Samsung 40h5000 typ matrycy

guzikmen

New member
Cześć czy ktoś jest w stanie wygrzebać w internecie typ matrycji jaki ma Samsung 40h5000. Wiem tv Stary ale jestem zadowolony z kolorów i nie wiem czy się rozglądać za ips czy vs? No chyba że to już jest tak stary tv że zarówno ips jak i va będzie lepsze ? Ja próbowałem znaleźć informacje na ten temat ale poległem

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
A to nie będzie pomocne?

TV SAMSUNG - jak sprawdzic matryce

Tytuł z hdtv.com.pl, ale mnie wiem czemu, link nie działa. W Google masz od razu.
 
Ostatnia edycja:

guzikmen

New member
Z tyłu mam naklejkę na której jest version no: 02 a nie 4 cyfrowy kod jak w podanym przez Ciebie temacie a wolałbym uniknąć rozkręcania obudowy lub grzebania w menu serwisowym :) 20191109_164628.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
M

mdsfan

Guest
Albo szkło powiększające. x3 lub lepiej x5 i na matrycy FHD widać, jak ułożone są pixele. W 4K trzeba co najmniej x5. Sprawdzałem teraz x3 na TCL'u 65 4K i LG 42 FHD. "Choinkę" w LG widać, jak na dłoni, VA w TCL też widać, ale "na słowo honoru" - zbyt małe powiększenie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Albo szkło powiększające. x3 lub lepiej x5 i na matrycy FHD widać, jak ułożone są pixele. W 4K trzeba co najmniej x5. Sprawdzałem teraz x3 na TCL'u 65 4K i LG 42 FHD. "Choinkę" w LG widać, jak na dłoni, VA w TCL też widać, ale "na słowo honoru" - zbyt małe powiększenie.

Tak się nie sprawdza modelu matrycy !!! Co ty tutaj za bzdury wypisujesz !!! , To co opisałeś to się sprawdza jak piksele wyglądają czy IPS czy VA - to się nie ma do modelu matrycy !!!!

Jak tutaj jest taka naklejka

panel.jpg
 
Ostatnia edycja:

koniu82

New member
Jak masz dostęp do TV to możesz to sprawdzić organoleptycznie.
Przy włączonym TV opuszkiem palca lekko naciskają przesuwasz po ekranie.
Jeśli zostaje smuga to VA jeśli nie ma smugi to IPS


Ja mam H5500 i TV jest niezły ale w pokoju obok mam MU6102 z matrycą VA i powiem ze różnica na korzyść MU jest ogromna, Obraz jaśniejszy, ostrzejszy, mniejsze smużenie, ogromna różnica jeśli chodzi o czerń i ogólny kontrast. Jedyne jest słabsze w MU to kąty widzenia. W MU kolory degradują się mocniej ale mi nie przeszkadza po ogladam TV tylko na wprost
 
Ostatnia edycja:
Do góry