raczej niskobudżetowy za ok. 50PLN
wielkie dzieki za odpowiedz, co do tego dzwieku to dzis bylem w sklepie i gosc mial pv70 przez hdmi i dzwieki przez optyk i tez mu na discHD przycinalo, twierdzil ze to przez antene (20%sily, 70&jakosc mial).

Mam jeszcze jedna rzecz, znalazlem dzis w mode1 wersje 42c91h w niezlej cenie (3,5tys), moje pytanie to czy oprocz zlacz roznia sie te modele czyms istotnym wartym szukania q91? c91 jest od reki (gosc twierdzi ze maja go 3-4tyg - to chyba nie bedzie problemem ze przez ten czas swieci?) a q91 bym musial zamowic przez net i w sumie by byl drozszy o koszty transportu wiec jesli nie roznia sie znacznie to bym wzial tego c91, co poradzicie?
bede korzystal z nbox, dvd (panas s35), czasem divx, zadnych blurejow, hddvd czy konsol nie przewiduje w ciagu kilku lat do czasu az kupie fullhd:)

ps. jak sprawdzic w c91 jak dlugo pracowal?
 

jawer1

New member
Może najpierw jak sprawdzić...

Musisz wejść do menu serwisowego. Przy wyłączonym TV należy z pilota wcisnąć sekwencję przycisków:
info -> menu -> mute -> power.
Pierwsza pozycja w menu - 'Panel on Time' informuje o ilości "wyogladanych" godzin. (U mnie już 1200)

Co do różnic między C91 a Q91 jest sporo w podpiętym wątku (sam o tym pisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=106238#post106238)

Najważniejsze to:
1. Jedno HDMI więcej w Q91.
2. Funkcja MOVIE Plus której nie ma w C91.
3. Podobno w Q91 jest kontrast 15000:1 a w C91 10000:1. Ale czy to prawda, i czy tą różnicę wogóle widać? (wątpię)

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że działanie funkcji MOVIE Plus jest bardzo fajne, ale mało filmów to wykorzystuje (tzn. nie zawsze widać jej działanie). Wadą jest też to, że działa ona (jest aktywna w menu) tylko przy określonych ustawieniach ekranu (rodzaj kontrastu i rozmiar).

Jeśli chodzi o trzecie HDMI, to dziś mi jest niepotrzebne, ale jak za 2 lata kupię sobie kamerkę HD to się pewno przyda (o ile nie zmieni się standard HDMI).

A jeszcze jedna dygresja do twojego tekstu :)
Napisałeś: "czasem divx, żadnych blurejow, hddvd ... nie przewiduje w ciagu kilku lat..."
Ja też tak mysłałem, a teraz zamiast filmów w rmvb czy avi po 700MB, większość tego co oglądam to pozycje mkv po 4GB w formacie 720p lub 1080i (jakość bajka:D)

No cóż wybór należy do Ciebie, ja w każdym bądż razie nie żałuję wydanych, w tamtym czasie, kilku setek więcej na Q91.
 

cammus

New member
jawer1 napisał:
Może najpierw jak sprawdzić...

Musisz wejść do menu serwisowego. Przy wyłączonym TV należy z pilota wcisnąć sekwencję przycisków:
info -> menu -> mute -> power.
Pierwsza pozycja w menu - 'Panel on Time' informuje o ilości "wyogladanych" godzin. (U mnie już 1200)

Co do różnic między C91 a Q91 jest sporo w podpiętym wątku (sam o tym pisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=106238#post106238)

Najważniejsze to:
1. Jedno HDMI więcej w Q91.
2. Funkcja MOVIE Plus której nie ma w C91.
3. Podobno w Q91 jest kontrast 15000:1 a w C91 10000:1. Ale czy to prawda, i czy tą różnicę wogóle widać? (wątpię)

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że działanie funkcji MOVIE Plus jest bardzo fajne, ale mało filmów to wykorzystuje (tzn. nie zawsze widać jej działanie). Wadą jest też to, że działa ona (jest aktywna w menu) tylko przy określonych ustawieniach ekranu (rodzaj kontrastu i rozmiar).

Jeśli chodzi o trzecie HDMI, to dziś mi jest niepotrzebne, ale jak za 2 lata kupię sobie kamerkę HD to się pewno przyda (o ile nie zmieni się standard HDMI).

A jeszcze jedna dygresja do twojego tekstu :)
Napisałeś: "czasem divx, żadnych blurejow, hddvd ... nie przewiduje w ciagu kilku lat..."
Ja też tak mysłałem, a teraz zamiast filmów w rmvb czy avi po 700MB, większość tego co oglądam to pozycje mkv po 4GB w formacie 720p lub 1080i (jakość bajka:D)

No cóż wybór należy do Ciebie, ja w każdym bądż razie nie żałuję wydanych, w tamtym czasie, kilku setek więcej na Q91.

co do menu serwisowego, wylaczony tv to rozumiem w standby? a wyjscie z tego menu jak wyglada?

co do roznic to chyba jednak dla mnie istotnych nie ma, bede musial tylko sprawdzic czy ten "moj" nie ma za duzego przebiegu

co do tej dygresji, pewnie masz racje ze sie bedzie sklaniac ku 720p, bo w koncu po to ten tv jest ale przeciez na c91 tez mozna, movie plus chyba tego nie wyklucza a wejsc jest tez sporo, u mnie dvd po komponencie i nbox przez hdmi, a dsub do kompa, zostaje hdmi na przyszlosc

czy posiadasz wieszak do tego tv? zastanawiam sie jaki rozstaw otworow do zamocowania musi byc, obawiam sie troche o moja wiazke przewodow ktora idzie u mnie od gory ku gniazdom wiec musi byc ten rozstaw duzy

dzieki za cierpliwosc przy odpowiadaniu, sam wiesz ze czlowiek przed kupnem ma tysiace pytan :)
 

jawer1

New member
Co do wieszaka, to kupiłem wtedy jeden z najtańszych - dałem 104 pln. Jak gość ze sklepu przyjechał do mnie z TV, to powiedział, że u niego bardzo podobny kosztuje 250.
Ja kupiłem bardzo podobny do tego wieszaka i sprawdził się super.

Nie musisz się obawiać ani o miejsce na kable ani o rozstaw - wszystkie współczesne wieszaki i tv są zgodne z normą VESA.

By wejść do menu serwisowego, tv musi być w standby oczywiście.
Jeśli chodzi wyjście to ja wyłączam tv z pilota i po problemie.
 

kajot04

New member
cammus napisał:
co do roznic to chyba jednak dla mnie istotnych nie ma, bede musial tylko sprawdzic czy ten "moj" nie ma za duzego przebiegu

generalnie chyba nie w temacie wątku piszecie Panowie, ale skoro już to róznic jest wiecej- powłoka antyrefleksyjna (naprawde sie sprawdza) oraz dżwiek SRS TS - a to juz istotne rónice, bo generalnie dzwiek tego TV jest beznadziejnt SRS nieco go ratuje ale i tak bez dodakowego wzmacniacza i głosnikow to kicha straszna. I najwazniejsze - zawsze wyzszy model jako topowy jest... lepszy :) staranniejsza selekcja elektroniki itp. Ja nad C nawet nie myslałem, Q to juz była wersja godna przemyślenia.
Sama plazma Samsunga Q91 zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, a juz prawie kupiłem PV700 (zdecydowanie lepszy dzwiek ale niekoniecznie obraz) Natomiast zwracm uwagę na sprzęt ze sklepowych półek - to już nadaje się do sądu :) Na cztery plazmy sprawdzone w trzech sklepach najmniej bylo 630h, ale ... w EuroAGD gdzie wręcz udawadniano mi ze plazma przyszła 5 dni temu ( ale nie wspomniano, że z innego sklepu) po wejsciu w menu serwisowe okazalo sie za ma przepracowane 2340h !!. Policzylem ze musiala chodzić od marca (PV70) Przestrzegam teraz przed zakupami elektroniki - im blizej swiat tym gorzej - wyprzedaje sie cały magazynowy śmietnik, najlepiej robic zakupy jesienia jak sa powakacyjne dostawy albo w lutym - kiedy przychodza nowe zamówienia po "poświatecznej" pustce półkowej :) Sa w handlu pewne zasady, należy je poznac aby przetrwać, łososia w hipermarkecie zawsze wybieraj z tyłu półki - data przydatności będzie dwa tygodnie dłuzsza niż na tym z brzegu :)
 

kajot04

New member
No to teraz w temacie...
42Q91H – kupiłem po dłuższym zastanowieniu. Rywalami były Panasonic PV70 i PV700 Hitachi9700 LG PC51. Hitachi w normalnej cenie nie mogłem w Kielcach kupić – w MM 8900 to jakaś paranoja :) LG mimo pozytywnych opinii jakos mnie nie przekonał, padło na PV700 ale przedłużało się oczekiwanie na nowy egzemplarz a akurat Q91 stał zapakowany fabrycznie. Pomyślałem ze generalnie nie ma co przesadzac kupując w tym przedziale cenowym – to i tak niska półka i za trzy/cztery lata tylko mniej strace sprzedając. Pozatym opowieści serwisie panasonica i samsunga przeważyły szale na stronę tego drugiego.
Zakupu w sklepach internetowych nie brałem pod uwage – maja miłe ceny, ale jak zaczynają się problemy bywa że lepiej mieć jednak pod ręką sklep i stabilnego gwaranta. A o cene zawsze można powalczyc – i zazwyczaj się udaje :).
Kupiłem wiec Q91, zostało pare setek w kieszeni, a plazma gra pięknie. Mnogość ustawień i opcji kolorów w menu pozwoli dopasować wyświetlany obraz do upodobań każdego użytkownika, połączenie HDMI z n-boxem nie sprawiło problemów, ładny design, perfekcyjny obraz, mocna czerń, czysta biel. Tylko dźwięk marny (ale wcześniej miałem Philipsa o rewelacyjnym dźwięku 120W z pięcioma głośnikami i wbudowanym subwoferem dźwięk 5.1 ) mam solidny zestaw audio wiec to akurat nie było istotne. Mysle ze to idealny wybór, zakup czegos innego droższego o 500-1000 zł nie zmieniłby nic poza niższym stanem konta, pewnie dopiero Pionier czy Panas z seri PY dają zauważalnie lepszy obraz, no ale to dwa razy kaski – wywalonej bez sensu, za Philipsa 5lat temu płaciłem 9tys i co – trudno go sprzedac za 1000 zł :). Nie warto, no chyba że się ma ile się chce i dna nie widać.
 

wykass1

New member
vista i mkv

Napisałeś: "czasem divx, żadnych blurejow, hddvd ... nie przewiduje w ciagu kilku lat..."
Ja też tak mysłałem, a teraz zamiast filmów w rmvb czy avi po 700MB, większość tego co oglądam to pozycje mkv po 4GB w formacie 720p lub 1080i (jakość bajka:D)

Mam Viste mógłbys polecic jakies kodeki w ktorych media center bedzie dodawal napisy do filmow w tym formacie mkv bo obraz jest ale bez napisow albo jakis dobry player ale wolalbym dobre kodeki
 

tolkien

New member
W teście Samsunga ( AV nr9) wychodzi na to że przy połączeniu przez Component znacznie pogarsza się rozdzielczość natomiast przy połączeniu przez HDMI nie można odbierać sygnałów 480i oraz 576i . Sygnału 1080p za to wogóle nie można odtwarzać !?
Czy może mi ktos wytłumaczyc w takim razie jak ten telewizor podłączyc żeby mieć najlepszy sygnał i jednocześnie odtwarzac wszystkie sygnały ??Bo z tego testu wynika że to niemożliwe. A może mi te dwa rodzaje sygnałów będą zbędne ? No i co z tym trybem 1080p ?? Czy jego brak to jakis duzy minus ?? Już miałem kupic model „Q” no i zwątpiłem.
 

kajot04

New member
do tolkien

po pierwsze (zreszta nie tylko do Ciebie) - istnieje biała wersja forum, Twojego tekstu nie widac... :)
Po drugie - moim zdaniem component chodzi bardzo dobrze, a nawet miałem odczucie żea ładniejszy, intensywniejszy kolor, no ale po przeczytaniu testu pozostałem przy HDMI :) taki N-box podaje 1080i, wiekszosc dvd też - a to Q91 obsługuje, generalnie brak 1080p nie ma tu znaczenia i wpływu na obraz. Niski sygnał mozesz podać przez kabel Euro w opcji RGB - bardzo dobra jakość - oczywiście jak na podawane rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

cammus

New member
no i klops

nie uwierzycie, zaraz po moim wyjsciu ze sklepu w sobote ktos kupil tego c91, hehe, chyba nie byl mi pisany, na dodatek sprawdzalem w necie (max24) i tez nie maja ani tego ani q91, gosc twierdzi ze sa trudnosci z dostawami tych samsungow, przyjdzie mi teraz czekac to chyba juz wezme Q91
 

motobartcompany

New member
Storm napisał:
A ja kupiłem LG 42PC51 za 2999zł. Jest to plazma z technologią 100Hz z najnowszą matrycą/panelem XD Engine 2007 tj. kontrast i jasność na poziomie pioneera oraz z obsługą HDCP na HDMI i przyjmuję wszystkie rozdzielczości HTDV. Też żastanawiałem się nad C91 (jest sporo droższy) ale jednak to zużycie energii na poziomie 380W i brak obslugi sygnalu 1080p /24 copmpatibile co w praktyce oznacza że nie będzie współpracowała z nowymi formatami Blue Ray lub HD DVD.:)

Kolego, przeczytaj jaki jest tytuł tego tematu

C91H oraz Q91H - wady i zalety (tylko do użytkowników]

po Co spamować?



 

Marcin978

New member
mam wersje q, kupielm go jakies 5 miesiecy temu w sklepie netowym zagiel
gdy na oficlanych stronach samsunga w polsce nawet go jeszcze nie bylo

jestem bardzo zadowolony, mam nke, ale dziala po componencie
nie zauwazylem roznicy miedzy hdmi, jakosc bardzo dobra

a dlatego na componencie, bo na 1 hdmi mam kino domowe samsunga
i na 2 porcie nka i jak rowniez ten dvd samsunga czasem nie zalapuja
nie wiem czemu


ale podlaczylem na 1 hdmi kino samsunga + nke po componecie i dzwiek optyczny do tunera



uwazam ze plazmy sa to bardzo dobre telewizory za niska kase
za lcd na ktorym bedzie tak ostry dynamiczny obraz w rozmiarze 42 trzeba dac duzo wiecej niz za plazme
a i tak to nie bedzie nie to

lcd sa w miare dobre (oczywiscie te wysokie modele tylko) bo tanie to kicha do wszystkiego
ale tylko do obrazow w tej samej rozdzialce co ma lcd
jako uniwersalne urzadzenia to jest lipa



ale do rzeczy, chce kupic do drugiego pokojui plazme 42 do ps2
i wiem ze do ps2 to tylko plazma, bo lcd rozpixeluje na maxa obraz, bedzie smuzyc itd

ale patrze na sklep zagiel ale nie ma w ofercie juz samsungow (tzn na stanie nie ma) innym sklepom nie zaufam

wiec musze sie rozejrzec za pansem, tylko ze one sa drozsze
czy ktos moze mi powiedziec czy ten tani aktualny pans 42 TH-42PV7 jest porownywalny z samsugniem q ? za 3 tys mozna kupci na allegro:
http://allegro.pl/item265665034_nowy_telewizorplazmowy_panasonic_th_42pv7_2999zl.html


LUB TH-42PV70P
http://www.i-market.pl/go/_category/?idc=53_32_47_54_8&producer_id=5

ale juz drozszy od wersji Q samsunga - 4100zl



a samsung q kosztowal by 3631 - super cena ALE GO NIE MA!
http://www.i-market.pl/go/_category/?idc=53_32_47_54_8&producer_id=5

KTOS WIE GDZIE MOZNA KUPIC JESZCZE TEGO SAMSUNGA??
DLACZEGO ZNIKNAL Z RYNKU??? LEDWO POL ROKU TEMU SIE POJAWIL
 
Ostatnia edycja:

tolkien

New member
Te samsungi sa po prostu bardzo dobre jak na swoja cenę i w tej chwili trudno je kupic ...sam juz czekam 3 tygodnie i nikt nie umie powiedziec dlaczego mimo dużego popytu nie ma nowych dostaw . Zostały tylko te drogie ( np. we wrocławskim MM model 42C kosztuje 4tys.)
 

goresh

New member
zapraszam do sklepu CentruPromocji.pl, tam czekałem 3 dni na ten telewizorek :), co prawda zapisałem się w "komitecie kolejkowym" ale wszystko było ok. Sam podjechałem po tv, i przytargałem go do domku. Z tego co wiem to ten sklepik wykupuje cały zapas z hurtowni :) w sumie to się nie dziwie, bo zanim dowiozą te tv do sklepu to juz ich "nie ma".
Wszystko w tym sklepie jest ok, można nawet na raty sobie wziąść, dojazd może troszkę ukryty, ale to tylko na pierwszy raz, bo tam w sumie prosta droga na z autostardy a4 :)
jak ktoś będzie potrzebował kontaktu to strona www.centrumpromocji.pl

pozdrowionka :cool:
 
Do góry