HDforum

HDforum (http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php)
-   Samsung (http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f70.html)
-   -   Proszę nie krzyczeć:) Jaki TV Wybrać:)? (http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/16242-prosze-nie-krzyczec-jaki-tv-wybrac.html)

SopranoPL 20-09-2007 14:08

Proszę nie krzyczeć:) Jaki TV Wybrać:)?

Witam serdecznie na tym wspaniałym forum:) Stoję przed zakupem TV, poczytałem dużo na ten temat, dlatego spróbuję Wam drodzy forumowicze - specjaliści przybliżyc moje oczekiwania co do wyboru TV, a może mój wybór będzie łatwiejszy:)

BUDŻET DO 3500 tyś

- Telewizor minimum 37 cali, maksimum 42 cale
- Odległość telewizora od "moich oczu" 2,5-2,7 m
- Telewizor podłączony będzie do cyfrowej kablówki w Poznaniu - Inea
- TV nie ukrywam, że ma służyć do oglądania wszelkich widowisk sportowych
- Głównym programem przeze mnie oglądanym będzie Canal + Sport w wersji cyfrowej
- Chciałbym raz na tydzień podłączyć Laptopa na jakieś 2, 3 godziny i zagrać w FIFĘ 2007/2008 ewentualnie Formułę 1
- Do TV będzie podłączone DVD, w tygodniu chciałbym obejrzeć 3, 4 filmy
-

Z tego co wyczytałem :

LCD - wadą może być smużenie przy szybkich widowskach sportowych, podobno nie radzi sobie z szybką zmianą "planu akcji", konrast, ale za to sprawdzi się po podłączeniu do Laptopa

Plazma - plusy przy meczach, minusy "duszki" i problem z podłączeniem komputera, który może coś wypalić? oraz z tymi nieszczęsnymi logami

Kolega kupił Samsunga - SAMSUNG 42''C6H
W MM dzisdiaj widziałem jakiegoś Philipsa 37
i sprzedają Panasonic i LG za 2999

W Mega Avansie powiedzieli, że lepiej kupić Plazmę, w MM LCD:)

Najbardziej boję się o te wypalone loga, duszki:)
Bardzo proszę o pomoc fachowców, i przepraszam, że zakładam taki temat:)

Skłaniam się klu plaźmie Samsunga, dlatego temat założyłem w tym dziale:)

km1963 20-09-2007 15:34

Cytat:

Napisał SopranoPL

LCD - wadą może być smużenie przy szybkich widowskach sportowych, podobno nie radzi sobie z szybką zmianą "planu akcji", konrast, ale za to sprawdzi się po podłączeniu do Laptopa

Witam:)
Modele z technologią 100 Hz ( a posiadam Panasa Lx 700 ) radzą sobie z tym doskonale nie miej obaw
W Twoim budżecie może znależć się młodszy brat LX70p z tym że jest on 32" i niestety inne LCD pozostałch firm (z 100 Hz) w oczekiwanym przez Ciebie rozmiarze też przekroczą budżet :(
Plazm nie znam to się nie wypowiem:D
Pozdrawiam

SopranoPL 20-09-2007 16:29

Dzięki za pierwsze info, z drugiej strony LCD 37 cali i 42 cale chyba przekroczyłby mój budżet 3500 tyś. Wyczytałem teraz w gazetce MM, że TV LG 42 PC51 ma tzw. zabezpieczenie przed wypalaniem, nie słyszałem nigdy o tym, czy to faktycznie działa?

radzix 20-09-2007 17:02

Cytat:

Napisał SopranoPL
Dzięki za pierwsze info, z drugiej strony LCD 37 cali i 42 cale chyba przekroczyłby mój budżet 3500 tyś. Wyczytałem teraz w gazetce MM, że TV LG 42 PC51 ma tzw. zabezpieczenie przed wypalaniem, nie słyszałem nigdy o tym, czy to faktycznie działa?

Tylko ta promocja w MM była w zeszłym tygodniu (Poznań) i przypuszczam, że po promocji pozostały tylko wspomnienia :(.

ANDPOL 22-09-2007 19:54

Cytat:

Napisał SopranoPL

To zabezpieczenie przed wypalaniem to taki pic na wodę,chwyt marketingowy.Niby są układy zabezpieczające przed wypaleniem,ale w instrukcji jest wyraźnie napisane,że statyczny obraz może spowodować wypalenie i mało tego:GWARANCJA NIE OBEJMUJE WYPALENIA(tak jest w przypadku samsunga)Trzeba więc na wypalanie uważać szczególnie,jeśli chodzi o korzystanie z kompa.

SopranoPL 01-10-2007 01:04

Zdecydowałem się na TV Plazmowy, dko końca października mam zamiar kupić TV 42 calowy, budżet do 3500 max

SAMSUNG PS-42C91H
LG 42PC51R
Philips 42PFP5332
Panasinic TH-42PV7 P

Czy może inna marka? Przypominam

- 70% czasu oglądania to canal + sport sygnał cyfrowy z poznańskiej kablówki INEA
- 2, 3 razy na tydzień film DVD

Jedyna obawa to wypalenia, proszę o fachową pomoc.

SopranoPL 29-12-2007 22:24

Powracam:) tv jednak zostanie zakupiony po nowym roku. Napewno zdecyduję się na Plazmę. Dlaczego:

- mimo, że sygnał z cyfrowej kablówki obawiam się smużenia (oglądam dużo piłki)

- pokój mimo, że ma okno od zachodu jest bardzo ciemny, nie wiem czy LCD poprawnie wyświetlł by ciemne sceny filmowe

Na koniec dwa pytania. Odległość od TV, który będzie stał na stoliku to 2,5 metra - czy 42 cale to nie za dużo? Może 37?

I pytanie drugie, która firma - Samsung, Panasonic czy może LG?
Ze wskazaniem na model.

Budżet 3600 złotych

pozdrawiam

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:20.