Samsung QLED Q70T (Q74T, Q77T) - podświetlenie matrycy

mariusz89b

New member
W tej chwili na stronie samsunga jest online 'showroom' po zadaniu pytania o jasne rogi q77t padła odpowiedź, aby reklamować. Więc nie ma na co czekać!!
 

Petru23

Banned

Attachments

  • Samsung TV 2020.jpg
    Samsung TV 2020.jpg
    40,5 KB · Wyś: 219

SDman

Banned
Z tabelki wynika, że Q80T może być sporo lepszy od Q7xT, jakby trafił się poniżej 3k to wezmę go. Będzie pierwszy w domu na testach.
 

mariusz89b

New member
Nie w temacie ale, mam pierwsze usterki z q70t. Nie działa przycisk 'dom' na pilocie, przez aplikacje też nie wchodzi. Parowałem ponownie lecz się nie poprawiło.
 

vibra_bober

New member
Nie w temacie ale, mam pierwsze usterki z q70t. Nie działa przycisk 'dom' na pilocie, przez aplikacje też nie wchodzi. Parowałem ponownie lecz się nie poprawiło.

Spróbuj w menu pomoc techniczna zrobić konserwację TV.

Ja wczoraj z kolei miałem freezy ekranu na wszystkich filmach w dużej rozdzielczości. Okazało się, że musiałem wyłączyć jeden z ulepszaczy obrazu.
 

dzefrez

New member
Ja się bawiłem tymi ustawieniami do podawaliście z rtings i póki co z każdego źródła najładniejszy obraz mam z załączonym trybem inteligentym. Nie wiem czy ja nie jestem aż tak wymagający, czy po prostu ten tryb u mnie działa bardzo dobrze
 

Petru23

Banned
Inteligentny po lekkiej korekcie kontrastu (opcja podbicia a nie suwak przy kolorach) i jasności jest bardzo ok do codziennego oglądania.

Co do spadkobierców to tak, SD sygnał i tylko oni tak wyglądają. Teraz na TVP 1 jest jakiś dokumentalny o krowach i świetnie to wygląda.
Mam straszny dylemat. Wychodzi na to, że taki urok upc a technik powiedział, że w Kielcach jakas super jakość nie jest.
Oddam i co wezmę? Xh90? Za 3500 jak się trafi? A jak będzie tak samo? Wtedy będzie wścieklizna z mojej strony.
Dziś muszę podjąć decyzję.
 

SDman

Banned
Sony XH90 w sobotę w sklepie męczyłem, nie do końca skalowanie mnie przekonało i jakby za mocny czerwony, ale wiadomo za mało czasu, nie wiem czy Q80T nie byłby lepszy.
 

Petru23

Banned
Czyli tak jak myślałem. Taki urok kablówki i tv 4k, na których chce się wyświetlać sd/hd720 z gownianą jakością sygnału źródłowego.

A i podobno różnica między Q70 a q80 nie jest jakoś wielce istotna aby dopłacać gdzies 1000zl.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Q80 i xh90 nie spadną do 3k. 3400-3500 + ew jakiś rabat za wiekisztuki, z czego cena promocyjna nie może być osiągnięta za pomocą kodu, bo tylko jeden nożna wykorzystać.
Chciałem tak kupić właśnie xh90 przez chwilę, bo cena była 3600 na promocji, wrzuciłem w koszyk jakąś pierdołe to rabat naliczył się od ceny wyjściowej telewizora, czyli gdzieś od 4k. I suma sumarum tv wychodził drożej w pakiecie niż na cenie promocyjnej.
 

Petru23

Banned
Contrast enhancer Jednak w trybie inteligentnym nie jest aktywna ta opcja. Coś mi się poplątało jak bawiłem si całą noc ustawieniami.
 

czaro49

New member
Czyli tak jak myślałem. Taki urok kablówki i tv 4k, na których chce się wyświetlać sd/hd720 z gownianą jakością sygnału źródłowego.

A i podobno różnica między Q70 a q80 nie jest jakoś wielce istotna aby dopłacać gdzies 1000zl.
Oglądałeś np na Polsacie ,,Piratów z Karaibów ,, ? Avengers na Polsat Film ? lub Gwizdne Wojny przebudzenie mocy na Stopklatka hd ( chyba ) ? cos wspaniałego kontrast i czern ... Mam UPC przez moduł CI i powiem że gówniane to są kablówki a nie nasze telewizory .... NP. ,,M jak miłosc ,, wieczorem wygląda super , skalowanie kolory itd ... powtórka w dniu nastepnym w południe jakosc jak psu z dupy ... Mecz na TVP sport 45 minut mikro przeskoków obrazu a po przerwie syper płynnosc ... i to wina telewizora ? mam 65Q80T i nie zamienie go np. na sony 90996 .... widziałem to cudo od sony w akcji u kumpla .... kolory to pomaranczowo-czerwona plama na wszystkich trybach ... a android ... 3sek myslenia po kazdym nacisnieciu pilota .....
 

Petru23

Banned
Dziś przez pomyłkę zostawiłem obraz w trybie film maker z Biela na ciepły 1, i jak się oko przyzwyczaiło to... Jest zacnie nawet na jakiś programach bzdetowych. Teraz filmy lecą na tv4, tvn7 i nie dość że kolorki nawet ok to sygnał dobrej jakości. W sumie jak za każdym razem wieczorami i w nocy.
Szkoda mi go oddawać, ale już klamka zapadła. Przez to zwarcie czy coś.
Nigdy, ale to nigdy nie miałem taniej zagadki. Żona mówi, że gorzej niż baba, co godzinę zmieniam zdanie. Zostaje. Odsyłamy. Zostaje. Odsyłamy. Kinowy obraz. Super obraz. Zostaje. Fiolety. Oddajemy. :)
Dla świętego spokoju oddam, bo brak mi przekonania aby go zostawić. A to wystarczający powód. Nie chcę co jakiś czas się wkurzać, że można było zwrócić. A tak to zawsze mogę go sobie znów zamówić :)
 
Do góry