Telewizo 55" do 5tyś || qled vs oled vs ...

Bohyn

New member
Dzień dobry Wszystkim



Zaczynam się odkopywać jeśli chodzi o technologie które mamy na rynku i czym bardziej kopię tym wiekszy problem z wyborem.

Aktualnie używam Samsunga UE40H6400. Na początku zaczął przeszkadzać mi jego rozmiar, gdy go powiesiłem, nagle jakiś mniejszy był, teraz doszedł tuner dvb-t, więc powoli rozglądam się za nowym TV. Na pewno jakość obrazu bardzo mi odpowiada, pewnie do czasu póki nie zobaczę czegoś lepszego.***Pomierzyłem sobie ścianę, popatrzyłem jak to bedzie wyglądowo się komponować i więcej jak 55" po protu nie chcę. Wydać chciałbym do 5tyś, ale wiadomo, promocje trafiaą się że ten sam model kosztuje od 4300 do 5200zł w zależności od sklepu, jakby wyszło 3,5tyś to lepiej dla mnie:)

Chciałbym aby interfejs był responsywny a sam telewizor wytrzymał tak jak ten 7lat spokojnie. Fajnie aby skalowanie było na bardzo dobrym poziomie, co by nie patrzeć naziemna będzie królować, telewizor był cienki. Trochę boję Oledów (wypalania jak i jasności) zaś w samsungu dse. Trochę miniledy mnie kupiły, oledy z checia przetestowałbym.***

Co do tej pory wypatrzyłem to: 55CX3LA, 55C11LB,***qe55qn85a,***xr-55x90j. Co jeszcze albo ktore z tych?



Wypełniona ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18***m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?***2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 (max 4 od czasu do czasu)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost, kąty niewielkie jeśli już beda
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć - tutaj rodzi się pytanie jaki uchwyt? w samsungu mam śruby montażowe na środku ekranu, fajnie jakbym nie musiał przenosić uchwytu jesli juz to jaki do uchyt do oleda aby nie byl od sciany oddalony
6. Jak słońce świeci w pokoju ?***telewizor jest 2-2,5 od okna balkonowego po lewej soja tylem do ekranu telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40H6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? szybki***SmartTV, na pewon vody (player, ipla, netflix, tvp), youtube, pełna obsługa naziemnej (dvbt2/hevc+hbbtv2.0), obsluga dlna (jako klient)
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 70% naziemna (mozesie trafiac że jeden program bedzie maglowany), 20% vod, 10% granie na konsolach
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox, playstation, sieć po ethernet,***
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie czasem 3h czasem od rana do nocy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam mocnego nacisku, ale brak refleksów mile widziany
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? brak preferencji
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie, chyba że youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? jeśli już to weekend ile czas pozwoli, pewnie kilka godzin meczac jedna gre
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w trakcie pracy zdalnej to w dzień też się trafia, trochę wiecej wieczorami, zwłaszcza przed pracą zdalną
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? clouding, dse, blooming i inne efekty, jakość obrazu może być trochę gorsza ale aby na całej matrycy był równomierny kolor
19.***Preferencje co do marki ? samsung, lg, philips, panasonic, inne?
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? --
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 tyś
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli równość podświetlenia jest najważniejsza to :
- Philips 55Oled 855
- LG 55Oled C12
- Philips 55Oled 865

Na mniejszy kompromis dodatkowy :
- TCL 55C825 Mini Led C825

Na kompromisy :
- LG 55Nano 903
- Philips 58PUS8506
- Sony 55x90
Jak będziesz niebieski masz w specjalnej ofercie z pakietem gratisów dodatkowo.
 

Bohyn

New member
Równomierność nie jest ważniejsza niż inne rzeczy, w końcu mój obecny TV nie jest idealny ale całkiem niezły.

C12 od C11 czymś się różni?
Jak będzie z jasnością Oledow jak mam tak blisko balkonowe i to od wschodu?
Jaki slim uchwyt do oledow?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
C 12 masz białą tylną ściankę.
Też mam trzy wielkie okna od podłogi przy telewizorze.
Jest extra.
Uchwyt masz za 99 zł
Wszystkie masz w pakiecie .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model GX nie jest produkowany już ponad pół roku.
Masz następcę G13 na matrycy EVO.
Ile masz max kasy ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
z tą dużą drogą bym nie przesadzał. Dobre LCD (jakim jest m.in. ww Sony) w testach jakości obrazu otrzymują podobną a czasem i wyższą punktację, co podstawowe modele OLED. Głeboka czerń to nie jedyny parametr jakości obrazu ale nawet i na tym polu mini ledy doganiają powoli OLEDY. LCD nie ma jednak bardzo istotnej wady, która dotyczy wszystkich OLEDów bez wyjątku, jakim jest brak wypalania matrycy.
Kupując OLEDa trzeba sobie zadać pytanie: czy stać mnie na nowy TV za dwa, góra trzy lata. Jeśli tak, to brać a jeśli ktoś chce TV na lata to powinien omijać OLEDY szerokim łukiem.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tu masz test Samsunga 55QN85A:
https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-samsung-55qn85a/
Moim zdaniem zastosowanie matrycy ADS to bardzo zła decyzja.
Widziałem go na żywo. Czerń pod lekkim kątem robi się grafitowa a jeszcze dalej wręcz jasno szara. Źle to wygląda.
Jeżeli chodzi o responsywność, to trudno mi porównać oba modele bo nie znam dobrze Samsunga. Wiem jedynie, że zeszłoroczny model SONY (XH90) działa płynnie bez żadnych zacinek, więc tegoroczny model XJ, na pewno nie będzie gorszy pod tym względem.
Same możliwości systemu zdecydowanie na plus dla SONY.
 
Ostatnia edycja:

Bohyn

New member
Na ten moment chyba Oledy odpuszczam. Jakieś green tinty, niebieskawe biele, wypalania i nie pamiętam co tam jeszcze.

Tylko jaki teraz w takim razie? Patrzyłem Samsung qn85a ale matryca ads za to mini led. Samsung q80a jest matryca Va ale brak miniledow a cena podobna do qn85. Sony h90j (bo xh90 i xh95 to już ciężko znaleźć) trochę gruby i mam wrażenie ile dobrych opinii to tyle samo złych (skalowanie albo obraz). Panasonic ma swój system, więc raczej nie. Tlc c825 nie podoba mi się i raczej tego nie przeskoczę. Nanocell na procku alpha7 sprawują się o wiele gorzej w skalowaniu niż alpha9, który jest w oledach.

Czy coś zostaje jeszcze? Albo co brać z tego co podałem.
 

Bohyn

New member
@SDman
Podjarałem się jak szczerbaty na suchary i znów zacząłem czytać w necie i na forum. Podobno Q90T i Q95T mają straszny efekt DSE w większości przypadków. Gdyby on był jeszcze dostępny w popularnych marketach to możnaby szukać tego upragnionego egzemparza (brać i zwracać). A Tu właściwie 1 sklep z nim.

Czym więcej czytam tym bardziej nie chce wybierać telewizora.
 

Bohyn

New member
Ostatecznie zakupiłem Samsunga 55q80a na promce BlackFriday za 2999zł gdzie indziej w tym czasie chodził po 3600zł.

Czy warto?
Tutaj odpowiedź jest ciężka, gdyby nie to że zatą cenę to pewnie bym go zwrócił. Miesiąc się meczyłem zanim dobrałem akceptowalny obraz dla Neflixa i nie tylko w HDR. W SDR był o niebo jaśniejszy i było widoczne więcej szczegółów. Bawiłem się usatwieniami, bawiłem, doszedłęm do jakiegoś efektu który nie do końca mnie zadowalał, ale był. Za to w SDR miałem wrażenie "blurred edges", ale to chyba słaba jakość nadawanego materiału w naziemnej i polskich VOD, no i ekran 55" jest większy niż 40" więc stało się to zauważalne. Miałem jeszcze testować, ale wole po prostu patrzec na ekran niż tylko go testować. Ustawienia użytkownika w motion nic nie zmieniały;/
Efekt DSE? Na początku myślałem że mały, potem że duży, na hokeiście wyszedł taki w miarę. Najgorzej widzę w górnej części ekranu, gdzie przeważnie są kawałki biłych ścian i ujawnia sięto przy dynamicznym przesywaniu od prawej do lewej, ale do porównania, przy meczyku, nic nie widać.
Czy warto? Jeśli tanio kupicie to warto.
 
Do góry