Samsung Q80T = Q70R

mpDante

Member
Bez reklam
Miałem okazję pobawić się najnowszym Q80T i wygląda na to, że jest to kopia Q70R... poza pojedynczą stopą, cały tył TV jest taki sam. Delikatne różnice w menu, inaczej nazwane niektóre funkcje i tyle, nawet ten sam plastikowy pilot. Pierwsze wrażenie jest takie, jakby Q70R miał jednak wyższy kontrast - lepszą czerń, ale to tylko moje subiektywne odczucia, bo porównywałem 55" z 65".


Nie poprawili też płynności ruchu, moim zdaniem szarpie tak samo jak zeszłoroczne modele, jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy warto dopłacać do nowego Q80T ;)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dziwne bo w necie go Wszyscy zachwalają, nawet na hdtvtest ma łatkę chyba best choice czy coś takiego.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Może jest testowany pod tezę, poza tym, pamiętaj, że Q70R to jest kozak w swojej klasie cenowej, więc i Q80T nie będzie zły, tylko prostym trikiem wrzucili go w półkę cenową Q80 z zeszłego roku, który i tak był gorszy od Q70R... ktoś już na forum pisał, że są testy, które pokazują wyższość Q90T/Q95T nad Q90R, co jest absurdalne, ze względu na to, że Q9xT zastępuje Q85R :/

BTW: Q80T testowałem w ciemnym pomieszczeniu, na YT teście local dimmingu i zachowuje się +/- tak samo jak Q70R.
 
Ostatnia edycja:
Do góry