Telewizor QLED Q70 zmienia zasady gry.

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
W sumie nic nie kombinowałem

Tryb inteligentny - Włączony
Tryb obrazu - Naturalny
Podświetlenie 30
Jasność 0
Kontrast 25
Ostrość 10
Kolor 20
Odcień 0
Czysty obraz cyfrowy i Auto Motion Plus - Auto
Local Dimming - Standardowy
Contrast Enhacer - Niski
Tonacja kolorów - Standardowy

Mi się podoba taki i nie muszę kombinować tak jak w Sharpie w którym cały czas coś mi nie pasowało.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Tam, mam wersję 55' i polecam jednak teraz kupiłbym nowszy model z 2020 roku Samsung QLED QE55Q90TA, ewentualnie tańszy QE55Q80TA chociaż nad nim trzeba byłoby się głęboko zastanowić bo ma o połowę mniejszy kontrast niż Q70R, ale ma znowu kilka zalet.
 

rafallo777

New member
Budżet niestety nie pozwala.
Miedzy tym Samsungiem a Sony jest 400/500 zl różnicy, sa często oba w promocji ostatnio i zastanawiam sie właśnie czy między q70 a sony 900h jest spora różnica
 

rafallo777

New member
Dzięki za odpowiedź, z tym że Ty kolego masz q70r, a ja bym kupował q70t, który według tych testów jest słabszy od ,,R,,

Dlatego mam duży dylemat
 

rafallo777

New member
Kolego, a Ty masz tego Samsunga q70 t czy ,r,?
Weź zobacz jak możesz.

Jeżeli masz ,,t,, to czarny jest czarny? Kolory bez kalibracji sa ok?
Tv głównie to tv sat i netflix, hbo go
 

Petru23

Banned
Mam 55q77t. Miałem przez dwa dni też 50gx810 Panasonica. UPC z horizon aktualnie, czekam na CI+.
Panas lepiej w treściach wysokiej rozdz, nie dał rady przeksalowac SD po hdmi z horizona. Samsung robi to znacznie lepiej. Ale treści 4k lepiej na Panasonic.
Samsunga nie polecę jako tako, ale po plazmie mogę mieć wygórowane oczekiwania od tv za 3k. Niby ma 120hz, ale śmiem twierdzić, że filmy banglają na 60hz. Ruch jak na tańszych Samsung ach np tu71.
Zaletą - kąty widzenia. Mnie się podobają, w panasie gx810 były słabe.
Panas za to na wprost świetne kolorki.
Sony hx9 to półka wyżej od tych obu, ale ktoś pisał, że średnio u niego z SD z kablówki.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ostatnio w MeX był LG BX za 3900 (dwuzakup), a Nano 903 za 3500, ręka mi drżała na koszyku ale odpuściłem bo wg. mnie nie skalują dobrze, a w moim przypadku kablowa to 90% oglądania.
Paleta barw i kąty zamiata, dodatkowo w BX głębia czerni +extra z tyłu głowy możliwość wypaleń.
Można się zapętlić -szkoda że nie produkują plazm FHD z nowoczesnym systemem.
 

rafallo777

New member
Mam 55q77t. Miałem przez dwa dni też 50gx810 Panasonica. UPC z horizon aktualnie, czekam na CI+.
Panas lepiej w treściach wysokiej rozdz, nie dał rady przeksalowac SD po hdmi z horizona. Samsung robi to znacznie lepiej. Ale treści 4k lepiej na Panasonic.
Samsunga nie polecę jako tako, ale po plazmie mogę mieć wygórowane oczekiwania od tv za 3k. Niby ma 120hz, ale śmiem twierdzić, że filmy banglają na 60hz. Ruch jak na tańszych Samsung ach np tu71.
Zaletą - kąty widzenia. Mnie się podobają, w panasie gx810 były słabe.
Panas za to na wprost świetne kolorki.
Sony hx9 to półka wyżej od tych obu, ale ktoś pisał, że średnio u niego z SD z kablówki.

I będziesz miał tego samsunga czy leci na zwrot i bierzesz na testy tego taniego panasa lub droższego sony?
Samsung z testów właśnie coś nasral.
Na youtube jest hiszpan który robi test tv i tak:

Tu7100 jest lepsze od tu8502.
Tu8502 jest lepsze od q60t.
Q70t jest lepsze od q60t
Q70t w wielu scenach jest minimalnie gorsze od tu8502

Wychodzi na to, ze tu7100 za 1700 zl jest takie same jak q70t za 2999 zl.
Jednak w rtings ten q70t bije na glowe tu7100, ale na Youtube widze zupełnie co innego.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Na youtube jest hiszpan który robi test tv i tak:

Tu7100 jest lepsze od tu8502.
Tu8502 jest lepsze od q60t.
Q70t jest lepsze od q60t
Q70t w wielu scenach jest minimalnie gorsze od tu8502


Tylko że jest to porównanie zeszłorocznych TU z tegorocznymi TA kiedy to właśnie Samsung zmienił numerację i ich kolejność względem jakości i wyposażenia.
8502TU moim zdaniem też w większej ilości procentów był lepszym modelem niż najniższy w serii QLEDów Q60R
Samsung namieszał i pomieszał i trzeba trochę czasu żeby to zrozumieć :grin:


"Tu7100 jest lepsze od tu8502" - z tym się nie zgodzę.
"Q70t jest lepsze od q60t" - bo seria 7 jest lepsza od serii 6 i tu jest OK.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Q70T ma bardziej ostry i bardziej płynny obraz -> matryca 100Hz
Q60T ma matrycę 50Hz.
Jak już zauważyłeś Q60T ma lepsze odwzorowanie kolorów dlatego dla Q70T zalecana jest kalibracja.


Ja bym dopłacił do Q80T bo bardzo mało mu brakuje do Q90T
Poluj na promocje, nocne wyprzedaże itp. okazje.
 

Petru23

Banned
Q70T ma bardziej ostry i bardziej płynny obraz -> matryca 100Hz
Q60T ma matrycę 50Hz.
Jak już zauważyłeś Q60T ma lepsze odwzorowanie kolorów dlatego dla Q70T zalecana jest kalibracja.


Ja bym dopłacił do Q80T bo bardzo mało mu brakuje do Q90T
Poluj na promocje, nocne wyprzedaże itp. okazje.

Obraz na Q70 nie jest ani płynny ani ostry. Nie gadaj bzdur. Dodatkowo jakby się człowiek nie bawił kolorami obraz jest przeswietlony co widać na chyba każdym porównaniu. Ustawiłem parametry obrazu wg wskazań i owszem, kolory się poprawiły ale to przeswietlenie ich nie.
Dziś w nocy chciałem obejrzeć coś na Netflix i co śmieszne to jakość filmów 4k często jest w ogólnym ujęciu gorsza niż z kablowej tv. Zawsze, ale to zawsze pojawia sie gdzieś problem. A to z dziwnymi cieniami, migoczacymi kolorami i krawędziami czy po prostu artefaktami.
W panasie gx810 4k było prawie krystalicznie. Uczta dla oka. W Samsungu jest uczta dla ucha, oczywiście dla miłośników psów pasikowskiego.
Ten tv jest wart max 2,5k, z czego 500zl za 120 Hz a drugie pińćset za Tizena.
 
Ostatnia edycja:
Do góry