Samsung qe65q90t vs qe65q95t jakie różnice

felx131

New member
Witam. Mój 55ks8000 zakończył żywot - padła matryca 1,5roku od wymiany. Na szczęście tv ubezpieczony na 5 lat. Teraz pojawił się problem...co dalej.. Pewnie pora się przesiąść na 65cali. Fajnie byłoby może zmienić technologię na OLED ale to nadal brak zaufania z mojej strony no i większy koszt?. Idąc tropem tej samej marki trafiłem na Samsungi q90t i q95t. Sprzęt całkiem nowy. Zaczyna się pojawiać w sklepach. Ale niestety brak jak narazie testów i porównań. Może pomożecie mi rozszyfrować różnicę i może poradzicie w co inwestować. A może inna marka? Może jednak OLED. Chwilę bez TV wytrzymam Ale trzeba się na coś zdecydować. Pozdrawiam.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak już ci pisałem, bierz Q90R albo ryzykuj z wypalającymi się oledami. Ja przy drugiej reklamacji matrycy, oddałem tv. Oled ma lepszą czerń, ale Q90R jest nawet 4x jaśniejszy, więc na oledzie nie poszalejesz z HDR. Q90/Q95T zastępuje Q85, który mnie mocno rozczarował, a w aktualnej cenie to strata kasy. Q85 ma 100 stref wygaszania, więc Q90/95T będzie miał raczej tyle samo, biorąc pod uwagę podejście Samsunga.

Q90R od 65" ma 480 stref wygaszania i moim zdaniem ma dużo zalet w porównaniu z oledem, a miałem 55", więc tylko 240 stref... Konkurencja nie ma nic w tym segmencie, bo Sony XG ma tylko 60 stref.

Jeżeli chcesz wtopić kasę na Q9xT, to lepiej wydaj na oleda... Ewentualnie wydaj połowę z tego na Q70R, który i tak jest o niebo lepszy od twojego KS.


Q90T bez connect boxa, Q95T z boxem i wygląda na to, że to jedyne różnice poza ewentualnymi różnicami w wyglądzie...


Samsunga chyba ktoś sabotuje, bo z roku na rok coraz gorsza oferta.
 
Ostatnia edycja:

felx131

New member
Teraz 90r można trafić w dobrej cenie. Z jakim Oledem miałeś problem?. Teoretycznie wszyscy bronią Oleda ale też mam jakiś opór przed zakupem chociaż nie ukrywam zacząłem przeglądać ofertę LG. Chyba że brać pod uwagę Samsunga 8k. Ale to w 55calach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz mini leda 65X10 - Pierwsza generacja mini led jest w telewizorze 65X10, nazywa się passive matrix. Ma 768. stref kontroli jasności i kontrastu obrazu.
.System wykorzysta 15.360 mini-diod LED rozmieszczonych w paczkach po 20 z 768 stref za płytą.Te mini-diody LED zostaną zintegrowane z kilkoma obwodami drukowanymi o długości około dziesięciu centymetrów po stronie umieszczonej za panelem LCD.Raster - odległość między każdą mini-diodą - wynosi 8,7 mm, a wspomniane mini-diody są umieszczone tylko 5 mm za panelem LCD (OD = odległość optyczna dla odległości optycznej). Producent ogłasza zatem najwyższą jasność 1500 cd / m˛, 100% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3, a nawet 80% powierzchni Rec.2020.
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/14...szych-oczach-diament-w-pelnej-okazalosci.html
Genialna czerń, najlepsze wyposażenie i najlepszy dźwięk
I masz specjalną cenę dla niebieskich członków forum.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Q90R to kozak, nawet te 55" zrobiło na mnie ogromne wrażenie... oddałem, bo moja sztuka mała wadliwy piksel i syf pod matrycą :/ Na 65" się nie zdecydowałem, bo to i tak min.8500zł, więc taniej masz oleda. Jak nie oglądasz tvn24, tvp info... i ewentualnie nie grasz dużo w fifę, to możesz próbować. Ja miałem OLED803 od Philipsa. Matryce oledowe są ciemne, więc HDR jest na poziomie średniaków LCD... za to w Q90R jest mega.
Ostatecznie kupiłem 65Q70R, bo była bardzo fajna cena, a Q85 przez tą dodatkową powłokę na matrycy, miał widoczne świecenie czerni, a ja oglądam dużo w ciemnym pokoju... i powiem ci, że sprzęt daje radę :)

Q70R to moim zdaniem najlepszy TV w kategorii jakość/cena, tym bardziej, że jestem dość wymagający :) Doszedłem do wniosku, że poczekam, aż pojawią się miniLEDy w normalnej cenie albo technologia oled zostanie poprawiona...

Jeżeli stać cię na tego TCL, o którym pisze kiki, to powinien być lepszy od Q90R... ale ciężko coś na necie znaleźć na jego temat. Normalna cena w ceneo to 12999zł :(

Więc odpowiedz sobie na pytanie, czy mocno zależy ci na jasności HDR, bo wtedy tylko Q90R... w innym wypadku, spróbowałbym LG B9 (od C9 różni się procesorem, więc raczej nie ma sensu dopłacać), którego zawsze możesz zareklamować z rękojmi i przy drugiej wadzie matrycy, po prostu oddać TV i zabrać kasę.
 

felx131

New member
Dzięki za podpowiedź. Na HDR oczywiście mi zależy. Poprzedni tv miałem po kalibracji i dawał radę. Niestety "umarł" A z ubezpieczenia dostałem zwrot części kasy. To chyba najgorszy moment na kupowanie bo recenzji nowości brak A z 2 strony poprzednie modele w super cenach. Do tej pory miałem 55cali i nie bardzo upieram się na większej opcji ale może to jest dobry moment ... Zawsze pozostaje mi wybór nad czymś topowym w mniejszej opcji lub coś delikatnie slabszego wcwiększej. Z oledów chyba sie wyleczyłem...po pierwsze poczytalem forum i niestety u mnie tv ze wzgledu na dziecko gra ponad 12h codziennie, po drugie dzisiaj był serwisant który przyniósł mi bon podarunkowy z ubezpieczenia do sklepu "tytusa" i pokazał mi kilkanaście fotek OLEDów które trafiły do serwisu... Co do TCLa to przy poprzednim zakupie rozważałem go Ale wygrał Samsung. Poza tym to kolejna nowa technologia...A ja raczej nie bardzo chce być jej testerem. Muszę poczytać jeszcze o 8k Samsunga...Może ktoś napisał co to jest warte..
 

mpDante

Member
Bez reklam
Nikt ci nie napisze, bo nikt tego nie ma... 8k to większy wysiłek dla procesora TV, a materiału w tej rozdzielczości nie ma, poza paroma reklamami na YT.

Będzie co najmniej tak dobry jak Q90R. Jest parę testów zachwalających, ale moim zdaniem mało merytoryczne. Pamiętaj, że w LCD ilość stref wygaszania to najważniejszy parametry, zwłaszcza jak celujesz w najwyższą półkę... dlatego obraz OLED jest tak dobry, bo tam każdy pixel może zgasnąć osobno.

miniLED to nie jest nowa technologia, tylko ewolucja. TV zawsze możesz zwrócić w 14 dni, a może się okazać, że będziesz bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc, jakbym miał budżet na tego TCL to bym zaryzykował, bo użytkownika tego TV będzie ci ciężko znaleźć, jest za drogi.
 
Ostatnia edycja:
x10 jest u Kikiego taniej, dużo taniej ale mimo tego wciąż sporo i zaporowo chociaż TV jest naprawdę interesujący.
 

SNiP3R

Member
Wszystko fajnie, ale przekątna to tylko 65 cali, więc jak ktoś chce 75 albo więcej to musi szukać czegoś innego.
 

felx131

New member
Myślę jednak że dla mnie to też może być już za wysoka półka i trzeba postawić granicę na 10k. Chyba że jednak 55cali...jak zwykle same dylematy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie LG Oled CX bije Samsunga.
Jasność ma teraz historyczną !
I masz w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny, do tego pakiet i jeszcze od LG Polska Xboxa, dwa pady, gra.
Podaj maila to dostaniesz cały program.
 

felx131

New member
Hej.
Mogę i ja poprosić wycenę LG 65CX ?
A trzymając się wątku z pytania to nadal jedyna różnica jaką odnalazłem to one conect.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to Ci wyslę cały program.
Jest też xbox gratis i pakiet.
 
Do góry