samsung q90t

nommad87

New member
Czesc, sa tu moze osoby posiadajace samsunga q90t? chcialbym sie dowiedziec o wadach i zaletach telewizora...w internecie jest pare testow , ale wolalbym opinie uzytkownikow:) pzdr.
 

SDman

Banned
Nie mam tego TV ale mocno powstrzymało mnie przed zakupem zeszłorocznego
modelu Q80R brak Dolby Vision i brak wsparcia DivX. Obecny też tego nie ma
i w mojej opinii ma również słabszą ale nadal jedną z najlepszych powłok antyrefleksyjnych na rynku.
 

czaro49

New member
Ja od soboty mam 65Q80T .... jeśli ci to pomoże , to powiem że jest moc .... a różnice według rtings między 80T a 90T jak napisali ,nie są warte dopłaty ... Oglądałem u kolegi Sony 65HX90 i powiem że ładne kolory ale coś mi nie pasowało ... nie wyrabiał na trailerach w szybkich scenach ... Samsung 80T ma 6 głosników i 60W ... i powiem że ma pierdol....cie ... bass jest niesamowity . Jesli miałbym wydac 7tys na 90T to wolałbym dopłacić i wziąć LG 65CX .... zawsze możesz oddać tv do sklepu . p.s. i jeszcze taka niespodzianka ... 80T niby ma pip 1 tuner ... :)
 

Attachments

  • 20201013_113843[1].jpg
    20201013_113843[1].jpg
    807,7 KB · Wyś: 9
Ostatnia edycja:

nommad87

New member
One connect box akurat nie jest dla mnie ważny , za to dopłata względem q80 faktycznie jest spora, ale dostaje się dużo lepszy HDR z tego co czytalem, OLED odpada że względu na to, że będę też dość sporo grał na tv...właśnie gracie na tych tv ? Jak to jest z tym inverse ghosting i problemami z lokalnym wygaszaniem ? Powłoka antyfeleksyjna też ma dla mnie znaczenie- nasłoneczniony pokój ..
 

nommad87

New member
tylko 55 cali biore pod uwage, szukalem q80r i q90r i jakos nie umiem znalezc nowych , jedynie sztuki z ekspozycji, sory q90r chyba znalazlem ale troche ponad 6k cena..
 

nommad87

New member
Zdaje sobie z tego sprawę jednak boje się , że się wypali ..będę trochę grał na konsoli podłączonej do tv..i chcialbym aby telewizor działał bez zarzutu co najmniej 5lat ..
 

SDman

Banned
Moim zdaniem spokoju nigdy nie będzie ale jak ktoś lubi z "tyłu głowy" to mieć i grać jak TV wymaga, a nie jak samemu się chce to OLED jest "naj", jedynie w jasnych pomieszczeniach LCD z powłoką antyrefleksyjną mogą dawać lepsze efekty
i spokojną głowę :)
 
Ostatnia edycja:

nommad87

New member
chcialem sie pochwalic i jednoczesnie byc mozne rozwiac swoje watpliwsci, kupilem q90t...na poczatku zachwyt...jednak z ciekawosci wlaczylem sobie rozne testy na YT, efekt brudnego ekranu wedlug mnie ok..nie jest zle, ale ja jestem typowym laikiem co interesuje sie tym tematem od ok.2 miesiecy wczesniej nawet nie wiedzialem, ze jest ten efekt jakos nazwany..nie wiem czy to normalne..wlaczylem sobie test podswietlenia, przez caly ekrany na czarnym tle poruszal sie pionowy bialy pasek i na srodku telewizora jakby strefa podswietlenia sie rozjasniala, wlaczylem sobie filmik na youtune z gry...no i tam jakby obraz troche migotal w niektorych miejscach ;/ na zywo wyglada to lepiej niz na zdj, nie ma tych poziomych paskow i na niebieskiej planszy w zasadzie brak tej bialej poswiaty
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    762,9 KB · Wyś: 29
  • 2.jpg
    2.jpg
    612,2 KB · Wyś: 23
  • 3.jpg
    3.jpg
    612,4 KB · Wyś: 32
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Proszę o pilną odpowiedź. Dziś kupuję ten Tv, szalona promocja w Euro. Jak optymalnie podłączyć go z dekoderem Canal plus i amplituner Onkyo. Myślałem, żez Dekodera po Hdmi do Tv i z Tv Hdmi do ampli ale nie widzę WYJŚCIA HDMI Z Tv do ampli
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No i mam. Pierwsze wrażenia, po testach obrazu,zYT,jak najbardziej ok. Brak Accuweather i innych. Czy można brakujące Aplikacji jakoś dograć?
 

lilocki

Member
Czesc

Mam ten telewizor od niedawna - 75cali
CZy występują u was problemy z ruchem / płynnością?

Próbowałem zmieniać suwaki odpowiedzialne za te ustawienia
Ale nadal efekt lekkich micro drgań jak się ktoś porusza bądź zmienia scena jest widoczny

Mam w domu Philipsa 65Pus8602 QLED I na tym telewizorze jak ustawie płynność ruchu na maksymalna takie objawy nie występują
 
Do góry