Q91H - dezaktywacja Scart 1 i Scart 2

barneius

New member
Dwa pytania odnośnie plazmy Q91H:
1.
Czy ktoś wie może, czy istnieje możliwość dezaktywacji wejść Scart 1 i 2, tak by nie było potrzeby przebijania się przez nie za każdym razem gdy zmienia się wejścia? Może się czepiam ale fakt, że gdy przechodze z HDMI2 na HDMI1 musze obowiązkowo przejść przez te dwa oldschoolowe i dla mnie bezużyteczne wejścia jest dość upierdliwy.
2.
Czy istnieje możliwość przyporządkowania wejść HDMI (i innych) do poszczególnych kanałów (1, 2 itd...) - przecież to ułatwiłoby bardzo obsługe tego tv (przynajmniej dla mnie - nie używam wejścia antenowego więc kanały na pilocie od tv są bezużyteczne). Pamiętam, że taką mozliwość miałem w starym CRT Sony.

Może dałoby się jakoś to zrobić w menu serwisowym? (nie byłem tam nigdy)
 

ANDPOL

New member
Przekopałem całą książkę i menu i nic nie znalazłem.Faktycznie jest to bardzo upierdliwe.Trochę to bez sansu,że taki odbiornik jest nastawiony głównie na odbiór z anteny naziemnej:confused:
 

barneius

New member
No właśnie. Z mojego punktu widzenia (a jestem przekonany, że dotyczy to większości użytkowników) klawiatura numeryczna na pilocie jest bezużyteczna! Non-stop w użyciu pozostaje zaś mały przycisk w niewygodnym miejscu, czyli SOURCE. A wystarczyłoby pozwolić w menu przyporządkowywać porty wejść do numerów kanałów! O ile łatwiej byłoby naciskać np. "1" dla wejścia "HDMI1" a "2" do "HDMI2" itd.! Czy naprawdę nie da się tego zrobić z poziomu menu serwisowego? Ewentualnie przynajmniej wyłaczyć aktywność SCART'ów czyli "Złącze1" i "Złacze2" - komu to z resztą w ogóle potrzebne ;) ? Czekam z ciekawością na post od kogoś, kto grzebał w menu serwisowym...
 

ANDPOL

New member
Scart ma tą zaletę,że może automatycznie przełączyć się na odbiór po załączeniu sprzętu do niego podłączonego.Niestety inne wejścia takiej możliwości nie mają.
 

ANDPOL

New member
Jest dosyć proste rozwiązanie,na które wpadłem dopiero dzisiaj:confused: .Trzeba włączać tv powerem.Wtedy tv włącza się to źródło,na którym został wyłączony.Wtedy nie trzeba przebijać się po kolei przez wszystkie złącza.
 
Do góry