Samsung QLED Q70T (Q74T, Q77T) - podświetlenie matrycy

konradbp

New member
Witam, od piatku posiadam 65q74T (3799 z Neonet), u mnie czerń idealna na całym panelu, w rogach również, od poczatku zaskoczył mnie brak jakichkolwiek jasnych plam - odpukać :). Co do ustawień to włączyłem tryb inteligentny, kolor na 12 i jest super (dekoder kablowy Vectry). jest to mój pierwszy TV z matrycą VA i powiem szczerze, że jestem zaskoczony jakością obrazu w tym czerni. Tyle się mówi o słabych kątach widzenia matryc VA i powiem, że w stosunku do IPS-ów które wcześniej posiadłem (np. 55PUS7334) ten Samsung wcale nie odbiega a nawet lepiej się sprawuję pod tym względem. Obawiałem się braku Dolby Vision ale widzę że niepotrzebnie, na Netflixie filmy wyglądają idealnie a nawet lepiej jak na wspomnianym wyżej philipsie z Dolby Vision. Podsumowując polecam 65q74T

Edit: Co zauważyłem to TV bardzo dobrze radzi sobie ze skalowanie słabej jakości obrazu do powiedzmy "4K" jak mówi reklama procesora Quantum 4K. Szczególnie to widać jak przeglądam filmiki na YouTube. Marnej jakości obraz jest po paru sekundach wyraźnie poprawiany.

W jakiś sposób włączasz skalowanie do 4K czy dzieje się to automatycznie?
Ja nie zauważyłem aby po kilku sekundach obraz się poprawiał. Włączam coś na YT i telewizor to po prostu wyświetla.
Co masz na myśli mówiąc poprawia obraz słabej jakości? 480, 720?

Używasz trybu inteligentnego? Wg mnie bardzo psuje obraz. Włącz mecz i zobacz na kolor trawy.
Spróbuj film albo standardowy i ustawienia z rtings. Kolory nie są takie wow ale są zbliżone do tych prawdziwych.
 

SDman

Banned
Aplikacja Youtube ma możliwość wyboru jakości.
Możesz wybrać np. 1080 i zobaczyć jak skaluje Samsung.
Sprawdzałem na Panasonicu GZ-950 i LG CX. Panasonic robi to tak dobrze, że z 3m przy 55" nie widać różnic 1080 vs 4k.
Samsung zakładam powinien też tak skalować.
 

sharezz

New member
Robiłem to samo na Panasoniku GX830 i potwierdzam że Japońce skalowanie ogarnęli genialnie. Ktoś tu pisał, ze Samsungu robi to niby keszcze lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

konradbp

New member
Aaa, ok. Wiem o co chodzi. No faktycznie oglądając na YT coś w 1080 miałem wrażenie że obraz jest lepszy niż 1080 oglądane na telewizorach bez 4K.
Czyli dzieje się to automatycznie.
Oglądam 65 z odległości około 2.7m więc jednak trochę te różnice są widoczne.
 

SDman

Banned
Potwierdzasz, że im większy rozmiar tym gorsze wrażenia na materiałach słabszej jakości.
Przy PDP 50" spokojnie ogląda się SD, oczywiście to "dobre" SD, ba czasami jest lepiej niż z gó...go programu HD.
 

Petru23

Banned
Robiłem to samo na Panasoniku GX830 i potwierdzam że Japońce skalowanie ogarnęli genialnie. Ktoś tu pisał, ze Samsungu robi to niby keszcze lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mając gx810 a chwilę później q77t. SD lepsze było na samsungu, fhd i 4k na panasie.
W czwartek powiek Wam, jak sony sobie radzi ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Wejdź w menu i na górnym pasku, gdzie masz skróty do opcji to przy trybie obrazu będziesz mial ikonkę hdr.

No, właśnie u mnie nie ma. Wchodzę w Ustawienia>Po lewej stronie są Obraz-Dzwięk - Nadawanie i tak dalej.. Przy opcji Obraz, po prawej stronie są: Tryb obrazu,niżej- Ustawienie rozmiaru Obrazu, niżej- Ustawienia Ekspercki i... to wszystko. Brak w ogóle napisu HDR.
 

mariusz89b

New member
Może udało się komuś poprawnie skonfigurować obraz. Miał być tv do oglądania materiałów w ciemnym pomieszczeniu, ale niestety dobrze jest tylko w jasnym pomieszczeniu :D
 

ogromny

New member
Witam. Mam pytanie odnośnie jakości obrazu w TV QE55Q77TAT. Gdy w pomieszczeniu jest jasno w górnej części obrazu jest jak by jaśniejszy pas. W dolnej części też pojawiają się jakieś dziwne zakłócenia. Czy można to jakoś zniwelować?
 

Attachments

  • IMG_20220101_015859.jpg
    IMG_20220101_015859.jpg
    802,7 KB · Wyś: 18
  • IMG_20220101_015844.jpg
    IMG_20220101_015844.jpg
    602,4 KB · Wyś: 17
Do góry