rtings.com - test Q90T - dla tych co twierdzą, że Q90R jest znacznie lepszy, a Q90T to następca Q80R

SNiP3R

Member
Witam.
W załączniku test Q90T zrobiony przez rtings - ludzi, którzy profesjonalnie testują telewizory.

Zamieszczam ten post, ponieważ wielu ludzi tutaj, jak również na innych forach twierdzi, że najwyższy model 4K Samsunga na rok 2020, czyli Q90T/Q95T, nie mają "startu" do zeszłorocznego modelu Q90R.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q90t-qled

Pozdrawiam serdecznie - Sławek.
 

SNiP3R

Member
Dla mnie na równi.
Bo jeden jest lepszy w innej kategorii a drugi w innej.
Także zdecydowanie Q90T=Q90R.

Aha... taka mała ciekawostka.
Niby Q90T a Q95T to ten sam TV, tylko ten drugi posiada Connect Box. W pewnym sensie tak, jednak nieoficjalnie dowiedziałem się, że do modelu Q95T ładują lepsze matryce, czyli takie pozbawione wad.
 

VectorOPC

New member
Skąd oni biorą tyle matryc z wadami żeby ładować do Q90T? Jako człowieka ściśle związanego z przemysłem, niesamowicie mi ta nieoficjalna informacja śmierdzi i wydaje się skrajnie naciągana. Podasz źródło?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Chłopaki z RTINGS.COM robia dobrą robotę ale podane wyniki wcale nie są pochwałą dla modeli 2020 tylko przedstawionymi wynikami. Te są zbliżone w wielu aspektach do Q80R z 2019 rok. Patrz jasność i przestrzeń odwzorowania barw. Kontrast jest w granicach błędów. Na pewno Q90T ma mniej stref podświetlenia niż Q90R i gorszy color gamut. Nie ma też one connect box-a.
 

lilocki

Member
Kolega chce sprzedać

Mam Philipsa 65pus8602 QLEDa z 2017r
I jedyny powód zakupu nowego TV to wielkosc ekranu (z Phila jestem bardzo bardzo zadowolony - jest po kalibracji więc udało się z niego praktycznie wycisnąć max)


W Philipsach z tego co się zorientowałem dopiero modele najnowsze 2021 na miniLED mają lepsza jakość obrazu (kwoty rzędu 11000-12000 zl)

Chcąc nie chcąc
Musze przejść więc na inna markę ponieważ nie chce wydawać 12tys zł na nowy TV a philips w 75 calach nie ma ich ciekawego do zaoferowania po za wspomnianymi modelami najnowszymi 2021 miniLED
 
Ostatnia edycja:

lilocki

Member
Dziekuje

Teraz tak szybko się to wszystko zmienia, że wystarczy na rok przestać śledzić ta branże i żeby nadrobić zaległości trzeba poświęcić dużo czasu na wyłowienie w sieci udanych produktów

Szanowni koledzy
Ile stref wygaszania ma 90R a ile 90T ?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Tak Samsung tłumaczył drastyczne zmniejszenie ilości stref w 2020 a w 2021 Wrócił do dużej ilości stref [emoji1]

75" q90r ma 480 stref.
75 q90t ma chyba 120[emoji2]
 

lilocki

Member
Tak Samsung tłumaczył drastyczne zmniejszenie ilości stref w 2020 a w 2021 Wrócił do dużej ilości stref [emoji1]

75" q90r ma 480 stref.
75 q90t ma chyba 120[emoji2]

Dzięki!

Myślę jeszcze nad sony XR75X94J

Ale to chyba jednak trochę gorszy model od 90R i T
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy ci na eArc to Q90R będzie lepszy, chyba, że rozmiar 55" to wtedy Q90/95T... Testowałem Q90R (55") / Q85R i Q70R i ten ostatni został u mnie ze względu na rewelacyjny kontrast, ale najlepsze wrażenie zrobił Q90R ze względu na jakość obrazu w HDR.

Q90T ma tylko ok.100 stref wygaszania i faktycznie nie jest następcą Q90R, tylko Q85R.
 

lilocki

Member
Myślałem też o 85calach i Sony KD-85XG8596

Ale boję się czy przy tak dużej przekątnej ten TV da rade jakościowo z obrazem
Seria xg9...pewnie była dala ale przy 85calach wychodzi po za mój budzet
 
Do góry