Samsung ue46d6500 - podwojny obraz

palpatine111

New member
Witam,
mam problem z telewizorem Samsung UE46D6500 (konkretniej UE46D6500VSXXH). Obraz często (ale nie zawsze) robi się podwójny i jest przesunięty w pionie. Efekt wygląda trochę jakby matryca wyświetlała co drugą linię z pewnym przesunięciem, poniżej obrazki dokładnie pokazujące ten defekt. Dodatkowo można zauważyć, że obraz z dołu ekranu "zawija się" na górę ekranu (jest to zaznaczone na pierwszym zdjęciu, najłatwiej spojrzeć na ikonki na pasku). Co ciekawe problem nie występuje cały czas - co kilka-kilkadziesiąt sekund pojawia się i znika. Problem występuje zarówno przy podłączeniu TV do laptopa, jak i przy wyświetlaniu obrazu "bezpośrednio" z TV (np. przy wyświetlaniu menu serwisowego). Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, jednak nic to nie pomogło. Próbowałem też czekać kilka-kilkanaście minut, włączać/wyłączać tryb 3D, podpinałem różne źródła sygnału - nic to nie dało.

IMG-7077.jpg

IMG-7078.jpg

IMG-7083.jpg


Pytania:
1. Jaka może być przyczyna? Z tego co wyczytałem to mogą to być padnięty moduł t-con, płyta główna, taśmy łączące t-con z matrycą albo sama matryca. Która z tych przyczyn jest najbardziej prawdopodobna?
2. Co mogę zrobić, żeby naprawić ten TV albo chociaż zdiagnozować z czym jest problem? Jest sens kupować moduł t-con albo płytę główną czy raczej to matryca i telewizor trzeba pożegnać?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwszy raz widzę taki obraz.
Przyczyny mogą być takiej jak podałeś .
Musiałbyś w serwisie dopytać o wartość naprawy.
Ale może być ona nie opłacalna z uwagi na koszt.
Ten model ma już wiele lat, może to znak, że warto kupić następcę...
 
Do góry