Samsung 55" TU 8502 UXXH

SLAV7

New member
Bez reklam
PHILIPS w wersji 50 cali ma matrycę VA i świcie lepiej od SAMSUNG-a. Wymaga jednak kalibracji bo kolory to porażka. Nieststy w wersji 55 cali PHILIPS ma matrycę IPS o duzo gorszych paramatrach. Jeśli miałbym wybierać z TV z matrycą IPS za te pieniade to skupiłbym sie na SONY 55XH8096 lub LG 55NANO813 lub 863. SONY ma fajną, jasną matrycę.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
PHILIPS w wersji 50 cali ma matrycę VA i świcie lepiej od SAMSUNG-a. Wymaga jednak kalibracji bo kolory to porażka. Nieststy w wersji 55 cali PHILIPS ma matrycę IPS o duzo gorszych paramatrach. Jeśli miałbym wybierać z TV z matrycą IPS za te pieniade to skupiłbym sie na SONY 55XH8096 lub LG 55NANO813 lub 863. SONY ma fajną, jasną matrycę.

W obecnej serii Philipsa PUS85_5 tylko 65" jest na IPS.Co prawda Philips oficjalnie podaje, że IPS jest też w wersji 43" ale użytkownicy 43PUS8535 twierdzą, że jednak siedzi tam matryca VA.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
PHILIPS w wersji 50 cali ma matrycę VA i świcie lepiej od SAMSUNG-a. Wymaga jednak kalibracji bo kolory to porażka. Nieststy w wersji 55 cali PHILIPS ma matrycę IPS o duzo gorszych paramatrach. Jeśli miałbym wybierać z TV z matrycą IPS za te pieniade to skupiłbym sie na SONY 55XH8096 lub LG 55NANO813 lub 863. SONY ma fajną, jasną matrycę.

58 calowy Philips tez jest na VA.
https://youtu.be/NNogyGE9KMw

z tego testu widac, ze Philips przy SDR radzi sobie zdecyowamie lepiej od sony xh800, skalowanie lepsze obrazu, ale przy HDR to philips ma cos skopane, bo matetial w SDR wydaje sie lepszy.

Z kolei xh800 z testu tez lepiej wyglada niz nanocell 91.
https://youtu.be/ZZV2-Z7GtGE
Oba na ips. Dziwne
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie wiem na jakiej podsatwie twierdzisz, ze PHILIPS wypada lepiej od SONY w materiałach SD. PHILIPS jest dużo ciemniejszy i na obrazie z kamery kolory na jaśniejszym SONY wygladją na prześwietlone. W rzeczywistości tak nie jest. Zapewniam, gdyz kupiłem mamie podsatwowy mpdel SONY 49X7056 na takiej matrycy i obraz jest super. Miałem brać PHILIPS-a 50PUS7805 ale to była porażka. SAMSUNG tylko od wersji Q80 lub ewentualnie Q70. Seria Q60 świci ogólnie słabo co widac na filmach testowych.
 

rafallo777

New member
Nie wiem na jakiej podsatwie twierdzisz, ze PHILIPS wypada lepiej od SONY w materiałach SD. PHILIPS jest dużo ciemniejszy i na obrazie z kamery kolory na jaśniejszym SONY wygladją na prześwietlone. W rzeczywistości tak nie jest. Zapewniam, gdyz kupiłem mamie podsatwowy mpdel SONY 49X7056 na takiej matrycy i obraz jest super. Miałem brać PHILIPS-a 50PUS7805 ale to była porażka. SAMSUNG tylko od wersji Q80 lub ewentualnie Q70. Seria Q60 świci ogólnie słabo co widac na filmach testowych.

Bylem w sklepie i mialem swoj material.
Philips lepiej skalowal obraz od xh800.
Xh800 lekko klatkowal przy 24p.
Przy HDR to jednak Sony byl gora. I w sklepie przy materiale w 4k hdr swiecil najlepiej, lepiej od xh900.
Katy widzenia Sony bil wszystkie tv w sklepie.

Mialem brac sony xh800, ale wzialem 58pus8535.
Sony mialem w promocji za 2499 zl, Philips za 2679 zl.

Ten test tego ruska pokazuje, ze philips przy sdr pobil sony xh800, ale juz przy hdr sony okazal sie lepszy.
Obejejrzyj dokladnie jego filmik
 

rafallo777

New member
Ja bardzo dlugi czas bylem.nastawiony na xh800.
Cenowo to byla okazja. Czern mnie tam zadowalala.
Jedynym argumentem to czemu nie wzialem xh800 to klatkowanie lekkie. No ale gdyby philips nie mial ambi to wtedy wzialbym samsunga chyba.
Skalowanie obrazu najlepsze w samsungu, potem philips a dalej sony.
Sony xh800 na pewno lepiej by wygladal przy 4k hdr, to nie ma dwoch zdan. Czern pomimo ips byla czarna tez.
Gdyby nie judder to sony xh800 bylby killerem
 
Do góry