Smart Samsung

rafel1809

Member
Witam
Mam pytanko co do smarta. Chcę nabyć 32 tv, biorę pod uwagę aplikacje i nie ukrywam, że bardziej jestem skłonny w stronę androida, czego w samsungach nie ma. Mam Samsunga sprzed ładnych parę latek i aplikacje w smart po kilku latach po protu przestały działać. Czy obecny system samsunga zagwarantuje mi, że przez 10 latek youtube, netflix, przeglądarka, po prostu będą działać? Czy po 4 latach będę musiał odstawić tv do utylizacji?
Z góry dzięki za szczere odpowiedzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie sądzę, żeby po raptem 4 latach miało cokolwiek nie działać, bez przesady.
Szczególnie, że mowa tu o tak kluczowych aplikacjach jak Netflix, YT itp.

Co do systemu Android vs Tizen, to też warto się dobrze się zastanowić.
Dla mnie obsługa i generalnie codzienne korzystanie z Tizena w Samusngu jest o niebo lepsze, jak z Androida, natomiast wadą jest brak kilku aplikacji z których od biedy chętnie bym skorzystał. Jak musisz mieć te aplikacje koniecznie, to zostaje Android, tutaj faktycznie nie ma sobie równych.

Nie wyobrażam sobie też braku przeglądarki w TV, a Samsung o dziwo taką ma.
Wystarczy podłączyć myszkę po BT, jeden klik na ikonce i po sprawie.
 

rafel1809

Member
Dzięki za odpowiedzi
marciniozo - może i długo okres, ale obecny 32 cal dogorywający samsung ma ok. 15 lat :) , a z aplikacji korzystam na 40 cal 8 latku też samsunga,
armanig - na moim 40 cal samsungu właśnie po ok. 4 latach padło wsparcie dla YT, netflix nie wiem kiedy dokładnie padł, ale jak nabyłem ze znajomymi abo dla netflixa, jak ten tv miał ok. 6 lat - już nie działała apka. Myśle że android pociągnie dłużej ze wsparciem dla tych apek,
INTseed - właśnie na moim 40 cal używam boxa xiaomi - to ratuje ten tv,
kiki - generalnie tv 32 cal stoi w małym pokoju, ale jest też oglądany z kuchni, więc od ok. 1,5 do 4 metrów. Używają osoby w różnym wieku. Tego nowego chciałbym używać też jako przenośny na wifi dla apek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie , ku radości obcowania z 4K - to 43" jeśli się mieści powinien być najmniejszy do tych warunków.
Mieści się ?



.
 

maciejwl

New member
Dzięki za odpowiedzi
marciniozo - może i długo okres, ale obecny 32 cal dogorywający samsung ma ok. 15 lat :) , a z aplikacji korzystam na 40 cal 8 latku też samsunga,
armanig - na moim 40 cal samsungu właśnie po ok. 4 latach padło wsparcie dla YT, netflix nie wiem kiedy dokładnie padł, ale jak nabyłem ze znajomymi abo dla netflixa, jak ten tv miał ok. 6 lat - już nie działała apka. Myśle że android pociągnie dłużej ze wsparciem dla tych apek,
INTseed - właśnie na moim 40 cal używam boxa xiaomi - to ratuje ten tv,
kiki - generalnie tv 32 cal stoi w małym pokoju, ale jest też oglądany z kuchni, więc od ok. 1,5 do 4 metrów. Używają osoby w różnym wieku. Tego nowego chciałbym używać też jako przenośny na wifi dla apek.
Cześć, miałem do grudnia UE43M5602 (tv z roku 2017), z systemem Tizen. I do samego końca jego użytkowania wszystko śmigało bez problemu. Wszystkie aplikacji, a korzystałem z naprawdę wielu: Netflix, YouTube, HBO GO, Player, EuroSport Player, Spotify, Ipla. Sprzedałem tylko dlatego, bo kupić większy.

Myślę, że dopóki Tizen będzie wspierany przez Samsunga i go nie ubiją na rzecz czegoś nowego (bo jakieś standardy w kodowaniu się zmienią) to wszystko będzie działać kilka lat bez problemów. Wcześniej Samsung lawirował w kodowaniu. W roku 2010 zakupiłem jeden z pierwszych samsungowych smart tv i faktycznie po 3-4 latach większość przestała działać. Znajoma kupiła Samsung z nowszym systemem, jakoś w 2013 i tutaj podobnie. Chyba w 2018 lub nawet 2017, aplikacja YouTube przestał działać, bo tv samsung korzystał z smarthuba w oparciu o flesha, a wydawca aplikacji, czyli YouTube z fleshem wziął rozwód i zwyczajnie przestał wspierać ową aplikację. Nie chcę bronić Samsunga, ale wina często stoi po stronie wydawców aplikacji – zwyczajnie nie chce im się pisać kilkunastu wersji swojej aplikacji na różne urządzenia, systemy i cześć projektów zwyczajnie ubijają.

Z androidem jest lepiej, ale tam również aplikacje przestają działać. Mam wiekowy tablet lenovo, z andkiem chyba 4.7 i tam również kilka aplikacji już nie działa :( Jak ktoś słusznie napisał, 10 lat w technologii to przepaść, takie czasy :(

A do reanimowania starego tv polecam Google Chromecast 4 :)
 
Ostatnia edycja:

Rao Shaherya

New member
I read your instructions and Of course I think 10 years is a long time, especially in electronics. No one will guarantee you what will happen in 10 years. Thank You!
 

SDman

Banned
Mojej siedmio letniej PDP 50ST60 drugie życie dał Canal+ box 4K w pełni certyfikowany nawet przez HBo Go.
Przez to wybór następcy może się przesunie na lepsze czasy.
 
Do góry