Samsung 75QE67czy QE75Q80?

michaeel7

New member
Siema,

Poszukuje TV do salonu, odlegośc oglądania 4m, głównie netflix, bardzo rzadko konsola i sport.
Wstępnie zdecydowałem się na QE67 ale teraz wszyscy mi orają głowę ze warto dopłacić do QE80 bo 120hz, lepszy obraz i lepsza płynność.
Pytanie czy naprawdę dla zwykłego zjadacza chleba nelezy dopłacić do QE80 żeby potem nie żałować?

Z góry dzięki za odpowiedz!
 

12jojko

Banned
Jeśli głównie Netflix, to warto, bo będziesz miał dużo lepsze HDR, więc przyjemność z oglądania contentu w 4K HDR na streamingowym gigancie będzie dużo bardziej przyjemniejsza dla oka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie wielkość 75" jako minimum.
Ale ile masz max kasy ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym CI najbardziej zależy ?
Jak słońce świeci w pokoju ?
 

michaeel7

New member
Siema, kiki
Fajnie, ze się odezwałeś bo zawsze coś ciekawego polecisz :)
Budżet 7000pln
Aktualnie mam Samsunga UE55MU6172 i naprawdę jestem zadowolony z jakości obrazu i funkcjonalności tego telewizora.
Światło słoneczne jest na wprost telewizora do południa i potem trochę z boku następnie wgl go nie pada. Tv służy głównie do netflixa i do telewizji naziemnej czasami konsola ale rzadko.
Aktualnie mam na oku:
Samsung QULED75Q80
Samsung QULED75Q77
LG75NANO913 ale on ma matryce IPS a bardzo chciałem VA. Mimo słyszałem, ze ten Tv miażdży inne w tej kategorii i teraz nie wiem.
Znalazłem jeszcze budżetowa wersje LG 75UN85003LA
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jeszcze 75C815 - model roku w Europie !
Cena specjalna dla niebieskich.

LG 75 Nano 903 Wygrywa bo ma pełne podświetlenie strefowe.

Jak będziesz niebieski masz w specjalnej ofercie z pakietem gratisów dodatkowo .
 

lilocki

Member
Czy lg 75nano90 zalicza sie do TV z pelnym podswietleniem strefowym ?

Ktory tv jest lepszy

LG (75cali) NANO90 czy NANO903 ? (to sa rozne modele?)

Po przeczytaniu duzej ilosci postow wiem juz ze warto dolozyc do Q80T (zamiast Q70T)
ale czy Q80T jest faktycznie gorszy od tego LG 903 w wielu aspektach ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Nano 903 masz z pełnym podświetleniem strefowym.
Nano 903 i 913 to ten sam model, różnią sie tylko podstawką.
LG masz z Dolby Vision, kropkami kwantowymi,
 

SDman

Banned
Samsung też ma kropki kwantowe zwane QLED :)
Ma ma matrycę VA więc kontrast znacznie lepszy od LG, który ma IPS.
Skalowanie materiałów 1080i znacznie lepsze od LG.
Kąty są słabsze w Samsungu ale LG jak na IPS też ma słabe (filtr naklejony chyba je pogarsza).
 

lilocki

Member
Bylem dzis w mediaexpert (maly sklep)
Akurat stal q80T 65 cali

I jakis model LG OLED ,(jutro spr, porobie fotki)

Bylem w szoku ale na qledzie samsunga wygladalo wszystko o niebo lepiej
 

lilocki

Member
Czy warto rozwazac zakup modelu Q90R lub Q85R (tv z 2019r)
Czy to beda zbyt stare modele ?

I seria T to minimum jakie musi byc
 

SDman

Banned
Gdybyś trafił nowe to warto jednak ze świadomością braku kodeka AV1 .
Modele 2019 miały świetną powłokę antyrefleksyjną ale była strasznie trudna w czyszczeniu i nawet zdarzały się przypadki wytarcia jej.

Kupiłem po PDP model Q90T i ten mogę Ci polecić, ma kodek AV1.
Zacznę od matrycy i jej podświetlenia to najlepiej wykonany LCD jaki widziałem -taki trafiłem czysto, równiutko podświetlone.

Skalowanie -skalowanie jest najlepsze na rynku. Programy HD z dobrej kablówki są jak 4K zarówno z CI jak i z dobrego dekodera (Technisat HD K2).
Oczywiście np. Youtube zmuszony do 1080 jest również jak 4K.
Netflix, Prime to inny wymiar przestrzeni barwowej -rewelacja ale ogólnie widać nawet na kablówce większą paletę barw.

System to błyskawica jest bardzo przemyślany, przejął całkowitą obsługę urządzeń:
wspomniany Technisat (z 2009 roku !) oraz soundbar Samsung K450.
Wspomnę o najlepszych kątach widzenia dla matrycy LCD VA.
Natomiast dźwięk z samego TV jest jednym z najlepszych na rynku.
Dodam, że przy nim nasza planeta będzie bardziej zielona, nie rozumiem Samsunga czemu się nie chwali, że ten TV ma ogromną rozpiętość poboru prądu w moim przypadku po zrobieniu z niego Plazmy , mieści się od 51-115W przy czym te najwyższe wartości to oczywiście w słoneczny dzień.

To szok, że można oglądać tylko obraz a nie siebie czy resztę pokoju jednocześnie.
Radość z braku "opieki nad TV" i pouczania domowników jak nie używać TV bezcenna.
Nie napiszę ani słowa o graniu bo ... bo nie gram.
 
Ostatnia edycja:

lilocki

Member
Musze to dobrze przemyslec
Czy 75 czy 85

Jak wyglada sprawa z Kodi ?
Pewnie tylko jakas przystawka / box zalatwi sprawe

Zamiast Youtube uzywam SmartTube od XDA Developers (bez reklam i wszystkich zlych dziwactw ktore niesie ze soba YT)

Ambi z tego co sie zorientowalem da sie zastapic Philips Hue Ambience
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz kasę na 85" - to zdecydowanie taki wybór !
Masz jeszcze 82UP 8003 - masz na matrycy VA w super cenie.
 

SDman

Banned
Czy Q85R jest znacznie gorszym tym niz Q80T ,?

Pomijam kodek AV1


Samsung z 2019 r Q85R jest znacznie lepszy od Q80T z 2020r. -posiada powłokę antyrefleksyjną , ma lepsze kąty widzenia i jasność.

Dopiero model Q90T przewyższa Q85R, a wielu recenzentów uważa, że nawet Q90R.
 

lilocki

Member
Samsung z 2019 r Q85R jest znacznie lepszy od Q80T z 2020r. -posiada powłokę antyrefleksyjną , ma lepsze kąty widzenia i jasność.

Dopiero model Q90T przewyższa Q85R, a wielu recenzentów uważa, że nawet Q90R.


To juz mi duzo rozjasnia
Czyli warto sie zainteresowac 85R jesli znajde w dobrej cenie (z gwarancja i mala iloscia godzin)

Chcialem poczekac na mini Led 75 od Philipsa ale opoznia sie premiera (pisalem o tym Kiki'emu w watku o philipsie)
Stad pomysl na nowy TV "juz teraz"
 

SDman

Banned
Przymierzałem się w 2020 do ekspozycji Q80R ale stan matryc był koszmarny, używana powłoka po palcowaniu i nie wyczyszczeniu od razu później nie można było już nic z tym zrobić, a płyn to ryzyko, którego nikt nie podejmował.
 
Do góry