55’’ Smart UHD TV NU7452 - szeleszczący i świszczący dźwięk - ustawienia korektora dźwięku

jarmk

New member
Witam. Od kilku miesięcy posiadam powyższy model TV i niby wszystko jest ok, ale bardzo wkurza mnie jego dźwięk.. jest za bardzo "szeleszczący", a wręcz "świszczący". Wolałbym bardziej dźwięk w moim ruskim Rubinie z przed 30 lat..

Posiada on trzy tryby dźwięku:
- standardowy,
- zoptymalizowano,
- wzmocnienie.

Ustawienia formatu wejściowego mam Bistream

W tym pierwszym, standardowym jest możliwość ustawień korektora. Prawie codziennie kilkakrotnie przestawiam jego ustawienia, jednak za cholerę nic to nie daje... dalej jest dźwięk za bardzo szeleszczący..
Może ktoś też walczył z podobnym problemem ..? Może jakieś rady co do ustawień ? A może ktoś byłby tak dobry i wrzucił jakieś foty ze swoich ustawień korektora dźwięku..?

Z góry dzięki za wszelkie porady.
 

jarmk

New member
Od początku, nie na wszystkich kanałach, ale na większości.. może komuś się podoba jak jest tak dużo sopranu, ale nam w domu nie, dlatego chcę jakoś to zmniejszyć.
I jak bym nie ustawił korektor, to i tak lipa..
 

FanKosmosu

New member
Czemu katujesz się na głośnikach TV. Podłącz sobie do jakiegoś stereo, 5.0, 5.1 albo z biedy do soundbara za 500 zł. Naprawdę wierzysz że "korektor" uratuje te piszczałki z laptopa w twoim TV?!?
 

jarmk

New member
Ja, to ja, ale chodzi o żonę, której wystarczą zwykłe, normalne głośniki tak jak w poprzednich TV LCD i nie potrzebuje podłączania zewnętrznych głośników - podłączone mam kino domowe, ale je włączam tylko podczas oglądania filmu z kina lub słuchania muzyki.
Dźwięk w tym TV może jest i lepszy niż w poprzednich moich TV, bardziej przestrzenny, słychać bardziej basy, ale to świszczenie jest rozwalające..
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spotkałem się z czymś takim w 32 calowym Philipsie kilka lat temu. Przyczyną był uszkodzony głośnik (odklejona część membrany). Po wymianie dźwięk był już normalny.
 
Do góry