Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

tt_skrzynski

New member
Zamówiłem na próbę i raczej zostawię.
TV nie jest wybitny poza jasnością, ale bardzo dobry w pozostałych kwestiach.
Mam wrażenie, że w tej cenie 6250 po otatnich promocjach nie ma lepszego do czasu dopracowania technologii microLED.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Mam prośbę mógłby ktoś kto ma TV z DV podać film -serial z Amazona, który ma tyko DV. Chciałby zobaczyć jak Q90T odtwarza taki materiał.
 

SDman

Banned
Przyznaję musiało to chwilę zająć aby skorygować ustawienia dla "braku DV", dziękuję @marciniozo.
Zapala się na podanym serialu tryb HDR10+ i całe szczęście, że mam możliwość jego dostosowania, korekty były potrzebne dla tego materiału.
Paleta barw wydaję się ok, różnicowanie kontrastu również więc "idzie żyć z tym brakiem". Kompensuje tą stratę na co dzień na pewno brak odbić w ciemnych scenach.
Tak to wygląda (oczywiście zdjęcie trudno dać dobre i każdy ma inną matrycę u siebie) kadr: 47:17s Sezon 1 odc. 1 Jack Ryan.
 

Attachments

  • Q90t_brakDV.jpg
    Q90t_brakDV.jpg
    18,4 KB · Wyś: 80

mat74

Well-known member
Bez reklam
Amazon może mieć ten materiał w obydwu (DV ,HDR10+) formatach, sprawdż na Netflix lub Apple (Disneya w Polsce nie ma).
 

SDman

Banned
Prosiłem o materiał taki, który na pewno jest tylko w DV może być Netflix.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z dobrych seriali na Amazon w DV był też Bosch. Nie pamiętam teraz, który sezon, bo chyba tylko jeden był w DV.

Uzupełnienie
Faktycznie Jack Ryan jest nadawany w Amazon Prime Video w obydwu formatach. Musisz poszukać, tak jak napisał kolega wyżej czegoś na Netflix. Nie wiem, które produkcje na Amazonie są tylko w DV.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dla Amazona nadal priorytetem jest HDR10+ więc materiał w DV będzie również w tym formacie.Wszystkie inne platformy mają tylko DV.
Możesz więc próbować: Apple , Disney+,HBO Max.
 

Galczych

New member
Panowie czy mozecie cos napisac o tym TV jako następcy samsunga 65KS7000. Z KS7000 jestem bardzo zadowolony tyle ze celuje teraz w 75 cali.
Czy nie bedę zawiedziony. A moze dołozyc do QN800 - jest sens dołożyć jak ogladam FullHD TV i 4K z netflix.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam

Twoje zdanie oparte jest na błędnych założeniach wynikających z braku wiedzy i uporczywym wmawianiu samemu sobie ,że podjęta decyzja przy zakupie była najlepszym wyborem a wszyscy inni się mylą.
Przede wszystkim podlinkowany post nie świadczy o niczym innym jak jedynie o tym ,że Prime Video materiał z Dolby Vision zamieszcza również w wersji HDR10+.Informuję Cie ponownie ,że tak jest wyłącznie w przypadku Prime Video a pozostałe platformy streamingowe wykorzystują jedynie Dolby Vision.Oczywiście szkoda że tak jest bo moim zadaniem jeden format w praktyce (w odbiorze) jest równy drugiemu , niestety HDR10+ jest traktowany po macoszemu i jest coraz bardziej wypierany przez DV.

Teraz co do Dolby Vision- to HDR o 12 bitowej głębi kolorów z dynamicznymi metadanymi.Oznacza to ,że każda scena może być indywidualnie dopasowywana do mozliwości TV tak by wyciagnąć z niego maksimum możliwości.
 

SDman

Banned
Proszę od paru dni podaj mi z Nfx materiał, który jest tylko i wyłącznie w DV.
Aple TV mnie nie interesuje bo chcą "rozmiar skarpetek przy rejestracji"
Bardzo mnie to ciekawi ale niestety apka Nfx z Tizena nie monituje co jest w DV ??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co rozumiesz przez "tylko w DV" ? Przecież tłumaczymy Ci ,że tylko Amazon daje materiał DV również w HDR10+ !
Wszystko co w Netflix jest w DV będzie w przypadku nieobsługiwania tego formatu przez odbiornik wyświetlana w formacie HDR (hdr10) bez odczytu dynamicznych metadanych-tak jak w przypadku getsych formatów audio gdzie odczytywany jest tylko core w przypadku braku obsługi pełnego sygnału przez odbiornik.
Mogę i podać tytuły w Netflix zawierające DV ( https://hd-report.com/2021/04/25/you-can-watch-these-new-netflix-titles-in-4k-dolby-vision-atmos/ ) tylko co Ci to da skoro nie jesteś w stanie porównać obrazu z DV do obrazu bez DV bo nie możesz wyświetlić tego formatu ?!

ps.Jezeli chcesz się przekonać o róznicy to mozesz to spraawdzić w najnowszym sezonie "Goliath" w Amazon.Jest jakiś błąd żródła i bodajże 3 odcinek jest w zwykłym HDR ,w przeciwieństwie do pozostałych które są w HDR10+ (czyli odpowiednik DV) ,Trzeba mieć poważną wagę wzroku by nie odnotować różnicy...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
"Goliath" nie mogę zobaczyć bo chyba błąd poprawili wszytko w HDR10+.
Jeśli brak DV to HDR to chciałbym aby każdy TV tak odtwarzał materiały zNfx.
Jakość jest rewelacyjna !
Baardzo chciałbym zobaczyć jak idzie to na np. TCL C825 mini-LED on ma DV.


brak DV - jak to się objawia? Słabsza jakość czy brak 4k?

Podtrzymuję bez najmniejszego problemu.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jezeli dla Ciebie jakosc z netflix jest rewelacyjna to albo mało jeszcze widziałeś albo jest to szczyt mozliwosci twojego TV.
W Apple Tv trailery w pełnej jakości możesz obejrzeć bez zakładania konta-porównaj sobie jak wyglada materiał z 2 razy wiekszym bitrate jak Netflix....
 

SDman

Banned
Pisząc "jest rewelacyjna" mam na myśli materiał z Nfx z HDR. Jakość odnosi się zawsze do źródła. Z BD jest najlepsza czyli również rewelacyjna.
...porównaj sobie jak wyglada materiał z 2 razy wiekszym bitrate jak Netflix....
Tak potwierdzam są materiały na któych widać (mimo braku DV) , że są lepszej jakości ale nie jest to reguła do wszystkich.
Znajdę materiały na Nfx, które w odbiorze nie są gorsze niż ApTV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry