Samsung Q80B: telewizor 4K 100Hz Ultra HD QLED, procesor kwantowy 4K, lokalne przyciemnianie Full LED i HDMI 2.1

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]Samsung Q80B: telewizor 4K 100Hz Ultra HD QLED, procesor kwantowy 4K, lokalne przyciemnianie Full LED i HDMI 2.1

[FONT=&quot][FONT=&quot] [/FONT]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]W przeciwieństwie do serii Q80A Ultra HD 4K QLED z 2021 roku z czterema modelami, Samsung Q80B ma pięć przekątnych, Samsung QE50Q80A (50'', 127 cm), Samsung QE55Q80A (55'', 140 cm), Samsung QE65Q80A (65' ', 165 cm), Samsung QE75Q80A (75'', 191 cm) i Samsung QE85Q80A (85'', 216 cm).[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] [FONT=&quot]
samsung_q80b_reverse_side.jpg
[/FONT]

Samsung Q80B, pełny system lokalnego przyciemniania LED

[FONT=&quot]Zanim przejdziemy dalej w prezentacji tych telewizorów, wiedz, że ekrany Q80B są kluczowymi egzemplarzami w ofercie koreańskiego producenta, pomiędzy modelami QLED a QLED Mini LED. Podsumowując, dostarczają większość specyfikacji modeli Samsung QN85B, ale bez podświetlenia Mini LED, zastąpionego tutaj przez system Full LED Local Dimming . Jeśli filozofia pozostaje taka sama, z diodami umieszczonymi za panelem LCD , jest ich znacznie mniej, podobnie jak liczba stref (48 według naszych informacji).[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_fald.jpg
[/FONT]

Samsung Q80B, skup się na designie

[FONT=&quot]Projekt serii Q80B vintage 2022, zwanej Q Stylish, pozostaje identyczny jak telewizory Q80A vintage 2021. ogólna elegancja. Należy pamiętać, że grubość telewizora jest większa niż w przypadku innych serii, wymaga systemu podświetlenia Full LED Local Dimming.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_bezel_zoom.jpg
[/FONT]

[/FONT][FONT=&quot] [FONT=&quot]Oczywiście w telewizorach Samsung Q80B nie ma skrzynki One Connect, połączenie jest dostępne bezpośrednio na telewizorze, z tyłu.
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot] [FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_connectique.jpg
[/FONT]

Samsung Q80B, główne dane techniczne

[/FONT][FONT=&quot] [FONT=&quot]Pod względem specyfikacji telewizory Samsung Q80B Ultra HD 4K QLED zawierają natywny panel LCD 10-bitowy i 100 Hz ze wskaźnikiem płynności PQI 3800 (PQI 3200 na 50-calowych). Korzystają również z procesora Quantum Processor 4K, który łączy procesy uczenia maszynowego i głębokiego uczenia w sumie 16 modułów sztucznej inteligencji (w porównaniu z 20 w wyższych seriach ) w pracy, aby uzyskać jeszcze lepszą jakość obrazu.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot] [FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_double.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Przypominamy, że proces Deep Learning opiera się na modelu neuronowym, czyli bez ingerencji człowieka (w przeciwieństwie do Machine Learning) w uczenie się procesora. To samo decyduje o niezbędnych zmianach w algorytmach przetwarzania obrazu, aby odzyskać optymalną jakość, zaczynając od pogorszonego wyświetlania.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_quantum_processor_4k.jpeg
[/FONT]

[FONT=&quot]Kolejnym ulepszeniem jest funkcja EyeComfort Mode, która po podłączeniu telewizora do Internetu subtelnie modyfikuje jasność i temperaturę kolorów obrazu w zależności od pory dnia, zapewniając optymalny komfort oglądania przez cały czas. Ten ostatni, na przykład, redukuje niebieskie światło emitowane wieczorem, aby promować sen osób wrażliwych.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_side.jpg
[/FONT]

Samsung Q80B, szczytowe światło przy 1500 nitach

[FONT=&quot]Mimo że wyświetlacze Q80B nie mają systemu podświetlenia Mini LED, ich szczytowa wydajność świetlna jest nadal znakomita i oscyluje przy 1500 nitach. Jest to więcej niż interesujący element dla bezprecedensowego doświadczenia HDR, wiedząc, że ekrany Q80B obsługują HDR10 , HDR10+ , HDR10+ Adaptive i HDR HLG .[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qn85b_hdr_1500.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Szkoda, że ​​ekrany Q80B nie mają powłoki QLC (Quantum Light Control) o wyjątkowo niskim współczynniku odbicia (odbicia prawie nie występują). Z drugiej strony korzystają z powiększonego kąta widzenia dzięki technologii Ultra Viewing Angle Technology (zainaugurowanej w 2019 r.).[/FONT]

Samsung Q80B, Adaptive Sound+, AVA, OTS i Dolby Atmos

[FONT=&quot]Sekcja dźwięku jest również w centrum uwagi telewizorów Samsung Q80B. Pierwsza dotyczy procesu OTS. Ma w sumie sześć głośników umieszczonych z tyłu ekranu (system 2.2.2) o łącznej mocy wyjściowej 60 watów. Dobra wiadomość, wymagana jest kompatybilność ścieżek Dolby Atmos .[/FONT]

samsung_qn85b_ots.jpg


[FONT=&quot]Co do reszty, znajdziemy funkcję Q-Symphony 2.0. Ta ostatnia polega na tym, że w obecności podłączonego soundbara Samsung Q-Series 2020/2021/2022 wykorzystuje się głośniki telewizora oprócz głośników soundbara w celu zwiększenia reprodukcji dźwięku, jego natężenia i jego uprzestrzennienia.[/FONT]

[FONT=&quot]Rzeczywiście, do tego czasu, gdy soundbar jest podłączony do telewizora, jego głośniki są następnie odłączane. Dzięki systemowi Q-Symphony sygnowanemu przez firmę Samsung pozostają aktywne i w dużej mierze przyczyniają się do postrzeganej poprawy jakości dźwięku w konfiguracji do 11.1.4 w zależności od podłączonej listwy dźwiękowej. Demonstracja, której byliśmy świadkami, naprawdę pokazuje skuteczność procesu i jego znaczenie. Mianowicie, jeśli soundbar jest podłączony bezprzewodowo do telewizora (przez Wi‑Fi), to zarządzanie ścieżkami dźwiękowymi Dolby Atmos jest oczywiście również zapewnione bezprzewodowo.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_dolby_atmos.jpg
[/FONT]​

[FONT=&quot]Funkcja Adaptive Sound+, ewolucja Adaptive Sound, która wciąż potrafi dostosowywać ustawienia audio telewizora w czasie rzeczywistym do wyświetlanego obrazu, teraz uwzględnia pomieszczenie odsłuchowe. W przeciwnym razie funkcja AVA (Active Voice Amplifier) ​​jest nadal wymagana, mająca na celu automatyczne pokrycie nowych szumów w otoczeniu telewizora. Na przykład czajnika czy odkurzacza, który zostanie przykryty wzrostem głośności zarządzanym bezpośrednio przez telewizor. Nie panikuj, telewizor ścisza dźwięk, automatycznie zawsze, gdy hałas ustanie.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_up.jpg
[/FONT]

Samsung Q80B, funkcja Multiview

[FONT=&quot]Kolejne ulepszenie, telewizory Samsung Q80B 4K Ultra HD QLED oferują jednoczesne wyświetlanie na ekranie dwóch treści z funkcją MultiView przez tyle samo okien: pierwsze z sygnałem z kanału telewizyjnego lub źródła podłączonego do telewizora; drugi z ekranem smartfona użytkownika lub z konsoli do gier, a nawet internetu (patrz zdjęcie poniżej) . Istnieje wiele możliwości wyświetlania, od klasycznego PIP do wyświetlania dwóch sąsiadujących okien.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qn85b_multiview.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Dobry punkt, standard HDMI 2.1 jest wymagany z VRR , Freesync Premium Pro, ALLM , HFR 4K/120 i kompatybilnością z eARC na czterech wejściach. Aby aktywować tryb dublowania między smartfonem Samsung Galaxy a telewizorem Samsung Q80B, wszystko, co musisz zrobić, dzięki funkcji Tap View, to dotknąć drugiego z pierwszym i gotowe.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_freesync_prenium_pro.jpg
[/FONT]

Samsung Q80B, Amazon Alexa, Bixby, Asystent Google i nowy Tizen

[FONT=&quot]W 2022 r. interfejs Tizen zmieni się radykalnie, aby z jednej strony uzyskać jeszcze bardziej zaawansowaną ergonomię, a z drugiej zapewnić dumne miejsce treści. Mianowicie, Samsung współpracuje obecnie z dostawcami dostępu do Internetu w celu opracowania aplikacji IP TV, które pozwolą Ci cieszyć się nią bezpośrednio z telewizora Smart TV i eliminują potrzebę korzystania z dekodera telewizyjnego. W ten sposób Orange TV byłby dostępny z loginem/mdp, na przykład myCanal.[/FONT]

[FONT=&quot]
tizen_2022.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Asystent głosowy Bixby jest nadal dostępny, podobnie jak Asystent Google i Amazon Alexa. I można łatwo przełączać się między nimi za pomocą menu. W menu łączności musimy wspomnieć o funkcji Wi‑Fi 5, kompatybilności z Bluetooth 5.2 i AirPlay 2 oraz wielu funkcjach komunikacyjnych (Google Duo Na przykład do rozmów wideo) czy możliwości pracy nad tymi dokumentami Microsoftu przez chmurę na ekranie telewizora.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qn900a_pc-sur-tv_1200x800.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Dostępne są również tryby wyświetlania 16/9, 21/9 lub nawet 32/9 dla entuzjastów gier wideo po podłączeniu komputera i trybie Game Motion Plus. Przypominamy, że ta ostatnia (odpowiednia do gier wideo, jak sama nazwa wskazuje) jest bardzo interesująca, ponieważ pozwala aktywować proces kompensacji ruchu telewizora z grami przy zachowaniu dość niskiego opóźnienia wejścia. Nie zapominając o nowym pilocie, wciąż zasilanym energią słoneczną, ale w 2022 r. Może być ładowany przez RF (częstotliwość radiowa). W ten sposób korzysta z Wi‑Fi Twojego urządzenia, aby stale się ładować.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_additional_image_te%CC%81le%CC%81comande-universelle-solaire_1200x800.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Oczywiście funkcja SmartThings nadal istnieje. Platforma IoT (Internet of Things lub Internet of Things) grupy jest kompatybilna z systemami Android i iOS oraz z kilkoma setkami urządzeń innych marek (kamery typu Arlo, inteligentne głośniki Amazon Echo lub Google Home, podłączone światła typu Philips Hue , podłączony zamek…). Dzięki temu telewizory Samsung Smart TV są w stanie dopasować się do najnowocześniejszych interaktywnych ekosystemów z główną zaletą, bezpośrednio związaną z ich DNA, możliwością wyświetlania dużej ilości informacji na ekranie: twarzą osoby, która właśnie zadzwoniła z przodu drzwi, zawartość lodówki Samsung Family Hub, powiadomienia z odkurzacza robota lub nawet z pralki po zakończeniu cyklu czyszczenia lub prania.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qn900a_smartthings_1200x800.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Dostępny od zaraz. Ceny orientacyjne: 1199 euro za Samsung QE50Q80B, 1399 euro za Samsung QE55Q80B, 1999 euro za Samsung QE65Q80B, 2499 euro za Samsung QE75Q80B i 3999 euro za Samsung QE85Q80B.[/FONT]

[FONT=&quot]
samsung_qe55q80batxxc_smart_tv.jpg
[/FONT]

[FONT=&quot]Przypominamy, że przy zakupie telewizora Samsung Q80B można skorzystać z oferty zwrotu w wysokości 100 €, 200 €, 300 € lub 500 € w zależności od przekątnej, kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się więcej: [/FONT]

[FONT=&quot]Przypomnienie o kluczowych cechach telewizorów Samsung Q80B:[/FONT]
[FONT=&quot]• 10-bitowy panel[/FONT]
[FONT=&quot]• Panel 100 Hz[/FONT]
[FONT=&quot]• panel LCD[/FONT]
[FONT=&quot]• Panel Ultra HD / 4K[/FONT]
[FONT=&quot]• Procesor: Neo Quantum Processor 4K[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja szerokiej gamy kolorów[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja bramki multimedialnej UPnP ( DLNA )[/FONT]
[FONT=&quot]• funkcja eARC[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja technologii Ultra Viewing Angle[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Game Motion Plus[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja VRR[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja ALLM (automatyczny tryb małej latencji)[/FONT]
[FONT=&quot]• funkcja Quantum HDR 1500[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja PQI 3800 (PQI 3200 w 50'')[/FONT]
[FONT=&quot]• funkcja AVA (aktywny wzmacniacz głosu)[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja OTS (dźwięk śledzenia obiektów)[/FONT]
[FONT=&quot]• Adaptacyjna funkcja obrazu[/FONT]
[FONT=&quot]• Dotknij funkcji Widok[/FONT]
[FONT=&quot]• Adaptacyjna funkcja dźwięku+[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Q-Symphony 2.0[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Quantum Matrix Technology Pro[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Game Bar 2.0[/FONT]
[FONT=&quot]• Funkcja Super Ultra Wide Game View[/FONT]
[FONT=&quot]• Najlepsza funkcja UHD Dimming Pro[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDR10 i HDR HLG[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z Chromecastem, Google Home, Asystentem Google[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z Dolby Digital Plus[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDR10+[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z NTFS (przez USB )[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność Miracast[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność HEVC[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z Fransat[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z Wi-Fi Direct[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z siecią Wi-Fi[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z HDCP 2.3[/FONT]
[FONT=&quot]• Zgodność z FreeSync Premium Pro[/FONT]
[FONT=&quot]• Adaptacyjna kompatybilność z HDR10+[/FONT]
[FONT=&quot]• Kompatybilność z Bluetooth 5.2[/FONT]
[FONT=&quot]• Certyfikacja mody filmowców[/FONT]
[FONT=&quot]• Wejścia: 4 HDMI 2.1, jedno z funkcją eARC , dwa porty hosta USB zgodne z Fat32 i NTFS , jeden port Ethernet plus jeden port CI+ i certyfikat Canal Ready[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedialny telewizor Smart TV Tizen[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedia SmartThings[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedia w iTunes[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedia AirPlay 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedialne Amazon Alexa[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedialny Asystent Google[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedialne Bixby 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedialny kamerdyner cyfrowy[/FONT]
[FONT=&quot]• Multimedia w Google Duo[/FONT]
[FONT=&quot]• 2 ekrany multimedialne Multiview[/FONT]
[FONT=&quot]• Pełny system lokalnego przyciemniania LED[/FONT]
[FONT=&quot]• Opóźnienie wejścia: 5,8 ms[/FONT]
[FONT=&quot]• Światło szczytowe: 1500 nitów[/FONT]
[FONT=&quot]• Podwójny tuner DVB‑T 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Podwójny tuner DVB‑S 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Podwójny tuner DVB‑C 2[/FONT]
[FONT=&quot]• Sekcja dźwięku: 2.2.2[/FONT]
[FONT=&quot]• Moc: 60W[/FONT]
[FONT=&quot]• Inne: tryb otoczenia[/FONT]
[FONT=&quot]• Etykieta energetyczna: G (SDR i HDR)
avcesar[/FONT][/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wersja 50" jest tradycyjnie wykastrowana. Ma panel 50 Hz, dźwięk 2.2 40W, QUANTUM HDR 1000 i dużo jeszcze innych pierdół gorszych niż więksi bracia
 

Wugo

New member
Hmm... co sądzicie o tym telewizorze (65 cali) zastanawiam się dosyć mocno ale zanim pójdę do sklepu chciałbym poznać opinie ekspertów i ludzi którzy z niego korzystają.
 

Wugo

New member
Kiki telewizor zakupiony na początku byłem sceptycznie nastawiony ale z dnia na dzień się do niego przekonuje, potrzebuje tylko wsparcia w ustawieniach bo trochę tego jest... Może ma ktoś na forum ten model i pomoże, powiem szczerze to mój pierwszy telewizor z tyloma funkcjami : / i nie za bardzo wiem jak do tego podejść, jakby ktoś wytłumaczył co znaczą te wszystkie funkcje tak samo byłbym wdzięczny.
 

Waldorff

Member
Miałem Q80A także w sumie to samo.
Tak z pamięci:
Oszczędzanie energii/optymalizacja jasności do wyłączenia.
I parę innych opcji poniżej, czyli było jeszcze coś z ruchem i jeszcze coś. To miałem wyłączone.
Ustawienia wyrazistości obrazu/Redukcję szumów, ja akurat miałem zawsze wyłączone, ale jak jest dużo szumów to może warto zmienić na Auto, wg uznania.
W zależności czy jesteś zwolennikiem płynnego obrazu czy też fanem slideshowu w postaci 24 klatek/sekundę, to:
Wyrazistość obrazu-użytkownika
Redukcja rozmycia-10
Redukcja drgań-6
Jak wolisz jednak płynność, ale niestety z artefaktami.
 

Wugo

New member
Okeej mam parę problemów które zaczynają mnie lekko irytować spytam wstępnie tu... dodam że to mój pierwszy tv o tylu opcjach itp.
Pierwsza konfiguracja - była robiona w nocy bo byłem podjarany i chciałem na już, czy to może jakkolwiek wpłynąć na obraz który teraz mi sie wyświetla (nie twierdze że jest źle i tak jestem zadowolony) czy jest mozliwosc wykonać to jeszcze raz ?
Problem z podłaczeniem soundbar jbl 5.1 oraz cyfra plus kombinuje na wszystkie sposoby... starszy dekoder z cyfry połączył normalnie z tym są jakieś cyrki jest obraz nie ma dzwięku jutro raczej pojade do salonu cyfry zobaczyć czy jest wszystko ok.

Czytam że można sterować głosem Oo...
Jak korzystać z funkcji SmartThings

Może jakieś podstawy z doświadczenia macie co warto zmienić ?
 

Wugo

New member
Po wymianie dekordera niestety nadal to samo... ja już zgłupłem :( może coś wcześniej nakopałem i teraz mam problem chyba zostaje mi wezwać kogoś kto sie na tym zna, rzecz wydaje mi prymitywnie prosta dwa urządzenia chce połaczyć kablem HDMI do tv wiadomo Soundbar przez e-ARC i TV widzi te urządzenia ale nie niestety nie gra.
 

miki74

Member
Cześć
PVR na nasz region w Q80(B) jest wyłączony ? Nie chce mi działać, testowałem w systemie plików nts i fat32.
Nie ma problemu z odczytaniem zawartości.

Pozdrawiam
 

miki74

Member
W sprawie PVR zadzwoniłem do wsparcia technicznego Samsunga, w tegorocznych modelach tej funkcji nie ma.
Bym się nie zdziwił że ta opcja jest wyłączona. Zawiodłem się i to bardzo..
 

miki74

Member
Sprawdziłem specyfikację dla Francji, Niemiec (Kod tv GQ) , Danii, Austrii, Hongkongu i dwóch krajów z Afryki (dla q60b i q90b) . W tych krajach jest PVR.
Nie ma PVR w Czechach i prawdopodobnie w USA.

Myślę że to dotyczy naszego regionu i większości albo nawet wszystkich modeli TV Samsunga na ten rok. UE kiedyś się zajmowała nierównym traktowaniem Europejczyków.

Tak jak mówisz, prawdopodobnie można PVR włączyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdy potrafi, wart poszukać w necie.
Ale od lat zawsze ktoś informuje jak to zrobić.
Głupota tylko ,że blokują u nas.
 

miki74

Member
W miejscu gdzie powinno się włączyć PVR nie tej opcji. Być może jest ukryte w jakiś sposób, ponieważ tam brakuje różnych opcji / usług które powinno się włączać/ wyłączać.
Generalnie przeglądnąłem prawie całe menu serwisowe, nie znalazłem.
BTW znalazłem czas działania ekranu - mój Q80B jest nowy.

Jest jeszcze jeden sposób. Na stronie Samsunga/dk jest firmware które można pobrać i zainstalować z pendrive (automatycznie lub ręcznie). Jest w nim menu polskie.
Póki nie wiem jak można TV przywrócić do życia w razie niepowodzenia, to nie będę próbował. Również może się okazać brak możliwości załadowania tego firmware - tego nie wiem.
IMG_20221021_184248020_HDR~2.jpg


Chyba będzie to ostani mój produkt z szyldem Samsung.
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
Udało mi się włączyć bardziej rozbudowane menu, natomiast głównie doszły dodatkowe ustawiania parametrów obrazu i Advenced do którego nie można wejść.
1.jpg


W Option_num jest ślad po PVR, ale co dalej nie wiem...
2.jpg
 
Do góry