Najlepsze ustawienia dla 75Q95TA

tomter

New member
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem TV Samsung 75Q95TA (wyczytałem na tym forum, że to słaby TV, dla mnie jest ok). Posiada ktoś dane jak go najlepiej ustawić? Chyba , że ustawienia fabryczne są już optymalne? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki...
 

barburian

New member
Bez reklam
Kupujesz TV za kilkanaście tysięcy i sępisz na profesjonalną kalibrację ???
Zamów do domu specjalistę ze sprzętem i Ci ustawi TV pod Twoje warunki domowe.
 

czaro49

New member
Wyłącz zbędne poprawiacze obrazu ... ustaw kolory pod siebie i wystarczy dobre zródło sygnału , ważny jest bit rate sygnału-filmu. Opowiem ci dowcip... pare lat temu kumpel pochwalił sie że kupił na płycie BR za 300pln film Avatar . Poszedłem do niego zobaczyc jak to działa na jego plasmie panasa ... Hmm ok ładnie ... dałem mu mojego pendriva z plikiem MKV ... puścił film na tv i ... nastała cisza ... bo nie było widać żadnej różnicy między filmem na płycie za 300pln a ściągniętym filmem w formacie MKV . Od tamtej pory nie wierze w żadne cuda , hdery , bajery i głupoty które wymyslają by podbić cene nowego telewizora ... Masz dobry tv , i nie słuchaj głupot że jest słaby ...
 

SDman

Banned
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem TV Samsung 75Q95TA (wyczytałem na tym forum, że to słaby TV, dla mnie jest ok). Posiada ktoś dane jak go najlepiej ustawić? Chyba , że ustawienia fabryczne są już optymalne? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki...

Sprawdź ustawienia z modelu Q90T.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q90t-qled/settings

Tylko jak koledzy wspominali, przy tak zasobnym portfelu z ciekawości zamówiłbym kalibrację.
Zapytam czy używasz może gniazdo CI (do telewizji kablowej) ?
Jak w domowych warunkach ten model wypada z odbiciami ?
 

tomter

New member
Czy kupno tego modelu to waszym zdaniem był słaby pomysł? Udało mi się kupić go za 11 tyś. wydawało mi się, że to dobry stosunek jakości do ceny?
 

robigame

Member
Ustawiam, ustawiam i w zasadzie ustawienia fabryczne sa najsensowniejsze ? Chyba, że okulary powinienem zmienić:)
Kolego jak ci pasują ustawienia fabryczne to zostaw. Ja mam q80T filmy oglądam na filmmaker mode a inne jak programy informacyjne na standard. Mi takie ustawienia pasują. Na pewno nie baw się w kalibrację poprzez meila. Ludzie wysyłają gotowe ustawienia i każą sobie płacić. Porażka.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Wszelkie gotowce ustawień zazwyczaj nigdy się nie sprawdzają. Próbowałem kilka i pozostałem przy swoich ustawieniach. W sumie nic nowego. Zawsze tak było.
 
Do góry