Samsung JS8500 65" uszkodzona matryca

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się czy mojego telewizora nie spotkało to co na filmiku z YT:
https://www.youtube.com/watch?v=3mV7s0cYTTs

TV na lewej i prawej krawędzi jest tak gorący jak trochę popracuje, że po dotknięciu po chwili po prostu parzy..

To jest topowa wada modeli curved sam widzisz , wysoka temperatura , laminat topi się i dlatego są takie efekty - wejdz czasami na allegro - uszkodzone tv i zobaczysz wady curved , prawa / lewa strona tak jak u ciebie , U ciebie jest ten sam problem , ja bym na twoim miejscu zmniejszył podświetlenie

U ciebie jedyne wyjście dorwać pobity / uszkodzony model i wymienić ledy , laminat biały i po złożeniu zmniejszyć podświetlenie w menu
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Cześć!
Niestety problemów ciąg dalszy:(
Znalazłem na necie gdzieś na aukcji w Stanach paski ledowe do mojego TV. Wczoraj postanowiłem go rozebrać żeby upewnić się, że to te paski, sprawdzić przy okazji jak wygląda laminat itd.
Użyłem styropianów z pudła po telewizorze- ułożyłem go tak, że dużą powierzchnią lezał sobie na wyprofilowanym w kształcie ekranu styropianie.
Było z tym trochę zabawy, robiłem to 1-szy raz więc starałem się być bardzo delikatny, robić zdjęcia i filmy co skąd zdejmuję itd.
W końcu TV rozebrałem. Led po lewej stronie wygląda trochę tak jakby poszło jakieś zwarcie- jakieś 60% ledów po lewej stronie jest ciągiem spalona- tylko trochę od góry i od dołu jest OK. Na drugiej stronie tylko jeden led wygląda na spalony, reszta ok.
Po sprawdzeniu złożyłem wszystko starannie i pojawił sie kolejny problem- po włączeniu TV nie ma obrazu:( Dźwięk jest, podświetlenie po bokach widać, a TV nie pokazuje obrazu.
Matrycy raczej nie uszkodziłem- nie widać żeby była gdziekolwiek pęknięta czy coś. Leżała sobie cały czas na styropianie.
Jestem załamany. Wczoraj było już za późno, ale dziś po pracy pewnie jeszcze raz rozbiorę TV z nadzieją, że może coś nie łączy i obraz wróci, ale wątła ta moja nadzieja:(
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Cześć!
Niestety problemów ciąg dalszy:(
Znalazłem na necie gdzieś na aukcji w Stanach paski ledowe do mojego TV. Wczoraj postanowiłem go rozebrać żeby upewnić się, że to te paski, sprawdzić przy okazji jak wygląda laminat itd.
Użyłem styropianów z pudła po telewizorze- ułożyłem go tak, że dużą powierzchnią lezał sobie na wyprofilowanym w kształcie ekranu styropianie.
Było z tym trochę zabawy, robiłem to 1-szy raz więc starałem się być bardzo delikatny, robić zdjęcia i filmy co skąd zdejmuję itd.
W końcu TV rozebrałem. Led po lewej stronie wygląda trochę tak jakby poszło jakieś zwarcie- jakieś 60% ledów po lewej stronie jest ciągiem spalona- tylko trochę od góry i od dołu jest OK. Na drugiej stronie tylko jeden led wygląda na spalony, reszta ok.
Po sprawdzeniu złożyłem wszystko starannie i pojawił sie kolejny problem- po włączeniu TV nie ma obrazu:( Dźwięk jest, podświetlenie po bokach widać, a TV nie pokazuje obrazu.
Matrycy raczej nie uszkodziłem- nie widać żeby była gdziekolwiek pęknięta czy coś. Leżała sobie cały czas na styropianie.
Jestem załamany. Wczoraj było już za późno, ale dziś po pracy pewnie jeszcze raz rozbiorę TV z nadzieją, że może coś nie łączy i obraz wróci, ale wątła ta moja nadzieja:(

Tam idzie od płyty głównej do tcona i do matrycy czy idzie od płyty głównej od razu do matrycy połączenie ? taśmami ?
 

Piotrek W

New member
Nie do końca chyba zrozumiałem, ale postaram się wyjaśnić.
Od dołu TV idą od matrycy praktycznie po całej długości taśmy (delikatne taśmy spinające płytki drukowane). Na środku telewizora od dołu dwiema ok 6-cio centymetrowymi taśmami jest to spięte z inną płytką, która jest przykryta metalową osłoną (jak patrzę po necie to jest to chyba właśnie ten T-con). Od tej płytki idzie taśma do zielonej płytki drukowanej po lewej stronie i kilku-żyłowy kabel do największej- beżowej po prawej.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie do końca chyba zrozumiałem, ale postaram się wyjaśnić.
Od dołu TV idą od matrycy praktycznie po całej długości taśmy (delikatne taśmy spinające płytki drukowane). Na środku telewizora od dołu dwiema ok 6-cio centymetrowymi taśmami jest to spięte z inną płytką, która jest przykryta metalową osłoną (jak patrzę po necie to jest to chyba właśnie ten T-con). Od tej płytki idzie taśma do zielonej płytki drukowanej po lewej stronie i kilku-żyłowy kabel do największej- beżowej po prawej.


Jak będziesz w domu to zrób zdjęcie tyłu telewizora bez obudowy jak będziesz miał taką możliwość ? i wrzuć tutaj lub wyślij mi na emaila : eurokarol@onet.pl
 

Piotrek W

New member
Dziś rozbiorę tył TV pod wieczór i sprawdze, ale boję się że jednak dobrze to jest podpięte.
Matrycę jak położyłem na tym styropianie tak jej nie ruszałem. Rozkręziłem tył, zdjąłem przednią ramkę, a matryca cały czas lezała na styropianie. óźniej rozpiąłem klipsy wokół i całą metalową część z ledami i tym "papierem" uniosłem do góry. Na styropianie została matryca i ta gruba płyta z tworzywa jakby plexi (nawiasem mówiąc od strony gdzie popalone sa ledy jest ta płyta lekko podtopiona (podobnie jak na filmiku z YT co wrzucałem, ale mimo wszystko sporo mniej). Później składałem w odwrotnej kolejności bardzo na wszystko uważając.
 

Piotrek W

New member
Jestem już po "oględzinach. Zdjąłem tyln obudowę i niestety wszystkie kable są popodpinane. Dalej nie wiem w czym tkwi problem. Przed rozbieraniem obraz był, a teraz go nie ma:(
Nie wiem czy jakaś taśma się mogła uszkodzić czy coś... Byłem mega ostrożny i naprawdę nie wiem co mogłem popsuć.
Jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić?
nie wiem czy jest sens znowu rozpoławiać telewizor..
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jestem już po "oględzinach. Zdjąłem tyln obudowę i niestety wszystkie kable są popodpinane. Dalej nie wiem w czym tkwi problem. Przed rozbieraniem obraz był, a teraz go nie ma:(
Nie wiem czy jakaś taśma się mogła uszkodzić czy coś... Byłem mega ostrożny i naprawdę nie wiem co mogłem popsuć.
Jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić?
nie wiem czy jest sens znowu rozpoławiać telewizor..

Gdybyś nawet uszkodził jedną taśmę to obraz by się pojawił , Odepnij jedną taśmę która łączy się z : tcon - matryca a jedna niech zostanie wpięta bo od matrycy do tcona masz połączenie na dwie taśmy tak ? , Gdybyś zrobił fotkę z tcona i połączenie z matrycą ?
 

Piotrek W

New member
Działa!!!
Wstyd się przyznać, ale najwyraźniej za lekko wsuwałem obie te 2 taśmy do T-cona. wcisnąłem to mocniej, zapiąłem i ekran zadziałał.
Teraz już oglądam TV na ścianie:)
Jutro pewnie będę zamawiał te w paski ledowe na lewą stronę ze Stanów (tam znalazłem, ale jeszcze jutro poszukam w Europie).
Karol1976, BARDZO, BARDZO Ci dziękuję za wszelkie rady i duże zaangażowanie w temat który założyłem.
Dam znać jak przyjdą paski i jak to wszystko zmontuje co się poprawiło (pewnie dopiero po połowie września, bo zanim przyjdą ledy to ze 2 tyg, a pozniej mam urlop.
Pozdrawiam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Działa!!!
Wstyd się przyznać, ale najwyraźniej za lekko wsuwałem obie te 2 taśmy do T-cona. wcisnąłem to mocniej, zapiąłem i ekran zadziałał.
Teraz już oglądam TV na ścianie:)
Jutro pewnie będę zamawiał te w paski ledowe na lewą stronę ze Stanów (tam znalazłem, ale jeszcze jutro poszukam w Europie).
Karol1976, BARDZO, BARDZO Ci dziękuję za wszelkie rady i duże zaangażowanie w temat który założyłem.
Dam znać jak przyjdą paski i jak to wszystko zmontuje co się poprawiło (pewnie dopiero po połowie września, bo zanim przyjdą ledy to ze 2 tyg, a pozniej mam urlop.
Pozdrawiam

Nie ma za co , Byłem pewny na 99% że żle albo za słabo włożyłeś te taśmy , a jak wygląda laminat ten biały po prawej i lewej stronie ? nie jest po przypalany / stopiony ?

A powiedz mi jaki model ledów idzie ? Powinien być podany model
 

Piotrek W

New member
Paski to BN96-34776A i BN96-34777A (po jednym takim pasku na stronę, więc łącznie w TV są 2 takie i 2 takie.
laminat po tej stronie co spalone ledy jest lekko powżerany+ jakieś małe ze 2 plamki na samym laminacie (będę próbował je może lekko wyczyścić (takie jakby "zadymione są). Po prawej stronie jest spalona jedna dioda i dokładnie na jej wysokości też jest maleńkie podtopienie laminatu.
Tam gdzie diody sa sprawne laminat jest OK.
 

Piotrek W

New member
Cześć!
Mały update w temacie mojego Samsunga:
Napisałem reklamację do Samsunga gdzie opisałem całą swoją historię i ku mojemu zaskoczeniu wygląda na to, że Samsung nie chce zostawić klienta, który ma w domu ich sprzętu za 3X tys zł na lodzie..
Napisali mi, że spróbują w jakiś sposób (jeszcze nie wiem jak) skompensować część kosztu TV i żebym podesłał im skan paragonu.
Dziś po pracy zacząłem go szukać i póki co nie znalazłem:( Przewaliłem ponad pół domu i zaczynają kończyć mi się pomysły gdzie on może leżeć i czy w ogóle jest).
teraz pytanie co mogę zrobić: czy jest jakakolwiek szansa na pomoc ze strony sklepu jeżeli nie znajdę paragonu? (kupowałem w Saturnie, teraz to Media Markt).
Mam w historii przelew bankowy, ale nie na całą kwotę- kupowałem TV i soundbara: TV był w promocji z ok 10600 na 9300 i Soundbar do tego za 1000 zamiast 1300 czy jakoś tak. Płaciłem 4000 zł gotówką i resztę przelewem.
Pozdrawiam
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Cześć!
Mały update w temacie mojego Samsunga:
Napisałem reklamację do Samsunga gdzie opisałem całą swoją historię i ku mojemu zaskoczeniu wygląda na to, że Samsung nie chce zostawić klienta, który ma w domu ich sprzętu za 3X tys zł na lodzie..
Napisali mi, że spróbują w jakiś sposób (jeszcze nie wiem jak) skompensować część kosztu TV i żebym podesłał im skan paragonu.
Dziś po pracy zacząłem go szukać i póki co nie znalazłem:( Przewaliłem ponad pół domu i zaczynają kończyć mi się pomysły gdzie on może leżeć i czy w ogóle jest).
teraz pytanie co mogę zrobić: czy jest jakakolwiek szansa na pomoc ze strony sklepu jeżeli nie znajdę paragonu? (kupowałem w Saturnie, teraz to Media Markt).
Mam w historii przelew bankowy, ale nie na całą kwotę- kupowałem TV i soundbara: TV był w promocji z ok 10600 na 9300 i Soundbar do tego za 1000 zamiast 1300 czy jakoś tak. Płaciłem 4000 zł gotówką i resztę przelewem.
Pozdrawiam

Kupując przedmiot w sklepie robią ci skan z kartonu i podejrzewam że jest nr seryjny wbity w rejestr , ja bym na twoim miejscu sprawdził po nr seryjnym na stronie samsunga : po prostu byś musiał go zarejestrować na stronie samsunga i będziesz widział
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Cześć!
Napisali mi, że spróbują w jakiś sposób (jeszcze nie wiem jak) skompensować część kosztu TV
Nieźle :) Trzymam kciuki żeby się udało.
Ja kiedyś miałem podobna sytuację tyle że z SONY. Miesiąc po gwarancji padła matryca, zadzwoniłem z żalami do Sony Polska i wymienili na własny koszt - to było jakieś 8 lat temu
 

Piotrek W

New member
Chyba coś z tego będzie.
Mam do nich zadzwonić że się zgadzam to podeślą kuriera na swój koszt. Ma odebrać TV i jak sprawdzą że TV nie jest uszkodzony mechanicznie to mają mi oddać kasę pomniejszoną o amortyzację za ponad 3,5 roku użytkowania.
Podsumowując: będę szukał nowego TV 75". Samsung wrócił do gry więc pytanie: jaki TV do max 10 tys zł wybrać?
Szukałem wstępnie i wyszły takie opcje:
SAMSUNG QE75Q60RA
SONY BRAVIA KD-75XF8596
SONY BRAVIA KD-75XG8596
PHILIPS 75PUS8303
SONY BRAVIA KD-75XF9005
LG 759SM8610

Kilka (mam nadzieję) przydatnych informacji:
Pokój ok 18m2 otwarty na jadalnię/ kuchnię. Pomieszczenie dość jasne, ale mam rolety.
matryca 100 HZ-oglądam dużo sportu, trochę filmów i netflixa, poza tym standardowa telewizja. Mam światłowód więc pewnie jakieś treści 4k też się trafią
rozmiar- tak jak pisałem- raczej wolę troszkę słabszy 75 cali niż lepszy 65..
dźwięk- nie zależy mi- mam kino domowe z amp Onkyo TX 686, głosnikami 5.0 i dodatkowym subwooferem aktywnym (dobrze byłoby żeby TV obsługiwał dolby atmos)
TV musi mieć możliwość rozszerzenia gwarancji do 5 lat- warunek konieczny po przejściach z ostatnimi dwoma TV- Philipsem za 12 tys i Samsungiem za prawie 10...
To tyle chyba na początek. Prośba o jakieś rady:)
Jeżeli będą jakieś pytania to chętnie doprecyzuję moje wymagania.
Pozdrawiam, Piotrek
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Ja bym wybrał Samsunga. Dla mnie android TV jest jakiś upośledzony, sporo problemów ma. TIZEN nigdy mnie nie zawiódł, nigdy nie miałem najmniejszych problemów z tym systemem. Poza tym często w sklepach można trafić na promocję i Samsung Guard na kolejne 3 lata można wyrwać w gratisie. Jedynym minusem jest to, że z roku na rok strasznie "kroją": słabszy dźwięk, jakość wykonania, jakość materiałów, obsługa divix itp itd. Pewnie zaraz posypią się gromy :) że filips lepszy :)
 
Do góry