Jaki TV 65 cali 120Hz z matrycą VA?

mmbb

Member
Cześć, W związku z tym, że mój Sony zakończył życie po niecałych trzech latach, to zastanawiam się nad zakupem czegoś nowego. Nie jestem uprzedzony do żadnej marki, no może oprócz Sony. Mam starego Samsunga LE-40C650 i z niego jestem bardzo zadowolony pomimo jego wieku :). Proszę doradźcie coś sensownego z matrycą 120Hz Va. Myślę o Q70R....
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Q70 chyba już niedostępny :(
Poczytaj o TCL 65 C 815 , może być dla Ciebie odpowiedni.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Drobna uwaga. Panele nie 120 Hz a 100 Hz. W stanach 120 Hz bo częstotliwość prądu przesyłanego w sieci w USA to 60Hz. W Polsce 50Hz.

Wracając do meritum. Panel 100Hz przyda się przy oglądaniu sportu i grach. Różnica w smużeniu jest zauważalna.

W podanym budżecie są godne polecenia dwa modele

SONY 65XF9005
SAMSUNG 65Q70R - jest jeszcze dostępny.

TCL 65C815 zapowiada się ciekawie ale obawiałbym się problemów z oprogramowaniem i serwisu.
 

Rick1

New member
ja oglądam sport tzn piłkę nożną i wyścigi F1 ( czasami gram tez na konsoli ) na tv 60 Hz i nie zauważyłem żadnego smużenia ,klatkowania czy innych artefaktów .Czy aby nie przesadzacie z tymi Hz ?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
ja oglądam sport tzn piłkę nożną i wyścigi F1 ( czasami gram tez na konsoli ) na tv 60 Hz i nie zauważyłem żadnego smużenia ,klatkowania czy innych artefaktów .Czy aby nie przesadzacie z tymi Hz ?

To, że Ty tego nie widzisz nie oznacza, że tego nie ma. Znam z autopsji wiele takich opinii moich znajomych, którzy uważali że ich TV gra dobrze. Do czasu aż nie zobaczyli różnicy. To tak jak z kalibracją. Wiele osób pisze nie trzeba. Zapewniam, że potrafi to w znaczny sposób zmienić obraz TV.
Sam na swojej skórze też się o tym przekonałem.

Jeśli za niewielką dopłatą można mieć lepszy obraz to czemu nie ?!
 

mmbb

Member
Dziękuję za informację, Sony już nie kupię bo android działa tragicznie, wiesza się, restartuje, żyje własnym życiem, reaguje z opóźnieniem. Sony ma słaby serwis, a mój Sony KDL W80 padł po niecałych trzech latach. Myślę o tym Samsungu Q70R lub jakimś LG. Nie biorę pod uwagę w ogóle innej matrycy jak 100Hz. Tylko ten, kto nie widział filmu, sportu czy gry na konsoli na 100Hz matrycy twierdzi, że 60 jest OK. Ja preferuję VA, z tego względu, że większość czasu przed tv spędzam wieczorem lub w nocy.
 
Do góry