Jaki TV +80cali do 9tys pod Sport + dobry HDR

ZawiZawad

New member
Witam, zawsze jak przychodzi czas kupna telewizora to pojawiam się tutaj ;) mój ostatni zakup był strzałem w 10 dzięki waszej pomocy.

Aktualnie mój wujek potrzebuje pomocy przy wyborze telewizora do salonu w domu jednorodzinnym:

4k
budżet - 9 tys zł
wielkość - nie mniej niż 80 cali
dobry pod sport - dużo piłki nożnej i żeby ta ostrość się trzymała a nie rozmywała
dobry HDR
dobra matryca i odświeżanie

i wujek prosił żeby koniecznie mial PIP / Picture in Picture ;)

------------

pokazał mi Samsung qe82q60ra ale tak na szybko poczytałem na forum to chyba nie jest dobry wybór, hdr z tego co widzialem 500 nitów, i pojawiały się jakieś inne propozycje

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam
 

mpDante

Member
Bez reklam
Podejrzewam, że będziesz musiał albo zejść na 75"... albo zwiększyć budżet, jeżeli Q60 jest za słaby.
 

ZawiZawad

New member
czekam na propozycje zawsze przy kwocie 9 tys można lekko podwyższyc budżet jeżeli różnica miałaby być znaczna, a jak ten Q60 wypada jeżeli chodzi o sport i ostrość? bo 500 nitów to raczej nie powalające hdr, jest gdzieś dokładny opis Q60 taki od "podszewki" gdzie jest analiza ostrości, odświeżadnie itp? a co byś polecił innego?

ten Sony 85xg8596 sprawdze co to jest bo nic o nim nie wiem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie do tych potrzeb :
- LG 8 UM7600
- Sony 85XG8596
- LG 86UM7600
Masz specjalne ceny z pakietem gratisów.

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

ZawiZawad

New member
LG tylko 300 Nitów w HDR to słabiutko mój tv sprzed 2 lat ma 600 więc jak już wydawać 9 tys to żeby to miało faktycznie fajny efekt no i bylo na pare lat i wiem ze tutaj jednak cene robi wielkosc niestety, ten Q60 ma juz 500
więc przyjrze się soniakowi i q60 z "bliska" poczytam dokładnie te recenzje co są od podszewki - ten soniak chyba ma matryce va i 120hz? ciekawe jak z hdr
 

ZawiZawad

New member
a jakby zestawic sony vs q60

to jakie sa zalety a jakie minusy?

ps kurcze widze ze ten soniak ma matryce ips dopiero modele od "9" maja va i te czernie tutja z tego co widze wypadaja slabo
 
Ostatnia edycja:
Do góry