Proszę nie krzyczeć:) Jaki TV Wybrać:)?

SopranoPL

New member
Witam serdecznie na tym wspaniałym forum:) Stoję przed zakupem TV, poczytałem dużo na ten temat, dlatego spróbuję Wam drodzy forumowicze - specjaliści przybliżyc moje oczekiwania co do wyboru TV, a może mój wybór będzie łatwiejszy:)

BUDŻET DO 3500 tyś

- Telewizor minimum 37 cali, maksimum 42 cale
- Odległość telewizora od "moich oczu" 2,5-2,7 m
- Telewizor podłączony będzie do cyfrowej kablówki w Poznaniu - Inea
- TV nie ukrywam, że ma służyć do oglądania wszelkich widowisk sportowych
- Głównym programem przeze mnie oglądanym będzie Canal + Sport w wersji cyfrowej
- Chciałbym raz na tydzień podłączyć Laptopa na jakieś 2, 3 godziny i zagrać w FIFĘ 2007/2008 ewentualnie Formułę 1
- Do TV będzie podłączone DVD, w tygodniu chciałbym obejrzeć 3, 4 filmy
-

Z tego co wyczytałem :

LCD - wadą może być smużenie przy szybkich widowskach sportowych, podobno nie radzi sobie z szybką zmianą "planu akcji", konrast, ale za to sprawdzi się po podłączeniu do Laptopa

Plazma - plusy przy meczach, minusy "duszki" i problem z podłączeniem komputera, który może coś wypalić? oraz z tymi nieszczęsnymi logami

Kolega kupił Samsunga - SAMSUNG 42''C6H
W MM dzisdiaj widziałem jakiegoś Philipsa 37
i sprzedają Panasonic i LG za 2999

W Mega Avansie powiedzieli, że lepiej kupić Plazmę, w MM LCD:)

Najbardziej boję się o te wypalone loga, duszki:)
Bardzo proszę o pomoc fachowców, i przepraszam, że zakładam taki temat:)

Skłaniam się klu plaźmie Samsunga, dlatego temat założyłem w tym dziale:)
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
SopranoPL napisał:
LCD - wadą może być smużenie przy szybkich widowskach sportowych, podobno nie radzi sobie z szybką zmianą "planu akcji", konrast, ale za to sprawdzi się po podłączeniu do Laptopa
Witam:)
Modele z technologią 100 Hz ( a posiadam Panasa Lx 700 ) radzą sobie z tym doskonale nie miej obaw
W Twoim budżecie może znależć się młodszy brat LX70p z tym że jest on 32" i niestety inne LCD pozostałch firm (z 100 Hz) w oczekiwanym przez Ciebie rozmiarze też przekroczą budżet :(
Plazm nie znam to się nie wypowiem:D
Pozdrawiam
 

SopranoPL

New member
Dzięki za pierwsze info, z drugiej strony LCD 37 cali i 42 cale chyba przekroczyłby mój budżet 3500 tyś. Wyczytałem teraz w gazetce MM, że TV LG 42 PC51 ma tzw. zabezpieczenie przed wypalaniem, nie słyszałem nigdy o tym, czy to faktycznie działa?
 

radzix

Member
SopranoPL napisał:
Dzięki za pierwsze info, z drugiej strony LCD 37 cali i 42 cale chyba przekroczyłby mój budżet 3500 tyś. Wyczytałem teraz w gazetce MM, że TV LG 42 PC51 ma tzw. zabezpieczenie przed wypalaniem, nie słyszałem nigdy o tym, czy to faktycznie działa?


Tylko ta promocja w MM była w zeszłym tygodniu (Poznań) i przypuszczam, że po promocji pozostały tylko wspomnienia :(.
 

ANDPOL

New member
SopranoPL napisał:
Dzięki za pierwsze info, z drugiej strony LCD 37 cali i 42 cale chyba przekroczyłby mój budżet 3500 tyś. Wyczytałem teraz w gazetce MM, że TV LG 42 PC51 ma tzw. zabezpieczenie przed wypalaniem, nie słyszałem nigdy o tym, czy to faktycznie działa?
To zabezpieczenie przed wypalaniem to taki pic na wodę,chwyt marketingowy.Niby są układy zabezpieczające przed wypaleniem,ale w instrukcji jest wyraźnie napisane,że statyczny obraz może spowodować wypalenie i mało tego:GWARANCJA NIE OBEJMUJE WYPALENIA(tak jest w przypadku samsunga)Trzeba więc na wypalanie uważać szczególnie,jeśli chodzi o korzystanie z kompa.
 

SopranoPL

New member
Zdecydowałem się na TV Plazmowy, dko końca października mam zamiar kupić TV 42 calowy, budżet do 3500 max

SAMSUNG PS-42C91H
LG 42PC51R
Philips 42PFP5332
Panasinic TH-42PV7 P

Czy może inna marka? Przypominam

- 70% czasu oglądania to canal + sport sygnał cyfrowy z poznańskiej kablówki INEA
- 2, 3 razy na tydzień film DVD

Jedyna obawa to wypalenia, proszę o fachową pomoc.




 

SopranoPL

New member
Powracam:) tv jednak zostanie zakupiony po nowym roku. Napewno zdecyduję się na Plazmę. Dlaczego:

- mimo, że sygnał z cyfrowej kablówki obawiam się smużenia (oglądam dużo piłki)

- pokój mimo, że ma okno od zachodu jest bardzo ciemny, nie wiem czy LCD poprawnie wyświetlł by ciemne sceny filmowe

Na koniec dwa pytania. Odległość od TV, który będzie stał na stoliku to 2,5 metra - czy 42 cale to nie za dużo? Może 37?

I pytanie drugie, która firma - Samsung, Panasonic czy może LG?
Ze wskazaniem na model.

Budżet 3600 złotych

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
37 cali produkuje tylko Panasonic. Taki rozmiar to z odległości 2,5 m może być optymalny, ale mimo to 42 cale nie będzie za duże. Na pewno po tygodniu oglądania. Ale jest to rzecz bardzo subiektywna, więc weź sobie jakąś miarkę, idź do sklepu i stań w odległości 2,5 m od telewizora. Sam ocenisz, czy 42" to nie za dużo.

ArtS :)
 

autorus

New member
Ja osobiście zaryzykowałbym 42, choć powiem ze 2,5 to nie za dużo. Sam mam 42 cale i oglądam z 4 m, niestety jest to porażka. Dla tego zamierzam zakupić 58cali.

I tu włanie zaczyna się mój kłopot , odległość od ekranu 4.2m i plasma 58cali :(
Nie wiem czy n'ka da sobie radę.

Autorus
 

oohhh

New member
Witam wszystkich.Ja posiadam od tygodnia 50c91h.Ogladam z odleglosci okolo 3 metrow .Pierwsze dni robilo wrazenie ,dzis juz sie przyzwyczailem i nie zaluje zakupu 50cali .Hoc czasem nachodza mysli ,ze moza bylo kupic wiekszy ;) .Pozdrawiam
 

SopranoPL

New member
Byłem na mieście. W Mega Avansie nie mają nic ciekawego. Był Panasonic TH42PV70 za 2999zł.

Pojechałem do Media Marktu mieli PS42C91H za 3999zł. Ale moją uwagę przekół model Samsung PS42C62H za 3371 zlotych. Zaraz poczytam o nim trochę, ale proszę Was drodzy forumowicze o opinię może warto ten tańszy zakupić? Chwilę rozmawiałem ze sprzedawcą. Mam odległość od oczu około 2,5 metra powiedział, że dla Plazmy 42 cale to optymalna odległość 4 m, mi chciał polecić plazmę LG 32 cale. Zauważyłem, że PS42C62H ma tylko jedno gniazdo HDMI, ale to chyba w moim przypadku nie problem, gdyż DVD moje nie ma HDMI, a kablówka cyfrowa łączy się przez Euro. Proszę o jajakieś opinie. Grał nieźle na sygnale z analoga, ja będę miał kablówkę cyfrową. Z tyłu zauważyłem, że brzęczy po lewej stronie, ale dopiero jak się nachyliłem na jakieś 10 cm.

Pozdrawiam i proszę o rady.

Znalazłem jeszcze taniej
http://www.komputronik.pl/TV_/_Hi_F.../Samsung/42_Samsung_PS_42C62H/pelny,id,47437/
 
Ostatnia edycja:

SopranoPL

New member
Masakra, jestem załamany, Plazma 42 cale jest za duża. W grę wchodzi albo panasonic 37, albo LCD 32, 37 cali. Bo z tego co wiem to Plazm 32 cale nie ma. Ale jest jested zasadniczy problem, kablówką cyfrowa INEA (sd), czy LCD da sobie radę? Oglądam dużo piłki nożnej i chcę ją widzieć, a nie jakieś smużenie. Proszę o rady co zrobić:( Budżet cały czas ten sam 3500 tyś.
 

radzique

New member
Do wiadomości - jest plazma 32" - LG 32PC51.
Zostałoby Ci jeszcze na Xbox'a 360 ;)

Ale ja bym sie nie zastanawiał i brał 37". Sam kupiłem niedawno 37", na początku ok, ale teraz wiem, że 42" by nie przeszkadzało. Kablówkę ogladam z 3,5 m. HD z 2 metrów ;).
 

Jarzeb

New member
SopranoPL napisał:
Masakra, jestem załamany, Plazma 42 cale jest za duża. W grę wchodzi albo panasonic 37, albo LCD 32, 37 cali. Bo z tego co wiem to Plazm 32 cale nie ma. Ale jest jested zasadniczy problem, kablówką cyfrowa INEA (sd), czy LCD da sobie radę? Oglądam dużo piłki nożnej i chcę ją widzieć, a nie jakieś smużenie. Proszę o rady co zrobić:( Budżet cały czas ten sam 3500 tyś.

to jest tylko początkowe wrażenie - jak wtachaliśmy nasze 42 cale to byłem cały przerażony ze takie ogromne - a po miesiacu spokojnie nawet 50 ;-))) (odległość ok. 3m)

do sportu zdecydowanie plazma - w siatce na lcd wcale piłki nie widać (przynajmniej na tych które oglądaliśmy)
pzdr
 

SopranoPL

New member
No właśnie, dzisiaj w MM widziałem plazmę LG 32 za 2499zł, są też Panasonici 37 za 3444, już sam nie wiem a może LCD były do 3000 tyś ładne Samsungi, ale to cholerne smużenie przy meczach - jedni mi piszą, że nie widzą piłki do siatkówki, inni, że są problemy z meczami piłki nożnej, podejrzewam, że ci co mają tv n, lub cyfrę mają obraz ok, a ja mam niestety tylko cyfrową poznańską kablówkę INEA
 

radzique

New member
Ja mam poznańska analogową kablówke echostar i jakoś daje radę :)
Mój LG 37lc41 ma niby szybką matryce i szczerze mówiąc ja smużenia nie widze, patrze właśnie na Polsat Sport i jest nieźle. Dużlo zależy od odległości, u mnie z 3 m kablówka jest ok.

Jeśli nie zależy Ci na d-sub i wystarczy jedno hdmi to śmiało możesz brać 37pv7. Choć jakoś wykonania moim zdaniem jest średniawka, no ale można go mieć za 2800 pln.
 
Do góry