Problem z Dyskiem Twardym

lucas7911

New member
Model TV to UE43J5500 , a problem występuje po podłączeniu dysku 2,5cala HDD, dysk o pojemności 500GB sformatowany w NTFS, działał bez problemu, wgrane było około 60 filmów o rozmiarach 700-3600MB
ostatni raz po uruchomieniu opcji Moje dane i wybraniu dostępnego ( widoczny jako USB3.0 External HDD ) cały czas jest napis "ładowanie" dysk podłączony do gniazda z opisem USB HDD 9V 1A, odłączyłem dysk sformatowałem ponownie i wgrałem tylko 10 filmów ( ta sama sytuacja ) drugie gniazdo ( ta sama sytuacja ) pliki wgrałem na Pendrive który też wcześniej odtwarzał bez problemu ( ta sama sytuacja ) ekran ładowania przez kilkanaście minut - wcześniej mimo że Pendrive 64GB był prawie całkowicie zapełniony zawartość wyświetlała się po kilku sekundach.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego, mam podobny problem, lecz inne okoliczności. Możesz podać producenta pena? Bo dysk to Samsung. Czy pen również?
 
Ostatnia edycja:

lucas7911

New member
Pendrive to Kingston a dysk to Hitachi, jeszcze do niedawna oba działały, dysk po podłączeniu pracuje słychać go.
Czy można zrobić reset ustawień w TV ?
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ok. Zmyliło mnie to, że pisałeś w temacie Samsunga.
Co do tv, to może się mylę, ale to nie on musi być źródłem problemu.
W moim przypadku problemem są dyski 2,5', USB 3, Samsunga i jego klonów Maxtor o pojemności 2 i 1 TB. A mam i eksploatuje je już dość długo.
O ile nie ma z nimi problemów pod PC, to z Zidoo Z9X już tak. PC wykrywa je w kilka sekund, natomiast Zidoo w 37.
Dlatego zrobiłem test. Kupiłem nowy dysk 2 TB, lecz Hitachi. Skopiowałem na niego jeden z dysków Samsunga.
Czy to czysty, czy nagrany, Hitachi wykrywany jest przez Zidoo w 7 sekund.
Skopiowany dysk Samsunga sformatowałem raz przez PC, drugi raz przez Zidoo, który ma taką możliwość.
Jak się okazało, niczego to nie zmieniło. PC wykrywa go w kilka sekund, Zidooo zaś, dalej po 37miu. Czyż nie dziwne?
A czy Ty sprawdzałeś swój dysk/pena pod PC, laptopem?
I zrób prosty test. Zaopatrz się w nowy, czysty pendrive'a i sprawdź jego zachowanie przez tv.
Będziesz wiedział, gdzie tkwi problem.
Swoją drogą ciekawe, czy z czasem nie będzie więcej takich wpisów z takimi problemami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry