Samsung QE65Q64 jakość obrazu

Ticotorez

New member
Witam,
Mam pytanie czy w tym modelu faktycznie obraz z TV naziemnej może być tak kiepski, że np. logo TVP Sport HD się rozmywa czasami zwłaszcza na jasnym tle i czy np. literki w tabelce jak były skoki mogą się trochę pixelować ? Telewizor pokazuje jakość i moc 100% dla TV naziemej Dla porównania materiały HD i 4K z youtube są dobre. Niestety nie wiem dlaczego nie mogę dodać zdjęć jak to wygląda :(
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To jakaś porażka !!! Nie ma prawa tego robić praktycznie żaden współczesny TV. Dobre TV z przed 10 lat nie mają takiego problemu
 

fausto1

New member
Bez reklam
Tak to jest z ówczesnym TV. Czym lepsze tym obraz bez dobrego sygnału jest dramatyczny

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie wiem jak to jest u Ciebie , ale materiał HD z telewizji naziemnej , czyli konkretnie TVP1 , TVP2, TVP Kultura , TVP Info i TVP Sport wyglądają na moim Q60 baaardzo dobrze. Procesor w QLED-ach podnosi podobno materiał od 720p w górę do jakości zbliżonej do 4K. Nie jestem w stanie sprawdzić czy to prawda, ale z jakości obrazu w Q60 jestem bardzo zadowolony. Materiał SD jest znacznie gorszy ale nie tragiczny. To samo z telewizji cyfowej kablowej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli potrafisz to proszę wklej zdjęcia.
Jeśli masz słaby bitrate - to mogą się dziać różne rzeczy, tym bardziej że jak piszesz w 4K jest extra .
 

trawcia9

New member
Qe65q65r

Cześć,


Proszę Was o opinie ze względu na słabą wiedzę w temacie.
Potrzebuję telewizor do mocno nasłonecznionego pokoju. Szukam 65cali.
Mam możliwość kupić QLED QE65Q65R za 3600zł
Zastanawiam się czy będzie to duża różnica do poniższych tańszych modeli i czy jest warto dołożyć te 300-1000zł na Qled
SONY LED KD-65XG7077 - 3300 zł
SAMSUNG LED UE65RU7442 -3000 zł
Telewizor LG LED 65UM7100 - 2600 zł
Z góry dziękuje za inf
 

mpDante

Member
Bez reklam
W przypadku tego co napisałeś, warto dopłacić do Q60... chyba, że uda ci się gdzieś ustrzelić jeszcze Mu7002/8002 lub Nu8002 to będą korzystniejsze cenowo i potrafią odtworzyć więcej materiałów z usb. Aktualny RU8002 jest już okrojony, ale nadal będzie dobrą alternatywą, przy niższej cenie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WG mnie zdecydowanie nie warto !
Musisz mieć dużą jasność i dobrą powłokę :
- TCL 65X815
- Philips 65PUS7354
- TCL 65EC780
 

M@dMike

New member
Pytanie techniczne: czemu trzeba mieć dużą jasność? Rozumiem jeszcze pokrycie palety barw, kontrast, poziom czerni, równomierność podswietlenia czy kalibrację ekranu ale przecież patrząc na branżę poboczną tj. monitory komputerowe to zalecane jest ustawienie jasności na 120cd/m2. Więc dlaczego przy tv kreuje się trend, że im wyższa jasność tym lepiej? Przecież to jak patrzenie na coraz mocniej świecącą żarówkę.
 

M@dMike

New member
Akurat zadałem pytanie niejako obok tematu ale trafna uwaga, w pomieszczeniu nasłonecznionym zalecane są telewizory o dobrej jasności co zaznaczył w wymaganiach autor tematu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wysłałem ceny dla niebieskich w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny - doszły ?
 
Do góry