Samsung PS42Q91H VS. Sharp LC42XD1E

Pavlas

New member
witam
dzień zakupu tv już tuż tuż ...:eek:k:
czytam to forum, oglądam potem w sklepach, czytam i oglądam...
moj typ na chwilę obecną to Samsung PS42Q91H. Trzymam się tego wyboru twardo, ale zastanawiam się, czy w granicach do 5000 zł znajdę coś odczuwalnie lepszego?? Jak ma się Sharp LC42XD1E do tego Samsunga?? W końcu to jedno z lepszych lcd, więc może sobie jakoś radzi? Chodzi mi tylko o bezpośrednie porównanie tych obu telewizorów, niestety nie miałem możliwości ich porównania (każdy stał w innym sklepie). Jak z płynnością obrazu?
dzieki za wszelkie uwagi!
pozdawiam
 

Mars

New member
Pavlas napisał:
mogę liczyć choć na jedną opinię??
:)

Mogę zaproponować Ci sporo opinii nt. Samsunga (w tym również moich jako posiadacza tej plazmy - jest to gdzieś na forum). Osobiście oceniam ten model bardzo wysoko. W ostatnim numerze AUDIO VIDEO nr 9/2007, s. 62 - 63 jest obszerna recenzja tego modelu oraz wzorcowego Pioneera i Panasonica, który dostał nagrodę EISA. Wnioski redakcji w wielkim skrócie są takie: wygrał Pioneer, zaś pod pewnymi względami (poziom czerni, kalibracja temperatury barwy i gammy) Samsung prawie dorównał Pioneerowi a cena ponad dwukrotnie niższa. Samsung dostał rekomendację redakcji. Żeby było zabawniej Panasonic, który dostał nagrodę EISA wypadł w tym teście... najsłabiej.


PS. Testowano wersję Q96, która od Q91 równi się tylko brakiem tunera naziemnej TV cyfrowej, w Polsce opcji i tak niedostępnej. Elektronika i reszta funkcji jest taka sama.
 

rabarbar

New member
Mars napisał:
PS. Testowano wersję Q96, która od Q91 równi się tylko brakiem tunera naziemnej TV cyfrowej, w Polsce opcji i tak niedostępnej. Elektronika i reszta funkcji jest taka sama.

Skąd masz informacje o różnicach pomiędzy Q96 a Q91?
 

Mars

New member
rabarbar napisał:
Skąd masz informacje o różnicach pomiędzy Q96 a Q91?

Recenzja, równiez bardzo pochlebna PS-42Q96HD jest w czasopiśmie VIDEOMIX, nr 7/7/2007, s. 30 - 33. Informacja o tym, że PS-42Q91H dostępny w Polsce to po prostu wersja Q96 tylko bez tunera TV cyfrowej naziemnej jest na s. 33.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrównanie Samsunga do Pioneera . To tak zrównanie małego fiata do Toyoty avensis. Ale z grubsza obydwa to auta , obydwa maja koła i obydwa jeżdżą i wozą ludzi. Jak to robią to już inna historia.
Oczywiscie zarówno Sharp lcd jak plazma Samsunga słuzą do innych warunków i potrzeb. Dlatego jakby coś trzeba odpowiedzieć wiecej i bardziej szczegółowo - podaj jakie masz warunki ?
Co i jak chcesz podłączać - itd.
 

Mars

New member
kiki napisał:
Zrównanie Samsunga do Pioneera . To tak zrównanie małego fiata do Toyoty avensis. Ale z grubsza obydwa to auta , obydwa maja koła i obydwa jeżdżą i wozą ludzi. Jak to robią to już inna historia.
Oczywiscie zarówno Sharp lcd jak plazma Samsunga słuzą do innych warunków i potrzeb. Dlatego jakby coś trzeba odpowiedzieć wiecej i bardziej szczegółowo - podaj jakie masz warunki ?
Co i jak chcesz podłączać - itd.

Według cytowanego przeze mnie numeru AUDIO VIDEO i bardzo obszernej recenzji PIoneera i Samsunga, ten drugi jako "mały fiat" zaskakująco dobrze jeździ (właśnie na tle Pioneera) a cena "Avensis" jest z gatunku absurdalnych. Jeszcze raz odsyłam do końcowych wniosków z recenzji Samsunga.
A tak na marginesie to porównywanie produktów z dwóch klas cenowych (Pioneer kosztuje 2 razy tyle co Samsung!) jest nonsensowne, ale to osobny temat. Parafrazując przedwojenną ironię A. Słonińskiego z polityki władz sanacyjnych, proponuję każdą recenzję plazm na tym forum zaczynać od skrótu: PŻPITJN (Pomimo Że Pioneer I Tak Jest Najlepszy).

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych użytkowników obu zacnych marek.

PS. Zgadzam się z tezą, że porównywanie plazmy i LCD nie ma sensu.
 

Pavlas

New member
kiki napisał:
podaj jakie masz warunki ?
Co i jak chcesz podłączać - itd.
TV oglądany będzie z odległości 2,5-3,5m (zależy czy fotel, czy kanapa :mrgreen:)
okno z lewej strony pod kątem 90 st. więc niezbyt groźne :)
Planuję podłączyć N-kę, w przyszłości jakieś konkretne DVD (wtedy będę wypytywał na forum jakie).
Ogólnie stawiam na plazmy, ale może jakieś lcd w cenie do 5000 bije tego samsunga (albo inna plazma...).
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy które warto za lekką dopłatą przy Twoich warunkach :
Hitachi 9700
Pioneer 4270 Xa
Loewe Modus
LCD :
42 Xd1 Sharp
42 G 80 JVC
42 Sharp WD1
 

Pavlas

New member
no dobra
mimo wszystko, zdecydowałem się na samsunga PS42Q91H...
obraz świetny, nie ustępuje za wiele Pioneer'owi, a różnica w cenie ..... znacząca. Dopiero co urodziła mi się córeczka, więc warto przyoszczędzić.
Jedynie co mnie martwi, to słaby dźwięk onego ( :) ), w porównaniu do dajmy na to panasonica PV70. Pytanko: mam takie komputerowe głośniki Logitech Z-2300 (2+1), czy TYMCZASOWO, zanim zainwestuje w jakeiś konkretne kino domowe (zagłuszające płacz małej :mrgreen:) warto je podłączyć??
Kiki, dzięki za rady co do wyboru. Niestety, muszę trochę przystopować z kasą. Ale i tak Pioneer dalej jest dla mnie No1....
Może kiedyś...
Pozdrawiam
Pavlas
 

Pavlas

New member
to może inaczej: czy sie da jakoś podłączyć te logitechy do tunera N-ki (głośniki nie mają SPDIF) ? A może są jakieś przejściówki?? Czy też trzebaby skorzystać z łącza w TV?
 

Mesiash

New member
Sam miałem problem z głośnością (w serii C), ale jak się później okazało wystarczyło odszukać w menu ustawień i zwiększyć natężenie i teraz jest zupełnie wystarczająco. Na ustawieniach fabrycznych TV jest rzeczywiście bardzo cichy (szczególnie przy N).
Pozdrawiam!
 

marcinek28

New member
Mam ta plazme of niedawna jest super

Mam ta plazme od niedawna ale nie mam pojęcia jak aktywować dunkcje PIP. Błagam pomużcie moje gg 1610632
 

jacek1956

New member
samsung

Ciekawe jak będziesz opisywał testy Pioneera z plazmami Samsunga. Bo Pioneer zaprzestał już produkcji Kuro. Plazmy będzie właśnie tam kupował. Loewe to nieporozumienie. Ta firma składa a nie produkuje. Przy takim składaniu zawsze można coś poprawić na lepsze, tylko czy cena jest adekwatna do osiągów. Hitachi miałem jeden dzień i oddałem. Pozdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze Pioneer nie zaprzestał produkcji Kuro. Po drugie będzie kupował matryce od Panasonika i tylko w rozmiarze 42".

ArtS :)
 

jacek1956

New member
plazma

Sprawdziłem, faktycznie będzie kupował u Panasonica. Sorry za pomyłkę. Dokładnie w czerwcu jedną fabrykę zamyka , a we wrześniu dwie pozostałe przekształca na montownie z importowanych elementów. Nie wiem gdzie czytałem, ale podzespoły koreańskie też będą. Nie matryce. Nie zmienia to faktu, że Pioneer przegrał. 100 ml dolarów strat. Wszyscy chcą absolutną czerń. A widział ktoś w Pioneerach biel ?? Nikt o tym nie pisze, ale wystarczy zobaczyć. Szary.
 

kolokiler

New member
Witam

Odświeżam wątek bo mam pytanie:
Czy opłaca siekupić teraz takim 3 letni telewizor za 1000zł ? Sąsiad mi proponuje i nie wiem czy warto się skusić czy lepiej poczekać pewnie z rok i uskładać na ps50c550 albo coś w cenie około 3000zł (pewnie coś nowego będzie wtedy w tej cenie).

mam kino domowe co odtwarza z usb filmy więc jakieś tam bajery mi nie są potrzebne, i mam Cyfrę+ z kilkoma kanałami HD.

Doradźcie coś
 
Do góry