Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung JS8500 65" uszkodzona matryca
Odpowiedz

Member

Meldunek: Mar 2016
14-08-2019, 14:21
Domyślnie

Cytat:
Napisał vvv Zobacz post
Miałem JS 9000 po 3 latach matryca była do wymiany tyle że miałem 4 letnia gwarancje
Zwrócili mi pieniądze bo matrycy nie było 🙁
Miałem więcej szczęścia ze dostałem 4 letnia gwarancje
Hej!
ja niestety naiwnie zakładałem, że sprzęt za tyle kasy się po 3 latach nie zepsuje, a jak już się zepsuje to nie od razu matryca a części będą dostępne...

Podaję jeszcze linka do zdjęć pokazujących gdzie jest słabsze podświetlenie. Zaznaczam od razu, że w zdjęciach zrobionych telefonem ta ciemna plama jest dużo dużo bardziej ciemna niż w rzeczywistości. Patrząc gołym okiem na jakikolwiek program TV ciężko jest stwierdzić czy obraz w tym miejscu jest ciemniejszy. Dopiero po odpaleniu sugerowanych wcześniej testów RGB widać na poszczególnych kolorach trochę ciemniejszy obraz.

https://we.tl/t-y1rLpJY9jE

Na niektórych zdjęciach widać też te różowe "plamki przy lewej krawędzi ekranu.
Ten czarny pasek czasem jest, a czasem go nie ma.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Sep 2016
14-08-2019, 15:07
Domyślnie

Typowa wada tv curved , najlepiej dorwać nowy - uszkodzony tv taki model i przełożyć matrycę ewentualnie elektronikę i sprawa załatwiona , co do matrycy - ja jak wcześniej pisałem bym ją sprawdził oddzielnie na podświetlonym blacie
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest online
Member

14-08-2019, 15:45
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol1976 Zobacz post
Typowa wada tv curved , najlepiej dorwać nowy - uszkodzony tv taki model i przełożyć matrycę ewentualnie elektronikę i sprawa załatwiona , co do matrycy - ja jak wcześniej pisałem bym ją sprawdził oddzielnie na podświetlonym blacie
Dzięki Karol. TV póki co działa i jak ktoś nie wie że ma wadę to cieżko mu to zauważyc. Boję się trochę go rozbierać, żeby mi matryca w rękach nie pękła, a i odłożyć gdzieś zakrzywioną byłby problem...

Ciężko o jakieś 65" uszkodzone jako dawca (ja bynajmniej nie widzę). Zastanawiam się czy jakby np kupić takiego 55" JS8500 uszkodzonego:

https://www.olx.pl/oferta/samsung-ue...tml#405f354346

i dać go do jakiegoś fachowca- elektronika to czy nie dałoby się przelutować tego fragmentu uszkodzonych diód z tego 55 cali do mojego.
Tylko gdybam- nie wiem czy jest to fizycznie do wykonania, ale pewnie diody są takie same z tym, że w 65" jest ich wiecej.
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
reklama

vvv
Wspiera forum

Meldunek: Sep 2010
14-08-2019, 16:10
Domyślnie

Znawca nie jestem ale z tego co pamietam to u mnie podświetlanie było skopane tak na 3-5 cm ale na całej krawędzi Pan powiedział ze to jest usterka nienaprawialna
Wiem ze widziałem te białe pola zawsze (pewnie efekt został w głowie )
Nie jestem znawca jak @Karol 1976 i proszę abyś o tym pamiętał
Niemniej trzymam kciuki aby znalazł się TV do zamiany matrycy 😀👍
Odpowiedź z Cytatem
vvv jest online
Wspiera forum

14-08-2019, 17:05
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotrek W Zobacz post
Dzięki Karol. TV póki co działa i jak ktoś nie wie że ma wadę to cieżko mu to zauważyc. Boję się trochę go rozbierać, żeby mi matryca w rękach nie pękła, a i odłożyć gdzieś zakrzywioną byłby problem...

Ciężko o jakieś 65" uszkodzone jako dawca (ja bynajmniej nie widzę). Zastanawiam się czy jakby np kupić takiego 55" JS8500 uszkodzonego:

https://www.olx.pl/oferta/samsung-ue...tml#405f354346

i dać go do jakiegoś fachowca- elektronika to czy nie dałoby się przelutować tego fragmentu uszkodzonych diód z tego 55 cali do mojego.
Tylko gdybam- nie wiem czy jest to fizycznie do wykonania, ale pewnie diody są takie same z tym, że w 65" jest ich wiecej.
Ale twój model to 65 cali a tutaj jest 55 cali , ledy listwy jak tutaj osoba pisze nie nadają się do naprawy , jedyne co to wymienia się całą listwę z kompletem wlutowanych diody , Nie miałem do czynienia z modelami typu curved także nie napiszę jak go się rozbiera itp na jakiej zasadzie to wszystko wygięte się trzyma ? Może kiedyś dorwę uszkodzonego za marne groszę i kupię i dowiem się wtedy jak i co , ale z dojściem do matrycy i jej zdemontowanie to tutaj trzeba być ostrożnym i cierpliwym bez nerwów
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest online
Member

15-08-2019, 16:35
Domyślnie

Zastanawiam się czy mojego telewizora nie spotkało to co na filmiku z YT:
https://www.youtube.com/watch?v=3mV7s0cYTTs

TV na lewej i prawej krawędzi jest tak gorący jak trochę popracuje, że po dotknięciu po chwili po prostu parzy..
Odpowiedź z Cytatem
Piotrek W jest offline
Wspiera forum

15-08-2019, 18:20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotrek W Zobacz post
Zastanawiam się czy mojego telewizora nie spotkało to co na filmiku z YT:
https://www.youtube.com/watch?v=3mV7s0cYTTs

TV na lewej i prawej krawędzi jest tak gorący jak trochę popracuje, że po dotknięciu po chwili po prostu parzy..
To jest topowa wada modeli curved sam widzisz , wysoka temperatura , laminat topi się i dlatego są takie efekty - wejdz czasami na allegro - uszkodzone tv i zobaczysz wady curved , prawa / lewa strona tak jak u ciebie , U ciebie jest ten sam problem , ja bym na twoim miejscu zmniejszył podświetlenie

U ciebie jedyne wyjście dorwać pobity / uszkodzony model i wymienić ledy , laminat biały i po złożeniu zmniejszyć podświetlenie w menu

Ostatnio edytowane przez Karol1976 ; 15-08-2019 o 18:26
Odpowiedź z Cytatem
Karol1976 jest online
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania