Samsung UE55MU7002 czy UE55MU8002

nitek10

New member
Witam.

Panowie pomóżcie z tych dwóch modeli Samsung UE55MU7002 czy UE55MU8002 który lepiej wybrać ?
Różnią się od siebie wyświetlanym obrazem czy może jakimiś funkcjami ?
To chyba jeszcze w miarę przyzwoite modele Samsunga z tego co zdążyłem się zorientować, oczywiście mowa o przedziale cenowym ok. 3000zł.
 

nitek10

New member
Bardziej mi chodziło o pytanie do ludzi którzy mieli styczność z tymi modelami, bo z parametrów technicznych to wielkich różnic nie ma. Tym bardziej że wychodzę z założenia że "papier wszystko przyjmie" (jeśli chodzi o parametry techniczne), a nie koniecznie musi mieć to później przełożenie na wygląd wyświetlanego obrazu.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
OK, posiadacz 7002 napisze że ma i obraz jest zajebisty, to samo zrobi posiadacz 8002 i jakie z tego wyciągniesz wnioski? :) Wątpię, żeby znalazł się taki, co ma oba :) Najlepiej byłoby porównać jeden obok drugiego, ale to chyba niemożliwe ze względu na dostępność.
 

nitek10

New member
Są też ludzie zajmujacy się np. zawodowo sprzedażą sprzętu RTV i pewnie też tacy co stanęli przed takim wyborem jak ja i może porównywali te dwa modele...
A tak jak wspomniałeś że jest problem z dostępnością i nie porównam ich jeden obok drugiego w sklepie - bo po prostu w sklepach ich już nie ma. Są to starsze modele ale jak dla mnie lepsze niż model Samsunga na ten rok w cenie 3k.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Różnica jest zasadnicza. Model 7002 ma standarową matrycę LCD natomiast MU8002 10 bitową matrycę QLED z rozszerzoną paletą barw. Model MU8002 ma też wyższą jasnosć HDR i wyższy kontrast. Ogólne model MU8002 to był " czarny koń" SAMSUNG-a w 2018 roku. Nieststy jest praktycznie nieosiągalny. Rozszerzoną paletę mają też MU7442.
 

nitek10

New member
O i o taką właśnie konkretną odpowiedź mi chodziło.
Dziękuję :-D





Różnica jest zasadnicza. Model 7002 ma standarową matrycę LCD natomiast MU8002 10 bitową matrycę QLED z rozszerzoną paletą barw. Model MU8002 ma też wyższą jasnosć HDR i wyższy kontrast. Ogólne model MU8002 to był " czarny koń" SAMSUNG-a w 2018 roku. Nieststy jest praktycznie nieosiągalny. Rozszerzoną paletę mają też MU7442.
 
Do góry