Netflix hdr

slawkor

Member
Bez reklam
Witam
***
Czy ktoś z Was ma pojęcie jak ustawić Netflixa z trybem hdr, tak żeby nie sciemnial się tak bardzo obraz?
Mam już leciwego js8500 od Samsunga i o ile hdr z YouTube wygląda bajecznie to z Netflixa wygląda jakby ktoś bawił się czujnikami oświetlenia. Dzieje się tak zarówno z aplikacji samsunga na tizenie jak i z zewnętrznego boxa xiaomi mi box s.
Na wyjściu hdmi mam zaznaczona opcje***dla szerokiej palety uhd color.
Wczoraj oglądałem serial z hdr Monarca i co ciekawe oglądając odcinek 9 z xiaomi obraz na chwilę zanikl i z ciemnego zrobił się na cały odcinek prawdziwy jasny hdr. Po przelaczeniu odcinka na 10 obraz znowu ciemnieje.
Wyjście w xiaomi niezależnie czy ustawie 4k2k 60hz 4:4:2 8 bit czy 10bit niczego nie zmienia.
Przełączanie np żeby wyłączyć hdr na xiaomi (jest taka opcja hdr to sdr) także niczego nie zmienia.
Mozna byloby wziąść niższy plan Netflixa wtedy hdr by nie było i obraz byłby przynajmniej żywy.
Odpalanie na wbudowanej apce robi to samo.
Nigdzie nie mogę znaleźć jak to ogarnąć.
O ile w nocy to pół biedy to w dzień nic nie widać.
***


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Przykro mi, ale masz Samsunga...a ta firma nie zna się na audio-video, a tylko na sprzedaży sprzętu audio-video.
Widzę kolego oczywiście nie obrażając nikogo, że nie umiesz przeczytać tego co napisałem ze zrozumieniem. To akurat nie jest wina producenta telewizora tylko systemu w jakim kodeku film jest zakodowany.
Mimo, że posiadam tv z 2015 roku to obsługuje on szeroką paletę barw, ale nie obsługuje dolby vision i oficjalnie HDR-u tak jak ma to miejsce w nowszych modelach, gdzie jest możliwość regulacji HDR-u z pod menu i pewnie dlatego obraz jest przyciemniony i nie wyrabia z jasnością.
A co do Samsunga to chyba jednak mało wiesz odnośnie sprzętu.
 
Do góry