Responsywność samsunga ju7000

lukasz7

New member
Witam szanownych forumowiczów,


Czy ktoś z Was spotkał się z niesamowicie kiepską responsywnością ju7000? Swój TV (dokładnie 55ju7000lxxh) kupiłem już jakiś czas temu i w zasadzie od samego początku TV ten cierpiał na niesamowicie niską responsywność menu. Bardzo często jest tak, że dopiero po kilku albo nawet kilkunastu sekundach od wciśnięcia przycisku zmiany głośności telewizor reaguje i dokonuje zmiany. Podobnie sprawa się ma ze zmianą kanałów.



Jeszcze gorzej to wygląda przy uruchamianiu aplikacji smart TV. Często telewizor uruchamia appke dopiero po 15-20 sekundach od naciśnięcia. Czasami jest OK i reaguje bardzo szybko, zwykle jednak responsywność jest tragiczna, tak jakby coś było "odpalone" w tle i zżerało zasoby TV.


Próbowałem robić reset do ustawień fabrycznych -> nic nie pomogło, factory reset z menu serwisowego -> również nic nie dało.


Czy te modele tak mają czy też to wina tego konkretnego egzemplarzu? Co ewentualnie może wpływać na tak słabą responsywność? Dodam, że w międzyczasie wymiana była płyta główna TV > responsywność jednak pozostała bez zmian.


Pytanie do posiadaczy JU7000, jak to u Was wygląda?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Możliwe że masz wadę płyty głównej , te modele ju7000 to był/ jest bardzo dobry model , trafił ci się egzemplarz z wadą ,
Wymiana płyty lub pamięci nand i powinno być ok
 

lukasz7

New member
Możliwe że masz wadę płyty głównej , te modele ju7000 to był/ jest bardzo dobry model , trafił ci się egzemplarz z wadą ,
Wymiana płyty lub pamięci nand i powinno być ok


Czy pamięć NAND jest zintegrowana z płytą główną czy jest oddzielnym modułem? Pytam, bo płyte główną miałem wymienianą - nie miało to niestety wpływu na responsywność (no chyba, że miałem niebywałego pecha i trafił się drugi feralny egzemplarz :mrgreen:).
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Czy pamięć NAND jest zintegrowana z płytą główną czy jest oddzielnym modułem? Pytam, bo płyte główną miałem wymienianą - nie miało to niestety wpływu na responsywność (no chyba, że miałem niebywałego pecha i trafił się drugi feralny egzemplarz :mrgreen:).

Nand (kość) jest na płycie głównej w menu serwisowym po wymianie płyty były zmieniane dane ?
 

lukasz7

New member
Nand (kość) jest na płycie głównej w menu serwisowym po wymianie płyty były zmieniane dane ?


Jeżeli o mnie chodzi to nic nie zmieniałem, czy serwisant coś zmieniał tego niestety nie wiem.
Proszę jeszcze o informację bo jak teraz przyglądnąłem się, to widziałem kilka różnych układów związanych z tym TV. W moim przypadku wymieniana była część BN94-09989G (MAIN AV) -
ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/main-board-bn41-02356c-bn94-09989g-samsung-ue55ju7090/1014258665-175-4944 (przepraszam ze link nieklikalny ale niestety nie mam 5 postow i forum nie pozwala na wklejanie wtedy linkow).

Jestem laikiem w tym temacie także wolałbym się pierw upewnić czy to faktycznie jest płyta główna.


Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry