SAMSUNG GQ75Q85R czy 75XG9505 lub 85XG8505

Tomek969

Member
Czas na zmiane w jednym z mieszkan TV na nowy poniewaz aktualnie ceny sa promocyjne mam chec kupic jeden z tych modeli :


SAMSUNG GQ75Q85R
SONY KD-75XG9505
SONY KD-85XG8505


Ceny mniej wiecej jednakowe, ma wisiec na scianie, kanapa do ogladania jakies 4m na wprost, pokoj ma mozliwosc przyciemnienia roletami, bedzie raczej dlugo wlaczany przez dzien wiec OLED 77 odpada. Material do ogladania to wiadomosci plus filmy wieczorami.



W Samsungu troche bruzdzi mi ten kabelek optyczny laczacy panel z tym boxem sterujacym, zaleta Sonego jest system operacyjny.


Co wybrac biorac pod uwage jakosc obrazu ?

Jakie zalety ma ten Q85R wzgledem tych modeli od Sony ?
 

Tomek969

Member
Tak, ale XG95 ma rowniez strefy wygaszania /FALD/ HDR i dodatkowo Dolby Vision, nie wiem co do trybu gracza ale nie bede gral a jak juz napisalem w pierwszym poscie dla mnie wlasnie ten kabelek swiatlowodowy z zewnetrznym boxem jest problematyczny.



Ktos cos moze napisac dokladniej co by polecal ?
 

barburian

New member
Bez reklam
75Q85R ma więcej stref wygaszania, z włączonym wygaszaniem strefowym,
Samsung ma też lepszy kontrast , Sony XG95 jest bardzo zbliżony , sam musisz stwierdzić który z generowanych obrazów bardziej Ci się podoba .
 

legaar

Member
Samsung nie ma eArc i ma mniej nit - i co z tego że ma więcej stref :) o ile ? ;)

ale jedź do sklepu i zobacz oba - główne wady Samsunga Ci wypisałem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym też Sony z wymienionych i kupuj teraz póki cena specjalna.
Dla niebieskim masz z pakietem. Już ceny ruszyły w górę.
A nowe modele będą droższe prawie dwa razy.
 

Tomek969

Member
kiki: sorry, ale nie ten teren gwarancyjny mnie nie obejmuje.


Tak, kusi wielkosc 85XG8505 ale to krawedziowe podswietlenie poza tym kobyla jak cholera i 400W to juz troche duzo.


Samsunga GQ75Q85R moge miec za 2570EUR plus jak doloze 500EUR to na dokladke projektor Epsona EH-TW7000 co by mi zalatwilo kwestie duzego ekranu na filmy.


Sony 75XG9505 w cenie 2450EUR tutaj pasuje mi system Androida bo jakies aplikacje dodatkowo moge doinstalowac na samym TV nie musze podpinac dodatkowo boxa z androidem, jak przygladalem sie w sklepie to Samsung mocno przekolorowany chyba jest co nie wystepuje w Sony dodatkow chyba Sony lepiej oddaje struktore skory na zblizeniach twarzy, trudno powiedziec bo oczywiscie TV w sklepach ustawione w tryb sklepowy.


Oczywiscie jest mozliwosc ze moge kupic 75tki Sonego i Samsunga i testowac w domu a pozniej jeden oddac, ale tez duzego doswiadczenia w ustawieniach nie mam wiec moge dojsc do blednych wnioskow
 

Tomek969

Member
Niestety najprawdopodobniej masz racje bo moj import albo tkwi w Amsterdamie bo kontenery teraz maja duzo wieksza biurokracje, a nowy towar ciezko zamowic w Chinach nawet jesli juz powoli zaczynaja wpuszczac ludzi do fabryk to dostalem informacje ze maja problemy z dostawami podzespolow do produkcji z Poludniowej Korei i nie za bardzo widza z czego skladac maszyny.


A co telewizorow to zamawiam dwie 75'' Sony i Samsung zobacze na spokojnie w domu przez 10dni ktory zostanie na stale. 85'' odpuszczam za duzy gabaryt do przenoszenia i targania /nie chodzi o wielkosc ekranu do ogladania/ w wynajmowanym mieszkaniu moze byc koniecznosc przeniesienia sie a nie mamy windy na czwarte pietro.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ile to różnicy we wnoszeniu pomiędzy 75", a 85". Bez przesady.
Jeden i drugi kobyła.
Ja targałem po schodach nie raz, 5min. wysiłku i temat zamknięty.
Co innego 55". ale 75-85, w praktyce niemal gabarytowy bez różnicy jeżeli chodzi o pudła, kartony itp., a w komforcie oglądania już widać.
 

Tomek969

Member
@armanig : masz racje jesli to dotyczy dwoch facetow, ale w tym mieszkaniu moge liczyc na siebie i zone juz sam zakup doplacam 50EUR za wniesienie do domu a nie do kraweznika. To jest tak jak sie niewiele mieszka, brak znajomych.



Niestety wagowo 14kg na opakowaniu robi roznice /85" - 65 kg/ oraz samo opakowanie jest
Ca. 204,5 x 123,2 x 28,4 cm / Ca. 178,0 x 107,7 x 19,6 cm znaczaco wieksze jesli chodzi o manewrowanie na klatce.


Jak spodoba mi sie Samsung to dodatkowo bede mial Epsona TW7000 za 500EUR jako projektor wtedy 120'' na scianie a nie 'tylko' 85".
 

teonanacatl

New member
....A co telewizorow to zamawiam dwie 75'' Sony i Samsung zobacze na spokojnie w domu przez 10dni ktory zostanie na stale. 85'' odpuszczam za duzy gabaryt do przenoszenia i targania /nie chodzi o wielkosc ekranu do ogladania/ w wynajmowanym mieszkaniu moze byc koniecznosc przeniesienia sie a nie mamy windy na czwarte pietro.

Jak wyszło porównanie?
Mam dokładnie taki sam dylemat: Q85R vs XG95..:-(
 
Do góry