Telewizor QLED Q70 zmienia zasady gry.

Petru23

Banned
Masz oba telewizory i zrobiłeś porównanie? czy tylko tak piszesz żeby coś bezsensownego napisać.
Napisz do nich że piszą bzdury.

TV na ich rynek często różnią się od tych na Europę, to jedno.
Drugie, to tak jeszcze mam u siebie q77t.
Trzecia kwestia cena tego Samsunga. Sztucznie podbita o panel 120hz co wynika z aktualnego podziału na segmenty przez producentów. 120hz zarezerwowane jest dla lcd pozycjonownaych wyżej i to jedyny aspekt, który łączy tego Samsunga z wyższą półka. Reszta jest po prostu mierna. A jakość wykonania w stosunku do ceny tragiczna. Obraz na poziomie sharpow i innych Toshib, w tym 4k HDR.
Popatrz po postach ludzi, którzy będąc w sklepie pytali o Samsunga vs inne marki i pada jedna odpowiedź - Samsung to gówno.
Sam takie mam o nim zdanie a kupiłem głównie dla 120hz i możliwości mojego błędnego przekonania o marce. Jedyne co to utwierdzilem się w tym, co pisałem wszesnjej, przed zakupem. I Samsunga będę odradzam, bo nie ma absolutnie nic godnego polecenia w kwestii obrazu.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Te testy sa naok rynek amerykanski.
Widziałem porównanie na Youtube i raz q60t jest lepszy od q70t a raz odwrotnie, a nawet jest ze q70t jest gorszy od tu8502, gdzie w tym porównaniu q70t bije...

Sam już nie wiem co począć.
Niby mam panasa ips i Samsunga va. Czern w Samsungu super ale kolory panas na ips pomimo marnej czerni

Zastanawiam sie czy w tym lg nano kolory nie beda lepsze i kij juz z czernią
 

Petru23

Banned
Sam się zastanawiam nad właśnie nano80/1. Bo za tego Samsunga to nie ma nic sensownego.
Ponoć ta cała mamo czarna czern w lg wychodzi w całkowitej ciemni. A ja w takich warunkach nie oglądam. Nawet mając panasa czy Samsunga gasilem całkowicie światła tylko do testów, tak to zawsze coś się świeci.
 

rafallo777

New member
Sprawdzałem przed chwila i różnica w cenie 55' między Q70T a Q80T wynosi 600 zł. Czy to aż tak dużo żeby dołożyć przy różnicy w cenie 3390-3990 zł. ?
Chyba warto żeby potem nie żałować i mieć niedosyt.

Nie no... Na tv chciałem pocatkowo wydac max 2000 zł.
Potem promocja była na q70t za 2600 zł.

Czekam aż cena spadnie do 2600 zł na black friday.
Chociaz nie wiem czy spadnie, dlatego zastanawiam się nad tym lg nano... Albo panas za 1999 zł podobno robi robotę.

Mam niby panasa na ips i katy super, kolory bija samsunga na VA, wiec w sumie ten ips zly lg by chyba nie był?

Szkoda mi 3000zl na tv.
 

Petru23

Banned
Zależy kto ile i do czego dokłada. 600zl to jest spory pieniądz dla kogoś, kto budżet ustala na okolice 3k. A q7xT będzie znów po 3k, spokojnie... ;) ceny musiały iść w górę, aby później mogły znów spaść. Jakbyście nie ogarniali polskich wyprzedaży.

I tak samo q80 będzie tańszy. I jako posiadacz q77t nie tyle co odradzam a nie polecam go. Choć mam świadomość, że jest to jednak jedna z najlepszych opcji za 3k, gdzie jednak coś kosztem czegoś. Przecież nie każdy musi mubic taka kolorystyke obrazu, jego płynność o odbiór jak ja. Wielu użytkowników jest zadowolonych. Najlepiej sprawdzić samemu. Ma swoje niepodważalne plusy (kąty, dzwiek, 120hz, skalowanie)
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Jaki to Panas?

Panasonic hx580
Podobno za 1999 zł to najlepszy wybór. Tylko jedna osoba z tego forum go ma.

Co do nano cel vs q60t.
Jak było wyżej w teście q60t miał lepsze kolory od q70t.

https://www.youtube.com/watch?v=kAhl0bmqppU

Tu porównanie z kg.
Czerń w samsungu miazga, ale moim zdaniem kolory już chyba na tym lg.

wiec te testy jak się maja ku rzeczywistosci?

Moim zdaniem kolory, skalowanie, głębia, nasycenie się liczy jednak od czerni.
 

Petru23

Banned
Panasonic hx580
...
Moim zdaniem kolory, skalowanie, głębia, nasycenie się liczy jednak od czerni.

Z panasem to jest wszystko "podobno". Nie forumowicze ma a jego rodzice i wrzucał fotki i nagranie.
I dla mnie to te zdjęcia i film nagrywane czymś tam, wrzucone do sieci, następnie przeze mnie otworzone (nie pobrane) na Huawei nova 5t wyglądały lepiej, niż to co ja widzę na swoim samsungu na żywo. Dotakowo, tak jak przy gx810 byłem w stanie zrobić tym telefonem ostre zdjęcie w całkowitym zaciemnieniu to z Samsungiem nigdy mi się to nie udało. Wieczna mydelniczka, zdjęcia nie są ostre. Może brak tej ostrości wywołuje efekt takiego przeswietlenia czy też lekkiego zamglenia obrazu, co wychodzi tylko na zdjęciu.

Druga kwestia to nie do końca z tymi kolorami vs czerń. To musi być zbalansowane. Q77t ma lepszą czerń niż moja plazma ale to nie zastąpi kolorów.
 

dzefrez

New member
Ja najprawdopodobniej będę brał na dniach q80t, ale jedyna rzecz która mnie martwi to owe ściemnianie obrazu na netflixie przy filmach HDR. Czy użytkownicy q80t też maja z tym problem?
 

Petru23

Banned
rozmawiałem z serwisem samsunga. Aby się juz nie przyciemniało nalezy wyłaczyć inteligentny tryb obrazu, bo ten przyciemnia się w zalezności od wyświetlanej treści i oświetlenia otoczenia.

Druga sprawa to oznaczenia Q7xT. Nie są identyczne.
Q70T ma niższy współczynnik PQI - Picture Quality Index. Jets to suma skłądowych jak kontrast, jasnosć, oddanie kolorów itp. Q70T ma najniższy.
Reszta oznaczeń to dystrybucja - sklep, w którym jest sprzedawany oraz wyposażenie jak metalowa ramka w jednym z modeli i metalowe piloty w modelach powyżej Q70T.
Mój egz był chyba wadliwy, bo widziałem dwa egz Q74T i nie miały żółtych twarzy oraz poświaty takiej jasnej na całości.

Edit:
aha, wspominany Panas 55hx580 to porażka. Nie dość, że przyszedł z uszkodzoną matrycą to jeszcze mimo łądnych kolorów świeci przeciętnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry