Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung JS8500 65" uszkodzona matryca
Odpowiedz

Member

Meldunek: Mar 2016
20-08-2019, 07:30
Domyślnie

Cześć!
Niestety problemów ciąg dalszy
Znalazłem na necie gdzieś na aukcji w Stanach paski ledowe do mojego TV. Wczoraj postanowiłem go rozebrać żeby upewnić się, że to te paski, sprawdzić przy okazji jak wygląda laminat itd.
Użyłem styropianów z pudła po telewizorze- ułożyłem go tak, że dużą powierzchnią lezał sobie na wyprofilowanym w kształcie ekranu styropianie.
Było z tym trochę zabawy, robiłem to 1-szy raz więc starałem się być bardzo delikatny, robić zdjęcia i filmy co skąd zdejmuję itd.
W końcu TV rozebrałem. Led po lewej stronie wygląda trochę tak jakby poszło jakieś zwarcie- jakieś 60% ledów po lewej stronie jest ciągiem spalona- tylko trochę od góry i od dołu jest OK. Na drugiej stronie tylko jeden led wygląda na spalony, reszta ok.
Po sprawdzeniu złożyłem wszystko starannie i pojawił sie kolejny problem- po włączeniu TV nie ma obrazu Dźwięk jest, podświetlenie po bokach widać, a TV nie pokazuje obrazu.
Matrycy raczej nie uszkodziłem- nie widać żeby była gdziekolwiek pęknięta czy coś. Leżała sobie cały czas na styropianie.
Jestem załamany. Wczoraj było już za późno, ale dziś po pracy pewnie jeszcze raz rozbiorę TV z nadzieją, że może coś nie łączy i obraz wróci, ale wątła ta moja nadzieja
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Sep 2016
20-08-2019, 10:03
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotrek W Zobacz post
Cześć!
Niestety problemów ciąg dalszy
Znalazłem na necie gdzieś na aukcji w Stanach paski ledowe do mojego TV. Wczoraj postanowiłem go rozebrać żeby upewnić się, że to te paski, sprawdzić przy okazji jak wygląda laminat itd.
Użyłem styropianów z pudła po telewizorze- ułożyłem go tak, że dużą powierzchnią lezał sobie na wyprofilowanym w kształcie ekranu styropianie.
Było z tym trochę zabawy, robiłem to 1-szy raz więc starałem się być bardzo delikatny, robić zdjęcia i filmy co skąd zdejmuję itd.
W końcu TV rozebrałem. Led po lewej stronie wygląda trochę tak jakby poszło jakieś zwarcie- jakieś 60% ledów po lewej stronie jest ciągiem spalona- tylko trochę od góry i od dołu jest OK. Na drugiej stronie tylko jeden led wygląda na spalony, reszta ok.
Po sprawdzeniu złożyłem wszystko starannie i pojawił sie kolejny problem- po włączeniu TV nie ma obrazu Dźwięk jest, podświetlenie po bokach widać, a TV nie pokazuje obrazu.
Matrycy raczej nie uszkodziłem- nie widać żeby była gdziekolwiek pęknięta czy coś. Leżała sobie cały czas na styropianie.
Jestem załamany. Wczoraj było już za późno, ale dziś po pracy pewnie jeszcze raz rozbiorę TV z nadzieją, że może coś nie łączy i obraz wróci, ale wątła ta moja nadzieja
Tam idzie od płyty głównej do tcona i do matrycy czy idzie od płyty głównej od razu do matrycy połączenie ? taśmami ?
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest offline
Member

20-08-2019, 10:39
Domyślnie

Nie do końca chyba zrozumiałem, ale postaram się wyjaśnić.
Od dołu TV idą od matrycy praktycznie po całej długości taśmy (delikatne taśmy spinające płytki drukowane). Na środku telewizora od dołu dwiema ok 6-cio centymetrowymi taśmami jest to spięte z inną płytką, która jest przykryta metalową osłoną (jak patrzę po necie to jest to chyba właśnie ten T-con). Od tej płytki idzie taśma do zielonej płytki drukowanej po lewej stronie i kilku-żyłowy kabel do największej- beżowej po prawej.
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
reklama

Wspiera forum

20-08-2019, 11:07
Domyślnie

Cytat:
Nie do końca chyba zrozumiałem, ale postaram się wyjaśnić.
Od dołu TV idą od matrycy praktycznie po całej długości taśmy (delikatne taśmy spinające płytki drukowane). Na środku telewizora od dołu dwiema ok 6-cio centymetrowymi taśmami jest to spięte z inną płytką, która jest przykryta metalową osłoną (jak patrzę po necie to jest to chyba właśnie ten T-con). Od tej płytki idzie taśma do zielonej płytki drukowanej po lewej stronie i kilku-żyłowy kabel do największej- beżowej po prawej.

Jak będziesz w domu to zrób zdjęcie tyłu telewizora bez obudowy jak będziesz miał taką możliwość ? i wrzuć tutaj lub wyślij mi na emaila : [email protected]
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest offline
Member

20-08-2019, 11:58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol1976 Zobacz post
Jak będziesz w domu to zrób zdjęcie tyłu telewizora bez obudowy jak będziesz miał taką możliwość ? i wrzuć tutaj lub wyślij mi na emaila : [email protected]
wysłałem mailem. Bardziej porozbieranego TV mam już tylko filmiki (a nie zdjecia) i więcej ważą, ale mogę udostępnić w razie potrzeby.
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
Wspiera forum

20-08-2019, 12:14
Domyślnie

Cytat:
wysłałem mailem. Bardziej porozbieranego TV mam już tylko filmiki (a nie zdjecia) i więcej ważą, ale mogę udostępnić w razie potrzeby.
Sprawdż czy dobrze połączyłeś taśmy LVDS od płyty do tcona i od tcona do matrycy ,

A matrycę dobrze włożyłeś ?
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest offline
Member

20-08-2019, 12:39
Domyślnie

Dziś rozbiorę tył TV pod wieczór i sprawdze, ale boję się że jednak dobrze to jest podpięte.
Matrycę jak położyłem na tym styropianie tak jej nie ruszałem. Rozkręziłem tył, zdjąłem przednią ramkę, a matryca cały czas lezała na styropianie. óźniej rozpiąłem klipsy wokół i całą metalową część z ledami i tym "papierem" uniosłem do góry. Na styropianie została matryca i ta gruba płyta z tworzywa jakby plexi (nawiasem mówiąc od strony gdzie popalone sa ledy jest ta płyta lekko podtopiona (podobnie jak na filmiku z YT co wrzucałem, ale mimo wszystko sporo mniej). Później składałem w odwrotnej kolejności bardzo na wszystko uważając.
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania