SAMSUNG UE65NU8002 albo alternatywa do grania

sl66

New member
Witam wszystkich,

Chciałbym kupić tv do nowego mieszkania.
Przeznaczenie: granie na PS4 (docelowo PS5) + Netflix.
Odległość od tv: 3,5-3,6m.
Budżet: do 5000zł.

1. Czy model SAMSUNG UE65NU8002 jest dobrym wyborem? Czytałem na forum, że o wiele lepiej wziąć NU niż RU. Jakie są inne alternatywy dla tego modelu?
2. Czy dla odległości 3,5m tv 65 cali to nie za dużo? Rozważam zejście do 60 ewentualnie 55 cali
3. Nawet gdybym wziął 55 cali, to puszczanie filmów z cda.pl chyba mija się z celem, prawda? Za mała rozdzielczość filmu raziła by na takim ekranie?

Pomóżcie proszę bo nigdy nie miałem tv. Staram się czytać fora i artykuły, ale łatwo się w tym wszystkim zagubić.

Z góry dziękuje! :)
 

duda007

New member
Samsung NU8002 jest praktycznie nie do kupienia, także musisz rozglądać się za czymś innym. Co do wielkości - do takiej odległości jak masz 65 cali będzie w sam raz i nie ma co schodzić niżej :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz świetne modele w klasie cenowej z uwagi na program pilotażowy "Piątka Loco", gdzie sam wybierasz ceny.
 

duda007

New member
@kiki, nie ma to jak napisać że masz w swoim sklepie świetne modele nie podając żadnych konkretów... co z resztą piszesz pod każdym dosłownie tematem, przez co Twoja wiarygodność spada praktycznie do zera... czytam forum od kilku dni bo szukam jakiegoś TV dla siebie i o ile na początku brałem Twoje zdanie na serio, tak teraz widzę, że chcesz tylko i wyłącznie wciskać reklamę swojego sklepu. Pamiętaj że agresywny marketing też odpycha ludzi.

Co do autora - jeśli spodobał Ci się NU8002 to spokojnie możesz brać Q60R, to praktycznie to samo z tego co czytam :)
 

sl66

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Rzeczywiście, wybiorę chyba Q60R. To co budzi moje wątpliwości to asystent głosowy w tym tv (nie obsluguje PL, ale zawsze). Czy to jest tak, że on jest cały czas włączony i słucha? Czy da się to wyłączyć? Bo aferach z wyciekami rozmów z asystentów np. Google Home jestem uczulony na te wynalazki ;)
 

sl66

New member
Dzięki za odpowiedzi. Nastąpiła mała zmiana planów - potrzebuję tv o przekątnej 60 cali (a nie 65). Niestety, Samsung takich nie produkuje w serii q60 ani q70. Czy macie jakieś sugestie tv dla gracza 60 cali?
 

FanKosmosu

New member
Dzięki za odpowiedzi. Nastąpiła mała zmiana planów - potrzebuję tv o przekątnej 60 cali (a nie 65). Niestety, Samsung takich nie produkuje w serii q60 ani q70. Czy macie jakieś sugestie tv dla gracza 60 cali?

LG ma dużo przekątnych, w tym 60" np. model 60UM7100. Jest jeszcze Samsung z ich 58" np. serie RU71xx czy RU74xx. Niestety, 60" i 58", obojętnie której firmy, to będą telewizory o 2-3 klasy gorsze niż Sony XF90, Sony XG90 czy nawet Samsung Q70R. Na szczęście dla Ciebie, obie przekątne, czyli 58" w Samsungu oraz 60" w LG to będą panele VA z dobrym kontrastem. Brał bym raczej to LG z uwagi na lepsze podświetlenie direct LED (w Samsungu masz najgorsze, bo krawędziowe) oraz z uwagi na funkcję active HDR (LG i Samsung nie maja Dolby Vision, ale LG potrafi samo konwertować w locie metadane HDR10 tone mapping na dynamiczny tone mapping w materiałach HDR, w tym w grach).
 
Ostatnia edycja:

sl66

New member
Dzięki! A może LG OLED55B8? Mieści się w moim budżecie max 5000zł. Ma niestety 55, a nie 60 cali, ale czytałem, że dobrze nadaje się do grania i ogólnie ma dobrą jakość obrazu (czerń i kąty patrzenia).
 

PanPiksel

New member
Dzięki! A może LG OLED55B8? Mieści się w moim budżecie max 5000zł. Ma niestety 55, a nie 60 cali, ale czytałem, że dobrze nadaje się do grania i ogólnie ma dobrą jakość obrazu (czerń i kąty patrzenia).
B8/C8 tez ciezko kupic
kup 55" przez internet (masz 14dni na zwrot jak bedzie za maly)
od Samsunga ponizej Q70 tez nie ma co schodzic
alternatywnie mozesz szukac Samsunga QE55Q9FNA/QE65Q9FNA (zeszloroczny topowy model) najlepszy pod konsole z qled
 
Ostatnia edycja:

sl66

New member
A co powiecie o modelu SONY LED KD-60XF8305? Warto czy nie?

Jest już dostępny tylko w outlecie, czy jest sens kupować tv z outletu?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w jakiej kwocie poszukujesz modeli.
Z outletu , to znaczy musi mieć jakieś wady.
Napisz na PW to dostaniesz specjalną ofertę.
Tylko podaj maila proszę.
 
Do góry