Samsung 42Q91H

NOFX

New member
Samsung 42Q91H - problem z Euro (RGB)

Witam, kupiłem dzisiaj plazmę Samsunga - 42Q91H. Mam Cyfrowy Polsat, jednak dekoder ma już z 5-6 lat i nie ma złącza HDMI. Podłączyłem więc go do TV poprzez Euro. Obraz na niektórych kanałach jest za bardzo ziarnisty, widać piksele. Przy przełączeniu w dekoderze trybu wyświetlania z PAL na RGB jakość jest znacząco lepsza, ale widać jakieś pionowe pasy. Oto one:

FOTO1
FOTO2

Może trzeba jeszcze coś przestawić?
Dodam jeszcze, że kabel Euro ma ze 2 lata i kosztował 10zł.
Na zdjęciach te pasy są przesadzone, w rzeczywistości nie są aż tak wyraźne.
 
Ostatnia edycja:

kcv

New member
1. Winą może być sam kabel EuroRGB. Zła jakość kabla i kiepskie ekranowanie. Poruszaj kablem przy oglądaniu, jeśli paski na ekranie się zmieniają, to na 100% ekranowanie kabla jest do ... .

2. Sygnał RGB pokazuje niedoskonałości sygnału CP. Po componencie lub HDMI będzie jeszcze gorzej.

3. Najlepiej było by zmienić tuner(decoder) na nowszy.
 

NOFX

New member
Kabel Euro wymieniłem, ale nadal to samo. Bardzo poważnie zastanawiam się nad przejściem do N. CP od zawsze mnie denerwował. Nie będzie problemu ze zrezygnowniem z niego? Jak to wygląda? Mam go już 6 albo 7 lat. Wszystko mam już na własność.
 

cammus

New member
NOFX napisał:
Kabel Euro wymieniłem, ale nadal to samo. Bardzo poważnie zastanawiam się nad przejściem do N. CP od zawsze mnie denerwował. Nie będzie problemu ze zrezygnowniem z niego? Jak to wygląda? Mam go już 6 albo 7 lat. Wszystko mam już na własność.

teraz to moze poczekaj az cp zrobi ruch w kierunku HD bo mozesz pozniej zalowac
 

ANDPOL

New member
NOFX napisał:
Witam, kupiłem dzisiaj plazmę Samsunga - 42Q91H. Mam Cyfrowy Polsat, jednak dekoder ma już z 5-6 lat i nie ma złącza HDMI. Podłączyłem więc go do TV poprzez Euro. Obraz na niektórych kanałach jest za bardzo ziarnisty, widać piksele. Przy przełączeniu w dekoderze trybu wyświetlania z PAL na RGB jakość jest znacząco lepsza, ale widać jakieś pionowe pasy. Oto one:

FOTO1
FOTO2

Może trzeba jeszcze coś przestawić?
Dodam jeszcze, że kabel Euro ma ze 2 lata i kosztował 10zł.
Na zdjęciach te pasy są przesadzone, w rzeczywistości nie są aż tak wyraźne.
Podłącz inne urządzenie przez RGB i sprawdź.Może to byc wina tv.Wtedy do reklamacji.
 

remigiusz

Member
pasy

wg mnie jest to ewidentna wina sygnału, mam nieraz coś takiego z tv naziemnej. Podłącz np dvd , wtedy będziesz pewny, ja uważam, że to napewno nie wina tv.
 

NOFX

New member
Podłączyłem DVD z RGB i działa dobrze więc to nie wina TV.

Z "N" się chyba wstrzymam do końca października i zobaczę na jakich zasadach w CP miałoby nastąpić przejście na HD.
 
Do góry