Strasznie ciemny obraz Samsung QE55Q90R

Lanact

New member
Witam,

Zacznę od tego, że przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Krótko pisząc miesiąc przed upływem 2-letniej gwarancji zepsuł się mi Samsung KS8000. Z serwisu otrzymałem informację, że jest on nie do naprawienia, więc u innego sprzedawcy kupiłem i przez tydzień oglądałem Samsung QE55Q9FN. Jednak od sprzedawcy, który sprzedał mi KS8000 usłyszałem, że nie otrzymam pieniędzy z powrotem. Doszliśmy do porozumienia i za dopłatą wziąłem u niego Samsung QE55Q90R. Jednak w telewizorze tym jest strasznie ciemny obraz w porównaniu do Q9FN, w którym obraz był dużo jaśniejszy,a a kolory żywsze. Ciemne miejsca lub ciemne sceny są po prostu czarne, nic nie widać. Jestem zawiedziony tym telewizorem i gdybym miał taką możliwość, to zostałbym przy Q9FN. W mojej ocenie telewizor z zeszłego roku robi dużo lepsze wrażenie. Macie może jakiś pomysł jak mogę rozjaśnić ciemne sceny w obrazie? Jeżeli będzie trzeba, mogę dodać zdjęcia.

Pozdrawiam.
 

Lanact

New member
A którymi suwaczkami się bawiłeś by rozjaśnić obraz?

Różnymi, już dwa razy nawet resetowałem i próbowałem ustawić raz jeszcze. Na razie zostawiłem na takich:

Podświetlenie 50
Jasność 0
Kontrast 25
Ostrość 10
Kolor 25
Odcień (Z/C) 50 -50

Czysty obraz cyfrowy: wyłączony
Auto motion plus: wyłączony


Jaki masz ustawiony tryb podświetlenia matrycy ?
i sklep czy dom ?

Obecnie standardowy. Trybu film w ogóle nie da się oglądać. Telewizor jest w trybie "dom".

Dodam tylko, że do scen kolorowych i w dzień nie ma się co przyczepić, ale jak w takiej scenie występuje na przykład zacienione miejsce lub ciemniejsze, to jest po prostu czarne. Nic nie widać w tym miejscu.
 
Ostatnia edycja:

tomacher

New member
Jasność powinna być ustawiona w środku skali, jeśli to 0 to OK. Kontrast spróbuj też podnieść i gammę na +2.

Spróbuj ustawień z recenzji na Flatpanelshd:

Picture mode Movie
Expert Backlight 26
Brightness 0
Contrast 45
Color 25
Sharpness 0
Tone (G/R) 0
Copy picture settings All sources
Digital clean view Off
Auto Motion Plus Off / Manual (5/0)
Local Dimming Standard (SDR) / High (HDR)
HDMI UHD Color On for HDR sources
Color temp Warm2
Gamma BT.1886 +2
Only RGB Off
Color space Auto
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie, resetują się.
Możesz mieć tylko wyskakujące reklamy na ekran, więc musisz je zablokować.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Nie, resetują się.
Możesz mieć tylko wyskakujące reklamy na ekran, więc musisz je zablokować.
@Kiki. Zadziwiasz mnie tą radą i to z tak długoletnim doświadczeniem !Tryb sklep daje nienaturalny, w każdym znaczeniu, obraz. Oczywiście przyciąga uwagę klienta ale nie można na tak "wyżyłowanych" parametrach takiego obrazu długo oglądać ! Nawet w instrukcji (-ach ) jest napisane aby ustawić tryb "Dom" do codziennego oglądania.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jeśli masz za ciemny , załącz tryb sklep i tom masz wszystko na dynamice.

Poniższy komentarz miał być do tego postu, a nie to tego wyżej (pomyłka )

@Kiki. Zadziwiasz mnie tą radą i to z tak długoletnim doświadczeniem !Tryb sklep daje nienaturalny, w każdym znaczeniu, obraz. Oczywiście przyciąga uwagę klienta ale nie można na tak "wyżyłowanych" parametrach takiego obrazu długo oglądać ! Nawet w instrukcji (-ach ) jest napisane aby ustawić tryb "Dom" do codziennego oglądania.
 

FanKosmosu

New member
Bez przesady... Nie jest normalne ,że obraz jest ciemny. Obraz powinien być dostatecznie jasny bez kalibracji.

Ten Samsung tak ma i nie da się go skalibrować, bo Samsung specjalnie wykoślawia krzywą jasności tego TV, aby wyglądał on podobnie w sklepie do OLED na puszczanych demkach HDR. Jest to zwykłe oszustwo producenta i czar pryska w domu, gdzie światło ambientowe w pomieszczeniu jest bardziej zrównoważone.

Nazwa "QLED" też jest oczywiście oszukańcza i ma na celu wprowadzić konsumenta w błąd, że kupuje coś alternatywnego dla OLED.

Potem, po dostarczeniu TV do domu klienta jest dramat wieczorem, bo obraz jest strasznie "przycięty" w czerniach na Samsungach Q9FN/Q90R (tzw. black crush) albo obraz jest zbyt rozjaśniony w jasnościach (brak detali, białe jasne plamy, zlewanie się obrazu etc.).

Jak możesz jeszcze, to oddaj ten TV do sklepu w ramach zwrotu konsumenckiego. Za tyle kasy możesz mieć OLED np. LG C9.
 
Ostatnia edycja:
Do góry