Szukam 55' bez problemu z napisami

Mikitatz

New member
Witam,

Kupiłem ostatnio QE55Q6FNA. Obraz piękny, ale problem z podświetlaniem ekranu przy napisach na netflixie odbiera mi frajdę z oglądania. Niby bo ustawieniu go kolorymetrem, ustawieniu podświetlenia i local dimming na niski jest lepiej ale nadal wkurza. Czy znacie może sposób na to, lub inny tv w tej cenie (do 4000) bez tego problemu? Zastanawiam się nad UE55NU8072 ale nigdzie nie znalazłem informacji, czy ten tv posiada ten problem. Prosiłbym o informację, czy to dobra zamiana. Mam jeszcze kilka dni na zwrot i już zgupialem od czytania parametrów i opinii.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Na "NU" będzie to samo niestety + brak DTS.
Za nieco ponad 4400 masz 65PUS8303. 55 cali jest za nieco ponad 3200.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jakoś uparlem się na Samsunga, ten premium uhd dimming nic nie zmienia?


Zatem skoro się uparłeś, to pozostaje Ci to jakoś przetrawić.
Jaki "premium uhd dimming"?
Model Q6 to jest nawet gorsza opcja niż NU:
""W swej bogatej ofercie koreański Samsung ma wiele telewizorów i ich wariantów. Niektórzy konsumenci zastanawiają się, czym tak naprawdę się różnią zaawansowane średniaki w rodzaju 55NU8042 i najtańszego 55-calowego QLED-a z serii Q6FN. Postanowiłem to sprawdzić i oto rezultat. Na pierwszy rzut oka 55Q6FN wygląda jak ... ubiegłoroczny 55MU7002.
Pozory jednakże mylą, bowiem 55Q6FN wykorzystuje kropki kwantowe, których 55MU7002 nie miał. Tym co łączy 55Q6FN z 55MU7002 jest wysokokontrastowa matryca typu VA
o kontraście natywnym rzędu 4000:1. Wrażenie dobrej czerni potęguje udoskonalony (choć niewyłączalny) układ lokalnego ściemniania diod LED, który pomimo 6 stref wydzielonych w LED-owej krawędziówce działa generalnie subtelniej nawet od ... flagowego 55Q9FN.


Jak większość telewizorów z matrycą VA, 55Q6FN bez problemu sprawdzi się
w domowym kinie (choć nie na filmach z napisami ze względu na niewyłączalne ściemnianie ramki, tj. frame dimming). Jeśli chodzi o jasność obrazu to w trybie SDR na pełnoekranowej planszy wyniosła ona 505 cd/m2 (55NU8042 ‒ 460), a w trybie HDR na planszy
5% ‒ 523 cd/m2 (55NU8042 ‒ 566). Charakterystyka jasności w trybie HDR była niestety zbyt ciemna (być może celowo ‒ po to by stworzyć wrażenie lepszej czerni) i pod tym względem 55Q6FN ustępował tańszemu 55NU8042. Średni błąd odwzorowania barw w ustawieniach fabrycznych trybu film wyniósł 6,02, a więc znacznie więcej niż w tańszym 55NU8042 (3,5:cool:.
Co ciekawe, pomimo zastosowania poszerzających gamut kropek kwantowych, pokrycie przestrzeni DCI wyniosło 86%, czyli ... tyle samo co w 55NU8042.


Największe różnice wystąpiły w reprodukcji obrazów ruchomych. Choć zarówno 55Q6FN, jak i 55NU8042 mają matryce klasy 120Hz, ten pierwszy osiągnął 500 linii rozdzielczości dynamicznej, podczas gdy ten drugi ‒ 850. Przewaga tańszego modelu jest dla mnie niezrozumiała, ale takie są fakty. Podsumowując, muszę stwierdzić, że choć Samsung 55Q6FN nie jest złym telewizorem (wprost przeciwnie, jest stosunkowo udanym średniakiem), to jego problemem jest tańsza i lepsza konkurencja. I to nie ze strony japońskich, czy chińskich rywali, lecz ze strony tańszego i pod wieloma względami wyraźnie lepszego modelu 55NU8042. I to właśnie ten model Wam polecam." - Tomasz Chmielewski TVTEST.pl"
 

Mikitatz

New member
Słowem podsumowania, będzie lepiej z tymi napisami jeśli się przesiądę na UE55NU8072? Czy różnica nie jest na tyle wielka, żeby ją zobaczyć?
 

Mikitatz

New member
Czy którykolwiek z nich ma jakość porównywalną z tymi modelami o których pisaliśmy? Z serii MU już nie mogę nic w sklepach znaleźć. Nie wiem, wydaje mi się że to jakiś niefajny sen, żeby największy producent telewizorów nie miał w swojej ofercie 55 calowego telewizora bez wady, na którą wszyscy narzekają. Jak to możliwe, żeby ten problem był w niemal każdej 55tce? Czy to dotyczy tylko modeli w tej półce cenowej tego producenta?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
No nie, dlatego poleciłem np. Philipsa 8303.
I tu nie chodzi o to, że 55 cali, ale obojętnie jaka wielkość i jaka seria, nawet Q9FN za "miliony" tak ma, łącznie z brakiem DTS (jak i nowe tegoroczne modele).
 
Ostatnia edycja:

Mikitatz

New member
Rozmawiałem właśnie z oficjalnym serwisem Samsunga, gdzie technik powiedział, że każdy obecnie telewizor ma ten sam problem bez względu na koszta i markę i nie jest to do przeskoczenia. Dziwi mnie tylko fakt, że najwięcej negatywnych opinii z tym związanych znalazłem tylko odnośnie Q6FN, dosłownie setki stron na forum Samsunga... Masakra jakaś
 

philipstv

New member
Też kupiłem Ue55nu8042 i naprawdę daje rade , czarny bardzo dobry , nie gubi szczegółów, dobry wyrazny obraz , kolory można tylko dostroić bo jak to w samsungu pastelowe i w tej cenie ciężko go pobić
 
Do góry