Telewizor do 4k 55 cali

darcopollo

New member
Witam, piszę do Was z prośbą ponieważ stoję przed trudnym wyborem(o ile można to tak nazwać).
Kupno telewizora do 4000zł 55-calowego.
Telewizor ma mi służyć głównie do oglądania wieczornego(za dnia mało czasu na przyjemności) różnych programów tv, dużo sportu i filmów z platformy Netflix.
Warto też dodać, że chciałbym kupić tv z dużą uwagą na premierę nowego ps5 w listopadzie tego roku.
Moją uwagę przykuły 2 modele:

Samsung QLED QE55Q70R
oraz
SONY KD-55XF9005

Może macie jakieś swoje propozycję, każda pomoc się tutaj przyda.
(Z góry mówię, że telewizory marki Philips odpadają, ponieważ otwór w szafie jest dopasowany do telewizora 55-calowego. co wynika z "luzu" 3cm z każdej strony. Ambilight odpada.)
 

janusz

New member
Bez reklam
Brałbym SONY KD-55XF9005, uwielbiam android tv, nie wziąłbym nigdy tv z innym systemem, a na pewno nie tizenem.
 

darcopollo

New member
Oled - słyszałem, ze żywotność owych telewizorów jest krótsza, to prawda?
Android - czy ktos jest w stanie mi powiedzieć jakie są jego plusy? Czy sie wiesza? Instalowanie różnych aplikacji mnie nie kręci.
 

janusz

New member
Bez reklam
Android - nie musisz korzystać z żadnych zewnętrznych playerów czy kompa. Od około dwóch lat telewizory z androidem przestały mieć problemy z zawieszaniem i szybkością działania, a w modelach tegorocznych z androidem 9 ten problem nigdy nie istniał.
 

darcopollo

New member
Czy ktoś może podać jakieś inne argumenty przemawiające za konkretnym modelem poza systemem smart tv? Chodzi mi głównie o jakość obrazu, radzenie sobie przy konsolach jak i awaryjność
 

darcopollo

New member
Ja Ci mogę odpowiadać na pytania związane z XF

Czyli jestes posiadaczem xf? Jest on awaryjny?
w takim razie jak wygląda kwestia obrazu w owym tv? Czy jest "czysty", jak wygląda oglądanie wieczorami(czerń obrazu).
Nigdy tez nie miałem doczynienia z Android tv, więc nie jestem do konca przekonany aczkolwiek to tylko system operacyjny.
 

Kaputek

Banned
Awaryjny? :) Coś Ty. Chociaż to elektronika.
Obraz jest czysty, wyraźny. Wieczorami się ogląda bardzo dobrze ze względu na lokalne wygaszanie. Jak jest czarne tło i jasny napis to widać lekkie rozjaśnienie wokół napisu. Efekt zbyt małej liczby stref.
Ja z androida nie korzystam, sporadycznie coś sprawdzę na ipli, Youtube. Mając wcześniej Samsunga to twierdzę że Tizen wciąga nosem tego androida i tyle w temacie. A bajek o większych możliwościach androida nie słuchaj, bo co Ci po jego możliwościach jak i tak będziesz korzystał z Max pięciu aplikacji. Android może się uczyć od Tizena jak płynnie powinien chodzić system na tv.
Zależy Ci na smart w tv?
 

Kurakaodr

Member
Nigdy tez nie miałem doczynienia z Android tv, więc nie jestem do konca przekonany

Czas najwyższy koniecznie się przekonać...w dużym skrócie in plus Kodi, i jeszcze raz Kodi z mnogością wtyczek, świetnie działające w full opcjach aplikacje, na przykład Netflix, HBO GO
a035.gif
 

darcopollo

New member
Awaryjny? :) Coś Ty. Chociaż to elektronika.
Jak jest czarne tło i jasny napis to widać lekkie rozjaśnienie wokół napisu.

Zależy Ci na smart w tv?

Z tego co wiem to z napisami "problem" jest rowniez w innych tv ale wedlug mnie wynika to przez wzrok czlowieka.. na telefonach rowniez bialy elementy sie troszke rozmywaja na czarnym tle(w ciemnosci). Na smart tv nie koniecznie mi zalezy. Nie mialem doczynienia z Androidem jak i Tizenem wiec nie wiem z czym to sie je. Bawilem sie tylko WebOs'em Lg'ka. Nie zamierzam korzystać z wielu aplikacji.. wystarczy mi tylko Youtube, Netflix, Spotify oraz Player. Czy XF to dobry wydatek rzędu 4 tysięcy? Dzwięk w tv jest wystarczający czy są potrzebne "wspomagacze" typu soundbar? Wiadomo, ze nie mozna oczekiwac wszystkiego po tv.
 

darcopollo

New member
Nie przeszkadza mi to, ze bede musial sprzedzic 3/4 sekundy wiecej na wyszukiwaniu czegos w aplikacji, systemie. Chodzi mi głownie o płynnosc, brak lagow przy korzystaniu z systemu.

Pytanie dotyczące gier - w listopadzie chciałbym zakupić ps5. Czy ktoś użytkuje XF9005 do grania? Jak sie sprawuje, mozna miec jakies "ale"?
 

Kaputek

Banned
Na reakcję androida nie trzeba czekać 3-4 sekundy, bez przesady :D
Dzwięk w tv jak to dźwięk z tv, mi tam w niczym nie przeszkadza.

Co do gier to ja gram cały czas na ps4 pro. Obraz w grach wymiata i tyle w temacie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tylko OLED 55 Cali modele LG 2019 lub Panasonic 2019
przy oglądaniu filmów nie ma prawa nic Ci sie wypalić, modele z 2019 roku sa dobrze zabezpieczone, jak chcesz mieć super obraz to tylko OLED.

Jedyne LED LCD TV warte zobaczenia teraz to Samsung 55Q90R lub 55Q85R oraz Sony 55XG9505 ewentualnie 55XF9005 .
 
Do góry