Telewizor Samsung Q80A 4K Ultra HD QLED: 100 Hz, Full LED, HDMI 2.1, eARC, 1500 nitów…

Rachet

Member
witaj, szczerze mówiąc nie zauważyłem nigdy jakiś problemów z płynnością obrazu. W ustawieniach wyrazistości obrazu: redukcja rozmycia 10, redukcja drgań na 4, wyrazny ruch(led) wyłączony. Na takich ustawieniach oglądam i jest ok. Może problemem jest źródło, predkość internetu. Może inni się wypowiedzą. Grając w fifa na ps4 też nie zauważyłem jakiś problemów, a mam w trybie gra chyba wszystko zostawione domyślnie.
 

Łukas007

New member
Byc może z moim egzemplarzem jest coś nie tak.
Spróbuję przywrócić do ustawień fabrycznych i ostatecznie ustawie tak jak piszesz. W sobotę byłem u szwagra który ma Samsunga cristal z 2020 roku który jest znacznie niżej pozycjonowany i tam tego problemu również nie widziałem. Miał nawet mniejszy efekt dse. I jecze jedno czy na ekranie miałeś folię ochronną. Czy po jej zdjęciu obraz był lepszy płynniejszy. Ja swojej jeszcze nie zerwałem bo myślę.o zwrocie tego tv do sklepu.
 

Rachet

Member
Mialem folię, ale zerwałem praktycznie od razu, ale wątpię, żeby folia powodowała problemy, o których piszesz. Możesz zerwać, to nie przeszkadza przy zwrocie. Poprawiło się po resecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brak folii nie ma żadnego wpływu na płynność obrazu.
A jakie masz wybrany tryb podświetlenia matrycy ?
 

Łukas007

New member
Witam reset nic nie zmienił. Tv jest w trybie domowym o ile o to chodzi. W jakimś stopniu można go ustawić jednak mimo to w dynamicznych scenach jest lipa na każdym sygnale Nie tego się spodziewałem. Wiem że to model dla ludu że średniej niższej półki ale bez przesady. Tak jak pisałem wcześniej szwagier posiada Samsung cristal niższy model i tam ruch jest ok. Więc ten model tak ma lub tylko mój egzemplarz jest felerny. Rachet czy według ciebie ruch jest w porządku, nie widzisz problem u siebie.
 
Ostatnia edycja:

Rachet

Member
Aż włączyłem sobie FIFA na ps4. Żadnych problemów z ruchem nie zauważyłem, oprócz momentu wybijania piłki przez bramkarza oraz po strzeleniu gola, ale to problem konsoli. Na innym telewizorze miałem to samo.
Skontaktuj się z serwisem samsunga, mogą Ci zdalnie sprawdzić telewizor. Ja ze swojego egzemplarza jestem w sumie zadowolony.
 

Łukas007

New member
Tak zrobię. Jutro zgłoszę do Samsunga i niech sprawdzają. Żeby było śmiesznie to dziś zauważyłem że tylna obudowa w kilku miejscach jest lekko zniekształcona i odstaje od ramki.
Po zabawie z ustawieniami zauważyłem że zwiększenie ostrości powoduje szumy więc mam ma 0.
 

Łukas007

New member
Może źle się wyraziłem z tymi szumami. Przykładowo jak puściłem serial na Disney plus i zwiększyłem ostrość to widoczne było takie ziarno. Redukcje mam na auto.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam czy ktoś z użytkowników q80a widzi to co ja a mianowicie wyświetlany obraz nie jest płynny. Po wyłączeniu upłynniaczy jest dramat a po ich włączeniu niewiele lepiej . W starym 10 letnim LG na ips tego efektu nie widziałem. Mam 65 cali i oglądam 2.5 metra. Kiedy gram w Fifę na ps 4 bez upłynniaczy obraz nie jest ostry przy ruchu natomiast kiedy je włączę to obraz niby robi się ostrzejszy płynniejszy ale np. jak bramkarz wykopuje piłkę to przez sekundę widać lekkie chwilowe przycięcie. Posiadaczy tego tv proszę o ewentualne rady co do ustawień. Chociaż męcze się już drugi tydzień i efektów brak. Być może poprzedni 42 cali był za mały żeby dostrzec te mankamenty.

Łukas007...zapodaj kilka zdjęć z menu ustawień obrazu.
 

Łukas007

New member
Wrzucę fotki jutro. Nieważne co bym nie ustawił to ruch jest lipny. Jak użyje upłynniaczy to opera plus rwanie obrazu jak wszytko wyłączę to klatkowanie. Jak się wkurzę to zamówię drugi telewizor do porównania innego producenta. Jak włączyłem szklana pułapkę 5 w uhd to tego się nie dało oglądać tak obraz skakał. Może za blisko siedzę 2.4m. Jeżeli macie jakieś wskazówki co do ustawień to bardzo proszę o takie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wrzucę fotki jutro. Nieważne co bym nie ustawił to ruch jest lipny. Jak użyje upłynniaczy to opera plus rwanie obrazu jak wszytko wyłączę to klatkowanie. Jak się wkurzę to zamówię drugi telewizor do porównania innego producenta. Jak włączyłem szklana pułapkę 5 w uhd to tego się nie dało oglądać tak obraz skakał. Może za blisko siedzę 2.4m. Jeżeli macie jakieś wskazówki co do ustawień to bardzo proszę o takie.

Wiesz...nie można wykluczyć, że akurat Ty miałeś pecha i Twój tv nie gra prawidłowo. Niestety czasem tak bywa, nawet pomimo tego, że tv jest nowy. I marka w zasadzie nie ma tu znaczenia.
Ale zanim zamówisz inny odbiornik spróbuj takich ustawień

Ustawienia eksperckie
Ustawienia wyrazistości-Użytkownika
Wyrazistość obrazu-użytkownika
Redukcja rozmycia-10
Redukcja drgań-2
Wyraźny ruch (LED)-wyłączony
Redukcja szumu-wyłączony
Lokal Dimming-nisko
Contrast Enhancer-wyłączony
Tonacja kolorów-ciepły 2
Gamma-BT.1886
BT.1886-1
Szczegóły cieni-0
Tylko tryb RGB-wyłączony
 

Łukas007

New member
Witam po krótkiej przerwie. Zastosowałem ustawienia kolegi Gitarra jednak nic to nie poprawiło. W zasadzie to podobne ustawienia miałem wcześniej. Pozostaje kontakt z serwisem. Pewnie usłyszę że ten typ tak ma. Krótko mówiąc jestem rozczarowany widzę że pomimo upływu 10 lat nic się nie zmieniło cały czas te same bolączki mają te telewizory.
 

Janusz_tv

New member
Czy w tym modelu występuje problem z pionowymi pasami widocznymi na jednolitych powierzchniach jak 65Q80B?
Lepiej wziąć wersje A czy B?
 

Łukas007

New member
W moim egzemplarzu widoczny dość wkurzający efekt dse najbardziej widoczny na jasnych przesuwających się scenach. Płynność ruchu lipna przy dynamicznych scenach nie da się oglądać występuje duże rozmycie. Mój egzemplarz pochodzi z końcówki serii.
 
Do góry